Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

EasyStar nebo Easy?
Anketa končí za sob 17.12.2005 2:50
Easy Star (Multiplex) 70%  70%  [ 7 ]
Easy (FreeAir) 30%  30%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2005 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
...Ještě k těžišti a hmotnosti...

Když při vyvažování to malinko "přetáhnu", bude se chovat lépe v mírném větru (tak 5 m/s)? A utáhne to dodávaný motor a vrtule?
Zkoušel jsem to v simulátoru (sice jen FMS) a už při 5 m/s a nárazech 3 m/s to dělalo vtipný věci - start bez motoru jako heli a podobně :lol:
Jakou má EasyStar rozumnou letovou hmotnost? (Myšleno kdy to motor přinutí k pohybu a naopak kdy sebemenší fouknutí to neshodí k zemi.)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Jestli na to nejdes moc sofistikovane :-). V te dobe, kdyz jsem stavel prvni EStar jsem nic nevazil. Takze nevim.Daval jsem tam ruzne baterky od 7 clanku petistovek NiCD do 8 clanku KAN NiHM 1050 - takze se mi podstatne menila i vaha. Jedine co jsem jsem kontroloval bylo teziste. Letalo to vzdy bez nejakych velkych rozdilu. Co se tyce vetru - to neni letadlo na svah ci do vetru - tedy pro zacatecnika . Do vetru bude urcite lepsi teziste vice vepredu - ale lita to v pohode do 5m/s a pri silnem vetru proste potlacujes.Ma malou smerovku coz je pro zacatecnika vyhodne,ale reaguje tim padem pomalu a pri narazech vetru Te to muze otocit. Ma i celkem velkou bocni a celni plochu ( jako vsechna letadla teto koncepce, tj tady zminovane) takze pokud hodne fouka muze to mistama i couvat . Moc bych s tim ale nespekuloval. To je letadlo na poletani pro zacatecniky a do klidneho pocasi. Na sve druhe EStar jsem si udelal jinou smerovku - vetsi, premyslel jsem i nad kridelkami - viz odkazy ktere jsem Ti poslal ale vsechny tyto upravy jdou proti koncepci-smyslu techto modelu, to je proste prvni letadlo pro zacatecnika a koupil jsem si radsi olitane Mefisto.


Naposledy upravil MakoBear dne sob 19.11.2005 13:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Obrázek


hele na NETu jsem nasel - lita i na svahu :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Jo presne tak. Vubec nic neres, di ho koupit, slep ho a napis nam vtipnou historku z prvniho letoveho dne. Uz se na to tesime! (Vse podstatne uz tu bylo receno.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2005 21:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Cus,jestli jsi z LBC tak se muzem domluvit na letove ukazce.
Doporucuji EASYSTARA lita skvele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
RIDER: Kontakt jsem Ti poslal soukromou zprávou...
Jo a DÍK :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 21:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2005
Příspěvky: 26
mohl bych jít taky? :D :D :D Ridere,votuň to o ty lyže!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2005 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Cau vole :D no jasne ze muzes uz se na tebe tesim,co myslis ze jsem delal cely odpoledne? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22.11.2005 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Děčín 32
arda1 píše:
MakoBear píše:
Proboha - az ted jsem si toho vsiml : FEATHER nekupuj !!! to je pekny shit :-( :-( :-( . Z levnych se mi osvedcil nejlepe Hitec HFS-04MG Obrázek
Osobně než Hitec bych asi koupit buď Schlulzeho a nebo Jeti. :wink:


Tenhle přijímač mám vyzkoušenej a je good, neměl jsem s ním ani jedno rušení a to sem létal na soutěži RCEN s modelem 1600mm na hranici viditelnosti... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2005 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Rider: Ještě jednou díky za předvedení aera. :wink:

all:
EasyStar mám konečně doma!!! :P
Počasí nestojí za mnoho a tak chvíli ještě zřejmě nepoletí :cry: Tak alespoň budu prohánět FMS :)
Pokud někdo z Vás má zkušenost s EasyStar a létáte na PC v FMS (Rider? :?: ), mohli byste vyzkoušet které z těchto dvou variant lítá alespoň malinko blíže tomu skutečnému? Ď!

---

Ještě příběh ukvapeného novomajitele éra:
Hned po rozbalení krabice jsem se vrhnul na motor, nasadil vrtuli (spíš vrtulku), připojil régl, baterii, propojil s přijímačem... Tak že teda vyzkouším jestli se to točí a jak mám nastavit polaritu, aby to "tlačilo" správným směrem... "Pojedu na půl plynu, tak motor jen zasunu do trupu, bude držet..." Zapnu vysílačku, regulátor, letadlo párkrát píplo (takže asi OK)... Plyn na MAX (aby se rozběhl motor) a honem stáhnout skoro na MIN...
JENŽE jsem zapomněl že mám ve vysílačce nastavený reverz plynu (kvůli simulátoru kde jsou nevím proč obrácené výchylky)... Asi nemusím popisovat co se dělo dál...
Motor jsem chytal metr za trupem - odpich má fakt dobrej - a kdyby se nevytrhl konektor napájení, asi by odletěl až do kuchyně 8O
...Takže mám první tuning trupu a vrtule :oops:
Ponaučení:
    EPP a jogurtovka mají stejnou tvrdost materiálu.
    Vrtule se napoprvé točila samozřejmě opačným směrem.


Sorry za dlouhý čtení, ale třeba někoho pobavilo 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2005 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Nemas zac,mam vyzkousenyho toho prvniho/7/
v reale je zivejsi.
Jinak o vikendu kdyz bude prijatelne,tak se jde litat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2005 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Dobry Powdere! neco podobnyho se mi pred casem stalo s nadupanou megou a velkejma lopatama. Namotal jsem do nich zaclonu. Bohuzel u toho byla i manzelka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2005 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
RIDER: Pokud bys někam razil za létáním, napiš prosím kdy a kam - docela bych to ještě chtěl vidět ve vzduchu :P

koko: Tak já už si to budu pamatovat, abych pak nějakou megou neprobořil zeď :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2005 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Tak už mám EasyStara slepenýho, osazenýho... jen když roztočím trochu víc motor, výškovka i směrovka dělají, jako že jim je do tance :(
Motor je odrušený (prý) od výrobce - nějaký kondík jsem uvnitř zahlédl, připájel jsem ještě další 3 na kostru a póly...
Už nevím čím to může být. Přijímač je od serv a regulátoru jak nejdál to jde. (ve špici nad akumulátorem)
Jen motor se točí opačně než je "normální" (EasyS má tlačné uspořádání) - otočil jsem polaritu přívodů napájení a ne vrtulku - mohlo by to být tím? :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2005 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
No tohle je s nevetsi pravdepodobnosti ruseni od motoru, motor odruseny od vyrobce neni - musis tam ty kondiky napajet. Jestli tam ty kondiky mas zkus prohodit prijimac nebo regulator a tim lokalizovat problem. U Easy star by nemel byt problem, ma dostatecne prostorny trup, aby byl prijimac , serva, regulator dost daleko od sebe a navzajem se neovlivnovaly. Jaky mas prijimac ? Bez odstraneni priciny to do vzduchu nehazej ! I kdyz prsty svedi :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz