Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Qwerte zavolej mi na 724 226 082. Domluvime se.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Aku a nabijec
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 10:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2003
Příspěvky: 105
Já bych jen rád zdůraznil, že to na dvojčlánek Li-xx skoro neletí !!!
Je to pak hodně podmotorovaný. Sice tam je motor PERMAX 400 6V, ale raději bych ho hned vyměnil za 7 voltový (nebo prasácky nechal, ať trpí) a honil to rozhodně tříčlánkem.
Měl jsem tam 3xLiPOL 1500 a 1250 mAh a supr. Dobře to letělo i s JETI LiIon 1100mAh.
Do dvojčlánku bych nešel, sotva se to pak hrabe nahoru.
Jinak nabíječku CHAR 20 mám a je fakt dobrá ! Snad jen, kdyby pípala při nabití!
Jiank pozor, ať máš regulátor, kterej vypíná PCO pro Li-xx články, abys je moc hluboce nevybil !!! Nový JETI to uměj.
Jinak nechápu, co máte pořád proti vteřiňáku s aktivátorem. S tím se to lepit má a funguje to dobře a nestojí to svět. Navíc to určitě doma každý použije i na jiné modely.
PUREX a spol prostě není důvod tady vůbec používat.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
No vono s to s tim vterinakem to taky neni uplne jednoduchy. Nejdriv jsem si koupil lahvicku ridkyho na polystyren za 170kc. Doma sem na depronu zjistil ze to bez aktivatoru schne asi pul hodiny... Tak sem sel pro aktivator ale na styro, taky 170,-. To uz nak fungovalo. Ted sem zakoupil model z EPP od Cemechu ( na Modelhoby). No a vyplacal jsem 1/4 lahvicky nez jsem zjistil ze ten ridkej tohle nelepi. Zkuseni borci mi prozradily ze sem si mel koupit zelenyho Flashe. To je stredne hustej vterinak za 100,-. Tak jo, ten funguje. Model uz je skoro poslepovany, a lepidlo uz skoro taky vyplacany. Novinkou pro me bylo ze to je norm. vterinak kterel lepi EPP a ostatni, ale zere depron, coz je vlastne polystyren ale to EPP nezere. Nevim jestli by EPP sneslo normalni aktivator. Takze je otazka jaky nejvhodnejsi lepidlo a aktivator je vhodny na hmoty z Multiplexu at tazatel nekupuje zbytecnosti jako ja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 13:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2005
Příspěvky: 193
Takže Li-Poly E-Tec 1.250 mAh HD 3čl. 11,1 V bude vpohode ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 1250
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 14:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2003
Příspěvky: 105
Tyhle aku jsou hodně tvrdé a dají větší proud než 1500mAh a tak bych se přimlouval k výměně motoru za S400 7,2V. Opakuji - chce to regl, ktery umi s Li-xx zacházet.
Jinak jsou to lehké výkonné články a nebude problém.

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.10.2005 16:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2005
Příspěvky: 193
Ta JES 012 ma tusim volitelny rezimy a to i pro Li xxx ....
Motor se mi moc menit nechce spis mi jde o to jestli ten morot bude s tim 3 clankem chodit vpohode a jestli to poleti rychleji :)

Cetl jsem taky neco o tech Li-xxx clancich ale mama v tom nejakej gulas .. zajimalo by me treba jak se s nimy zachazi co se tyce nabijeni, skladovani (vybite/nabite) atd ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2005 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
To je na celej članek. Hledej na webu. A kupuj si model. časopisy - RCrevue a RC modely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2005 22:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2004
Příspěvky: 274
Bydliště: Vlašim
Dobrý článek o Li-XX je zde: http://akademik.cz/rc/lipol.htm

Podle posledních informací je dobré skladovat LiPol články nabité na cca 3.8V/na článek (např. nové články YT jsou nabité na tuto hodnotu) - při tomto napětí by nemělo docházet k tak rychlému stárnutí článků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glide Electric
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 9:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2004
Příspěvky: 117
ahoj mam easystara a lieta celkom pekne az na to ze by som chcel nieco s kridelkami, glider vie aj nejaku acrobaciu ? - let na chrbte, najky ten premet ?

prip. mate niekto skusenosti s nejakou ARF stavebnicou nejakeho hornoplosnika s kridelkami tak od rozp. 1200 vysie vhodny pre nacvyk lietania a zakl. akro ?

NuClear píše:
Měl jsem Easy Glide Electric a letové vlastnosti jsou ještě lepší než u EASY STAR. Model proniká proti větru a krásně klouže. Je hodně znát pokrok v letových vlastnostech.
Použil jsem tam 2xservo HS-55 a 2xEuroline Tiny Pro. Přijímač JETI 7 MPD a aku 3S1P 1500mAh Lipolky KOKAM. Model umožňuje pohodlně nastavit těžište při použití různých aku.
Je však dost podmotorovaný. Na dvou článek LiIon to skoro neletělo. Motor je v tom PERMAX 400 s převodovku tuším 3,5:1 a slopná vrtule. Experimentoval s různými stejnosměrnými pohony. Nejlepší vrtulí nakonec zůstala ta původní jejich. Motor jsem nahradil prodlouženou čyřstovkou JAMARA 480Pro a při použití tříčlánků to konečně stoupá. Pro svižnější let by to stejně chtělo stříďák.
Tohle letadlo je ale asi ta nejlepší EPP náhrada pravého větroně. Tvrdím to já i ostatní lidi na webu. Dá se s tím krásně kroužit v termice. Měl jsem křidélka namixovaná jako brzdící klapky. Vřele ho doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glide Electric
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 21:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 124
Bydliště: Náchodsko
tino píše:
ahoj mam easystara a lieta celkom pekne az na to ze by som chcel nieco s kridelkami, glider vie aj nejaku acrobaciu ? - let na chrbte, najky ten premet ?



tak si křidýlka udělej na staroj. (: Stačej 2 serva a pár metrů izolačky :)
Pár fotek http://rc.laydakk.net/estar/050921/page_01.htm

Použil sem 13g serva z china pipera, akorát mám už po přidání serv a mnoha opravách vcelku nad váhu cca 760g (max udávaná je 680g) a když není termika tak je to jenom na motorový polítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glide Electric
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 12:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2004
Příspěvky: 117
ako mas nastavene vysielac ? ake vychylky , skusal si aj ako klapky ?
co sa s tym da lietat ? nejala akrobacia ?
inac aky mas motor, vrtulu a aku ?

bomb_bob píše:
tino píše:
ahoj mam easystara a lieta celkom pekne az na to ze by som chcel nieco s kridelkami, glider vie aj nejaku acrobaciu ? - let na chrbte, najky ten premet ?



tak si křidýlka udělej na staroj. (: Stačej 2 serva a pár metrů izolačky :)
Pár fotek http://rc.laydakk.net/estar/050921/page_01.htm

Použil sem 13g serva z china pipera, akorát mám už po přidání serv a mnoha opravách vcelku nad váhu cca 760g (max udávaná je 680g) a když není termika tak je to jenom na motorový polítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
no mozna funkcni, ale jinak to moc hezkej pohled nejni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: oprava easystar
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2005 8:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2004
Příspěvky: 117
zdravim , napikoval som do zeme s easystarom z EPP, vysledkom je poniceny predok trupu, da sa to opravit ale jedna cast je Epp je ohnuta, ako to mam vyrovnat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava easystar
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2005 23:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2005
Příspěvky: 124
Bydliště: Náchodsko
tino píše:
zdravim , napikoval som do zeme s easystarom z EPP, vysledkom je poniceny predok trupu, da sa to opravit ale jedna cast je Epp je ohnuta, ako to mam vyrovnat ?


Naprosto v pohodě horkovzduškou, bublinky krásně napěněj a srovnaj se. Pak to celý vystužit skelnou izolačkou a hurá do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Easy Glider - AC tuning
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2006 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Ahoj, nemáte někdo zkušenost nebo nápad jak zamontovat do trupu EasyGlidera od Multiplexu AC motor typu Python nebo MP-JET VČ?
Obrázek Obrázek
Prosté vlepení mi nepřijde jako dobrý nápad jak z hlediska demontáže, tak možnosti změny vyosení motoru...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz