Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: volba Pythonu, porad'te
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2005
Příspěvky: 949
Bydliště: Česká Ves
Obrázky: 0
Zdravím a mám dotaz.
Mám 400ku s převodem 2:1,8mi článek NiMh a chtěl bych nahradit
stříd'akem ve slušné cenové relaci (Python).NiMh chci zatím ponechat.
Rád bych trochu rezervy na výkonu, né vysolet.
Mám éro asi 1m, 500gr. Jaký Python zvolit, případně kde a za kolik ho pořídím.

Díky za info.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
co takhle axi silver line..jsou oproti pythonum(nic proti) mnohem kvalitnejsi a vykonejsi a jen o neco drazsi..ja se o prazdninach rozhodoval jaky stridak koupit, prvni sem si rikal pythona, ale pak mne kamos presvedcil at koupim axika a nelituju toho, jsou to fakt dobre motory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
ak ma tvoje ero 500g tak pri pytone 60 ti to pojde takmer kolmo hore... inu ak sa ale rozhodnes pre p30 tak za take iste peniaze dostanes tak isto tazky motor ale s mensim vykonom... to znamena ze p30 sa ti podla mna neoplati... radsej kup tu p60-ku a mas aj do buducna postarane, na to tvoje terajsie ero to bude premotorovane az az ked nepotrebujes vysiet, a nemusis lietat stale na full plyn a hlavne ak tam zatial chces nechat tie nimh tak tie maju stavy tak nieco medzi 2 a 3 LiPol takze aj tam pojde trochu tah dole ... P60 ma tah okolo 450g... ale neviem ako sa chova regl dodavany k Pythonom v spojeni s NiMH... osobne P60 mam a bola to dobra kupa, v spojeni s dodavanym reglem je to opravdu za malo penez. v porovnani s axi... hmm... axi su trochu ina trieda :roll: mno ale myslim ze s P60 budes isto spokojny ak neplanujes stavat velke a tazke era... na male halolety a parkolety je to skvely motorcek... :wink:

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
jasne, python s reglem je asi bezkonkurenčni, samotný motory sou na tom +- stejně, ale započítejte regulátor a ste někde jinde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Thunder píše:
jasne, python s reglem je asi bezkonkurenčni, samotný motory sou na tom +- stejně, ale započítejte regulátor a ste někde jinde...

jasne..cena je nekde jinde ale ten vykon taky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
no jo, ale když to nepotřebuješ na něco extra... tak si můžeš za tu cenu koupit 2 a ještě baterky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cuki píše:
ak ma tvoje ero 500g tak pri pytone 60 ti to pojde takmer kolmo hore... inu ak sa ale rozhodnes pre p30 tak za take iste peniaze dostanes tak isto tazky motor ale s mensim vykonom... to znamena ze p30 sa ti podla mna neoplati... radsej kup tu p60-ku a mas aj do buducna postarane, na to tvoje terajsie ero to bude premotorovane az az ked nepotrebujes vysiet, a nemusis lietat stale na full plyn a hlavne ak tam zatial chces nechat tie nimh tak tie maju stavy tak nieco medzi 2 a 3 LiPol takze aj tam pojde trochu tah dole ... P60 ma tah okolo 450g... ale neviem ako sa chova regl dodavany k Pythonom v spojeni s NiMH... osobne P60 mam a bola to dobra kupa, v spojeni s dodavanym reglem je to opravdu za malo penez. v porovnani s axi... hmm... axi su trochu ina trieda :roll: mno ale myslim ze s P60 budes isto spokojny ak neplanujes stavat velke a tazke era... na male halolety a parkolety je to skvely motorcek... :wink:


Mám dvoučlánkovou verzi Python 80 v Harrym od Telinku. Váha kolem 400g, rozpětí kolem 80cm. Vyloženě 'kolmo vzhůru do nebes' to s vrtulí 8/4 nejde, ale na dynamický let to stačí bohatě. S původním pohonem nesrovnatelné. Osobně bych ti 80 doporučoval, nejsem si jistej jestli by ti 60 dokázala s rezervou metrové éro utáhnout, aniž bys ji musel nějak přetěžovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2005 22:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
No, kámoš má Extru od freeairu a prý mu s 80kou kolmo neletí... Já bych bral rovnou stovku a je to-je za stejný peníze a do metrovýho 0,5kg éra podle mně akorát. Pokud by byla moc silná tak dáš menší vrtuli/nebo nebudeš lítat na plnej plyn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 0:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
Kovboj píše:
Mám dvoučlánkovou verzi Python 80 v Harrym od Telinku. Váha kolem 400g, rozpětí kolem 80cm. Vyloženě 'kolmo vzhůru do nebes' to s vrtulí 8/4 nejde, ale na dynamický let to stačí bohatě. S původním pohonem nesrovnatelné. Osobně bych ti 80 doporučoval, nejsem si jistej jestli by ti 60 dokázala s rezervou metrové éro utáhnout, aniž bys ji musel nějak přetěžovat.


P80 na 2 clanky? si delas kozy, ne??? 2 clanky to je ako sopel z nosa... moje miniTornado na 3 clanky a P60 kosi kolmo hore... nevravim ze ma 500g, ma asi tak 370g cca. ale pokial som dobre cital nechcel nic co by vyselo, chcel len dobru rezervu vykonu, nie? CITUJEM: "Rád bych trochu rezervy na výkonu, né vysolet." ak sa mylim tak ma oprav. a tym padom mu P60 so svojimi 450g tahu bude urcite akurat... keby chcel nieco co by mu vyselo a aj letelo kolmo hore, to je ine kafe a to bych mu doporucil neco ineho... inu nechapem preco porovnavas P60 a 3 LiPol s P80 na 2 LiPol, je to totiz blbost...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Naposledy upravil cuki dne sob 03.12.2005 14:30, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 0:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
inu kuknite si toto priamo z cemechu:

http://www.cemech.cz/index.php?view=popiska&menu_id=3&popis=11&cx=1133566081

pisu tam ze P60 sa da pouzit pre modely az do 700g...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
cuki píše:

P80 na 2 clanky? si delas kozy, ne??? 2 clanky to je ako sopel z nosa... moje miniTornado na 3 clanky a P60 kosi kolmo hore... nevravim ze ma 500g, ma asi tak 370g cca. ale pokial som dobre cital nechcel nic co by vyselo, chcel len dobru rezervu vykonu, nie? CITUJEM: "Rád bych trochu rezervy na výkonu, né vysolet." ak sa mylim tak ma oprav. a tym padom mu P60 so svojimi 450g tahu bude urcite akurat... keby chcel nieco co by mu vyselo a aj letelo kolmo hore, to je ine kafe a to bych mu doporucil neco ineho... inu nechapem preco porovnavas P60 a 3 LiPol s P80 na 2 LiPol, je to totiz blbost...


Než začneš dělat chytrého, tak se podívej pořádně na stránky Čemechu. P80 se dělá ve dvou verzích - dvou a tříčlánková. Nevím kolikatičlánkový (7 nebo 8) zdroj má, ale spíš bude 'voltově' bližší dvoučlánku než tříčlánku. A P60 třeba na sedmičlánek by na metrové letadlo možná do vzduchu dostalo, ale s výkonovou rezervou asi ne.

Jinak ještě k první otázce kde koupit - pokud vím tak snad jedině přímo od Čemechu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
Kovboj píše:
Než začneš dělat chytrého, tak se podívej pořádně na stránky Čemechu. P80 se dělá ve dvou verzích - dvou a tříčlánková. Nevím kolikatičlánkový (7 nebo 8) zdroj má, ale spíš bude 'voltově' bližší dvoučlánku než tříčlánku. A P60 třeba na sedmičlánek by na metrové letadlo možná do vzduchu dostalo, ale s výkonovou rezervou asi ne.

Jinak ještě k první otázce kde koupit - pokud vím tak snad jedině přímo od Čemechu.


keby si dobre cital vies ze ma 8 clanok a ten je Voltovo blizsie 3 clanku ako 2 clanku. a taktiez tam mal doteraz Speeda 400 ktory ma tak 250g tahu max 300g tahu... Chytreho nedelam, P60 mam a preto mozem povedat z vlastnej skusenosti... nejdem sa nad tym rozplyvat a k tomuto threadu sa uz radsej nevyjadrim, viem svoje a za tym si stojim, jediny kto tu dela chytreho si ty, a najprv si neco v praxi odskusaj a az potom sa vytahuj...

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2005
Příspěvky: 949
Bydliště: Česká Ves
Obrázky: 0
Díky za rady, já uvažoval o P100, abych mohl případně přidat na hmotnosti,protože si stavím éra sám z polystyrénu a s tou 400kou sem lítal celkem obstojně,akorat pro lopingy nebo výkruty sem musel vždycky éro rozběhnout.Proto sem chtěl víc výkonu aby to bylo živější. Takže díky za tu vaší "peprnou" diskuzy. Zajímalo mě především jestli je možná kombinace s těma NiMh.
Takže díky a zas někdy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Koukni se na MPJET-maj tam super slevy.Takový velký"červený" nemá chybu.A za cenu 1000kč je bezkonkurenční. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 17:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2005
Příspěvky: 290
Bydliště: Ústecký kraj-Most
Já bych tam radši hodil P80, měl jsem P60 na Zoom-bim(400g) a s vrtulí 8x4" to moc netáhlo, radši fakt tu P80, a nebo co doporučuje arda 1, tak tu MP-JETU... :D

_________________
--------support park- & 3D slow- flyer--------


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz