Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pico-Cub Multiplex
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2005 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Môže mi niekto poradiť s týmto modelom, vlastne s elektro? Chcem si kúpiť túto stavebnicu ktorá obsahuje iba motor Permax 400/6V. Doteraz som mal Sky Lady a neviem, či môžem použiť servá, prijímač a regulátor z nej, alebo zohnať iné a aké. Na tejto stránke http://www.bungymania.com/picocub/index.html je dokonca návod na ovládanie krídielok. Vypadá ozaj ako lietadlo a na Park Fly by malo stačiť. Díky. Jano


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2005 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Pokud te elektronice veris natolik, ze bys ji tam osadil, je to jen tvoje vec (po zkusenostech s takovymi modely a vybavenim, co se mi dostalo do rukou od ruznych lidi ....zalitej mi to.... se mi spis chce rict ze ani moc ne).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2005 22:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
No co by jsi chtěl o tomto eru vědět? Pro začátečníka je báječné.Poslušné, nezáludné, otočí se na pětníku, plachtí jako větroň...nádhera.Podvozek je pružný a snese i drsné přistání, jen narovnáš dráty a šup nahoru.Jen musíš dokoupit převodovku - ( Přev.na 400 STD - http://jino.inshop.cz/inshop/ )není součástí stavebnice, já ještě změnil vrtuli.Pokud budeš cokoliv potřebovat, tak se ozvi....doporučuji začátečníkovy, nebo jako rekreační, jo a elektroniku bych použil, používám tam taky vnitřnosti z čínského setu.

http://www.delphine.adslink.cz/hang/mojepiper.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2005 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Calimero, vďaka za odpoveď. O prevodovke som pozeral na http://www.bungymania.com/picocub/index.html ale presne neviem, kvôli čomu sa tam montuje. Pico-Cub už mám skompletovaný, je to krásavec. Elektroniku zo Sky-Lady. V nej mi celkom slušne chodila. Môžeš mi, prosím Ťa napísať presný typ prevodovky a vrtule? Skúsim to zohnať u nás na slovensku. Ešte sa spýtam, či si musel éro aj dovažovať. Zatia som s ním len utekal a pustil z ruky a pekne predkom klesalo, hoci ťažisko nieje 6cm ako doporučujú, ale 7cm. Čakám na vhodný čas na zalietanie. Myslím, že trocha jemného snehu mu neuškodí. A do budúcna plánujem tiež od Multiplexa Magistra. No ešte to je vo hviezdach a v mojom skromnom rozpočte. Ahoj. Jano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2005 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Ešte k tej prevodovke. U nás majú prevodovku 400 STD 4,1:1. Keby mohla byť, akú vrtulu treba? Dík. Jano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2005 22:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
Převodovka se tam montuje, aby motor nebyl tolik namáhán, pokud by si použil motor bez převodovky a dal větší vrtulku, tak ji ten motor "neutočí", nebo bude točit pomalu, proto se používá převod, který z rychle a malé síly udělá pomaleji, ale velkou sílu. Ale jakou převodovku a vrtuli použít ti neporadim, taky jsem začátečník, já tam mam převodovku 2,33:1 a vrtule ani nevim jaká je, použil jsem co mi zbyla z Bellanky.Někal nemůžu přijít na kloub měření vrtulí. Zkus sezeptat na diskuzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bellanca Decathlon 480
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 8:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Mám prosbu, mohol by niekto hodiť na net, alebo do môjho mailu článok z RC Revue o Bellance? Nemôžem to zohnať, beznádejne vypredané. Vďaka. Jano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 9:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
No tam nic neuvidíš, píšou že to lítá, a jak probíhala stavba(kompletace) atd.No prostě nic moc. :D Jo a ještě k tomu tvýmu dotazu.Já bych tu elektroniku asi taky použil, ale po nějaký době zl´jistíš, že je celkem na nic, takže bych pomalu začal šetřit na kvalitní výbavu... :D Jinak PICO-CUB co jsem tak slyšel, tak je to prej hodně hodný éro, pomalý.Zatím Čau

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Díky za názor. K tomu RC vybaveniu. http://fly-fan.internetshopping.sk/ Neviem, či táto súprava je dostatočne kvalitná. Cenovo je prijateľná, poznáte ju?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
SMá tam byť ponuka RC súprava SKYSPORT 4 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 14:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Pro začátečníka je skysport ideální, ale po nějaký době zjistíš, že už ti nestačí, a budeš jí chtít prodat, a moc lidí, co o ní budou mít zajem nebude(mluvím z vlastní zkušenosti), to už si radši kup tu druhou, a nebo si v ČR objednej OPTICA, sice bez nějakýho mega serva a mega přijímače, ale za 4,500 Kč.To se musíš rozhodnout, ty!!!!Ale zkus se nad tímto textem zamyslet :lol:

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.12.2005 1:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
TO : Jano5
V některým tvým příspěvku jsem četl, že už jsi lítal s Pico Cubem, už jsi to tedy dostavěl. Poděl se o zážitky.Moc se toho v Čechách o něm nedá sehnat.Mě vyhovuje maximálně, jen tak na pohodu. Pořídil jsem plováky, tak jsem zvědavej.Pokud možno odpověz, protože jsem podle svého názoru ho doporučil známému jako první model, k němu Optika a myslím, že dobrá volba.Já bych dnes taky takhle začal.Já to vzal úplně z druhýho konce ( set tříkanál, set čtyřkanál a nakonec budu kupovat Eclipse), kdybych nejdřív četl a pak jednal, mohlo to být dneska jiný ( peníze/výbava).Děkuji.Minulý týden jsem lítal s Pico Cubem na Z článek 1000 mAh 32 minut.téměř bez použití motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2005 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Áno, Pico-Cub je na svete a je letuschopný. Môžem len doporučiť každému, kto chce pohodové lietanie s niečím, čo aj vyzerá ako lietadlo. Pri stavbe okrem návodu mi pomohli stránky, ktoré som uviedol vyššie. Elektronika použitá zo Sky-Lady. Prijímač je uložený pod servami a zabalený v molitane kvôli otrasom. Prevodovku som na Permax 400 nezohnal, použil som z Bellancy, aj vrtuľu. Tá je ale rozmerovo menšia, nevojde do nej motor. Urobil som úpravu a prevodovka funguje. Zvuk to má ako ojazdený dvojtakt, ale je to super. Krídlo som spevnil páskou aj z nábežných hrán a zo spodnej časti lankom uchytil krídlo, aby ho náhodou nevyvrátilo a tiež kvôli stabilite. Ešte som pod krídlo na skrutky vložil molitan 4x4cm, aby dobre sedelo. Lietam na tretinový plyn, aj bez motora krásne plachtí. Tiež pristane bez motora úplne k nohám. Len premýšľam o Zavesení podvozku. Tie oceľové vzpery sú veľmi slabé. Chcelo by to odpruženie. Budem na tom pracovať, lebo kolá sú dosť veľké na to, aby v pohode pristál a roloval aj na pokosenom trávniku. Mám aj nejaké fotky, môžem Ti poslať, ak dáš maila. Takže vôbec nebanujem, že mám Pico-Cub, Za tie prachy sa to určite oplatí a stojí to za ten zážitok z dlhého a kkrásneho letu! Jano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2005 14:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
Jano5 píše:
Mám aj nejaké fotky, môžem Ti poslať, ak dáš maila.


petr.belfin@seznam.cz , děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2005 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
O.K. Zajtra pošlem fotky. Poznáš MiniMag od Multiplexu? http://www.modellbau-bichler.com/produc ... 494fa6196e -plány do budúcna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz