Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plovoucí výškovka
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
Mám Blada od FreeAir a po různých úpravách,aby se ve vzduchu nekroutil a neohýbal za letu už lítá perfektně (lítám hlavně venku) až na jednu věc co mě trapí. Při vyšší rychlosti se mě rozkmitá plovoucí výškovka. Tady mě opravdu nenapadá jak to vyřešit. Jednak při nízkých průletech kousek nad zemí je to docela adrenalín a za druhý asi servo výškovky začne asi brzy stávkovat. Myslím,že za to asi může plovoucí výškovka. Na svých předešlích modelech jsem měl vždy klasickou VOP a ještě jsem se s tímhle jevem nesetkal. Nevíte někdo co s tím??? Předem děkuji, Sopťa


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 360
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
No a kde máš osu otáčení výškovky? Dle plánku nebo jinde? Někde jsem na této jsem se již ptal a někdo mi odpověděl, že to chce dát osu jinak z důvodu kmitání.
Letu zdar.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 14:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2004
Příspěvky: 70
Bydliště: ostrava
to same delalo i mi .. jednoduhe reseni .. dal jsem silnejsi tahlo a servo .. a bylo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
Poloha osy podle fotek a obrazků v plánu je přibližně v těžišti plovoucí VOP. Hodnota v návodu,ale byla napsána asi o 20mm dopředu. Přišlo mě to divný a radši jsem zalepil osu otaceni podle obrazku. Zkusím to dát na tu přední hodnotu před těžiště VOP. Jen nevím jak vypreparovat uhlíkovou trubku zalepenou epoxidem v EPP :o) Máte nějaký nedestruktivní recept jak se dá něco odlepit od EPP? Asi hloupá otázka,že? Já zatím všechno "odlepoval" ostrým nožem, ale tohle asi nepujde. Jinak táhlo mám původní hliníkový a servo HS 55, to má 1,0kg/cm. No jestli to bude ta přední poloha, tak přisahám,že si začnu u stavebnic už doopravdy číst i textový části návodů :wink: ne jen obrázky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Jojo, cti navody, nekdy se to hodi.

Jinak, kdyz to hezky vyriznes i s materialem, presadis dopredu a to co vyriznes odpredu das za to na misto, odkud jsi vzal tu cast s trubkou, nebudes potrebovat ani gram EPP navic, jen lepidlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2005 20:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2005
Příspěvky: 82
Bydliště: Prague
Tak to urcite presad dopredu,podle obrzku,to je nejakych 5mm,a to je oprevdu spatne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 10:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
Tak jsem výškovku posunul dozadu, opatrně vyřezal uhlíkovou trubičku na který se otáčí výškovka podle Honzovi rady (díky Honzo) a na novém místě vyřezal její novou pozici, zalepil a výsledek je celkem vzhledově dobrej (jen musím přemalovat povrchovou úpravu :-) Funkčí je ale ještě lepší. Včera jsem to byl vyzkoušet za barákem, foukal docela vítr, ale výškovka ani jednou nezakmitala. Takže Blade držel ve vzduchu jako po kolejích. Konečně už to lítá podle mích představ i vysení trvalo delší dobu asi tak 7 vteřin ve větru... Jupí !!!!! škoda jen,že už je venku taková kosa na ruce :o) Takže shrnutí - výškovka na obrázku je zakótovaná 5mm od hrany zkosení, v textu je 7mm já ji nakonec dal radši 15mm. Chtěl jsem,aby za osou otáčení byla větší půlka plochy výškovky,tzn. že proud vzduchu kolem kormidla by ji teď měl právě držet ve stabilní poloze (si teda myslím,že to tak funguje :o) díky PeZete a Kokesi
Letu zdar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Eh, nech toho, jeste se budu cervenat. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2005 20:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2005
Příspěvky: 82
Bydliště: Prague
No nemas zac... :wink: :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz