Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2005 18:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2004
Příspěvky: 7
Mám Jeti JES 012, 300/6V, převodovku 5:1, vrtuli 11x7 a napájím to celé 2xLipol 1250 E-Tec. To je teda vyčerpávající to takhle dopodrobna popsat.

Ero je poměrně lehké a tak ho nechávám za pěkného počasí plachtit. Nedávno jsem si všimnul, že když stáhnu plyn na nulu, tak se vrtule zastaví, aby ne když mám zapojenou brzdu, ale po cca 5 vteřinách se začne protáčet.

Když potlačím a trochu to rozkulím tak se točí o sto šest. Není to špatně? neměla by to brzda udržet? Při tom převodu by to ta vrtule moc roztážet neměla, takže by to ani nemělo spotřebovávat moc energie.

Je to normální, nebo je něco shnilého v mém letadle na koleně udělaném?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2005 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
vzhledem k tomu ze tam mas velkou prevodovku a lopatu vrtuli tak bych se tomu zas tak nedivil..motor(resp brzda) nemaji tak velkou silu aby dokazaly udzet tlak co dela velka vrtule pres prevodovku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2005 20:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Jen tak pro zajimavost, v jakem modelu to mas osazene?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2005 12:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Brzda,pokud je funkční,ti to musí udržet.Podle toho co píšeš,tak ti asi nefunguje. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2005 13:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2004
Příspěvky: 7
zelda píše:
vzhledem k tomu ze tam mas velkou prevodovku a lopatu vrtuli tak bych se tomu zas tak nedivil..motor(resp brzda) nemaji tak velkou silu aby dokazaly udzet tlak co dela velka vrtule pres prevodovku


Tak to jsem si myslel, že to bude právě naopak. Převod je vlastně jako na kole, lehký, do pomala a umožňuje motoru aby svojí poměrně malou silou otáčel tak velikou vrtulí. Z pohledu vrtule to je přesně naopak. Takže i když je to lopata, neměla by díky převodu mít moc šanci motor přetlačit.

Hlavně těch cca 5 sekund po stažení plynu se to opravdu zastaví, když pokračuji v letu tak se pak zase roztočí. Proto jsem pojal podezření, že to nějak blbne, nebo že tam něčemu pořádně nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2005 13:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.10.2004
Příspěvky: 7
FlyerMan píše:
Jen tak pro zajimavost, v jakem modelu to mas osazene?


Právě procházím obdobím zvětšování. Vyhrabu nějaký starý plánek zvětším ho na rozpětí cca 1m, vymyslím jak to konstrukčně upravit a postavím to. Jo, to mě baví asi nejvíc. Pak jdu na louku abych zjistil, po tom co to s třesoucí se rukou hodím, že to tak úplně neletí :lol: a ladím.

Většinou to doladím a pak si to lítání konečně užiju. Nakonec to zatím dopadlo vzdycky tak, že jsem v nějakém momentu přecenil možnosti modelu nebo mých pilotních dovedností. Bohužel s fatálními následky.

Tentokrát se jedná o zvětšeninu stavebnice Modela Tourist. Což byl model na CO2. Byl to polystyreňák, tak jsem to zkoušel taky vyřezat. Z EPS. Celkem se zadařilo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz