Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Dragoní" krystaly
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 22:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2005
Příspěvky: 26
Ve svým číňanoj Dragon mám v přijímači krystal 41.065 MHz a na vysílači 40.610MHz.Nemělo by to být stejné :D ?Maká to jak má-zatím :D Dík za vysvětlení,trochu v tom plavu.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
pokud se nemylim tak by to stejne byt mnelo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 22:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nesmí to být stejně! Kmitočet krystalů se musí lišit o tzv. mezifrekvenšní kmitočet. Ten obvykle bývá 455kHz, což v tomto případě sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
zdzd píše:
Nesmí to být stejně! Kmitočet krystalů se musí lišit o tzv. mezifrekvenšní kmitočet. Ten obvykle bývá 455kHz, což v tomto případě sedí.

ok, beru z5 svou predchozi odpoved..muzu se te ale zeptat proc musi byt odlisne??ja kdyz se na to logicky podivam tak by to mnelo byt stejne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 23:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
Ten mezifrekvenční kmitočet mě taky zaujal-taky jsem si myslel že to má bejt stejný. zd nemáš nějakej příhodnej českej odkaz kde je to vysvětlený?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2005 23:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
zelda píše:
zdzd píše:
Nesmí to být stejně! Kmitočet krystalů se musí lišit o tzv. mezifrekvenšní kmitočet. Ten obvykle bývá 455kHz, což v tomto případě sedí.

ok, beru z5 svou predchozi odpoved..muzu se te ale zeptat proc musi byt odlisne??ja kdyz se na to logicky podivam tak by to mnelo byt stejne...


zelda zelda :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 6:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jen velmi stručně:

Kanálová rozteč je 10kHz. Vyfiltrovat tak úzké pásmo na kmitočtech desítek MHz je technicky velmi složité. Tak se používá finta (stejně jako u mnoha přijímačů pro přenos hlasu).

Přijímač je vnitřně pevně naladěn na 455kHz s tak úzkou propustností, že 450 nebo 460 kHz už neprojde. Vysílač kmitá na kmitočtu kanálu, oscilátor přijímače na kmitočtu o mezifrekvenci odlišném. Tyto kmitočty se od sebe odečtou a tím vyjde potřebných 455kHz.

Ať se použijí krystaly pro jakýkoliv kanél, výsledkem je vždy potřebný rozdíl = mezifrekvenční kmitočet 455kHz.

Z tohoto důvodu je odlišný krystal do TX a RX. Jejich přehozením by vysílač vysílal na kmitočtu RX krystalu, tedy mimo povolené pásmo.

Výše uvedené platí pro jednoduché směšování. U dvojitého směšování jsou mezifrekvence dvě: 455kHz a 10,7MHz. Tudíž rozdíl mezi frekvencemi je jiný a z toho je logicky jiný i kmitočet přijímačového krystalu. Proto se přijímačové krystaly single/dual conversion liší. Ve vysílači je pořád ten stejný.

Nějaké další informace jsou tu: http://www.mojehobby.cz/magazin/detail. ... 1132031673


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 8:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2005
Příspěvky: 57
Já bych měl na toto téma taky jednu otázku.......
Můj otec má čínskej set osazenej výše uvedenými krystaly. Já používám 40MHz rádio na kanále 53.
Když lítáme současně - on mě neruší ale já jeho ano. Jak je to možné??
V této oblasti sem laik, ale myslím si že když se "rádia" ruší tak se ruší obě dvě -> nelze lítat ani s jedním érem.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 9:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Nemusí tomu tak být. Záleží především na kvalitě a selektivitě jednotlivých komponent.

Jisté je jen jedno - při provozu na stejném kanále se ruší obě, nicméně i to záleží na síle signálu a vzdálenostech. Poblíž vysílače "vyhrává" vždycky ten bližší, který signál toho druhého přeřve. Mezi nimi "je zarušená oblast".

Při rozdílných kanálech je mnoho vlivů, které způsobují nejrůznější projevy rušení. Jednoznačně nelze říct nic.


Naposledy upravil zdzd dne úte 15.11.2005 9:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 9:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2005
Příspěvky: 57
díky za odpověd.....
myslel sem si že tak nějak bude. ten čínskej příjmač bude mít asi horší selektivitu a vleze do něj i můj 53 kanál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2005 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
helbo píše:
zelda píše:
zdzd píše:
Nesmí to být stejně! Kmitočet krystalů se musí lišit o tzv. mezifrekvenšní kmitočet. Ten obvykle bývá 455kHz, což v tomto případě sedí.

ok, beru z5 svou predchozi odpoved..muzu se te ale zeptat proc musi byt odlisne??ja kdyz se na to logicky podivam tak by to mnelo byt stejne...


zelda zelda :)

helbo, helbo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.11.2005 22:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2005
Příspěvky: 26
Díky za vysvětlení ,jsem rád,že je moje CHINA normální :D Už se těším,jak na place uštědřím kolegovi přednášku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 22:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Doufam ze nemyslis me.Cau Pawliku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2005 23:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2005
Příspěvky: 26
:D :D :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 0:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 59
Bydliště: Nitrica
Ahojte lidicky aj ja mam doma heli DRAGONFLY a riesim jeden maly problem. Je ku nemu 4ch.vysielacka a kupil som si este aj ine ero.
Chcem si ku tejto vysielacke kupit aj nejaky 4ch. prijimac. Neviete mi prosim poradit ci to bude fungovat a aky prijimac si mam kupit? Mozem pouzit krystaly co boli origo k heli,alebo musim kupovat novu sadu?
Poradte mi prosim niekto. Som v tom uplny zaciatocnik.
Diky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], MomoBrut a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz