Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 19:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
Pozor na set s regulátorem, regler má okleštěné parametry programování výběru pohoného akumulátoru mám dojem , že NICD a LIPOL. Nejsem si ale 100% jist a tak je třeba před nákupem informace získat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
radis píše:
Pozor na set s regulátorem, regler má okleštěné parametry programování výběru pohoného akumulátoru mám dojem , že NICD a LIPOL. Nejsem si ale 100% jist a tak je třeba před nákupem informace získat.


A co bys chtěl víc? Po deseti minutách s dvoučlánkovou Li-Ion P80 se letadlo sotva vleče a nezbývá než přistát. Přitom v baterce zbývá něco kolem 7 voltů. Pro Li-xxx naprosto bezpečné. Já od nich reg mám a co za ty prachy chtít víc... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2005 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Jinak ty slevy maj do 9.12-takže pohněte. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2005 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Citace:
keby si dobre cital vies ze ma 8 clanok a ten je Voltovo blizsie 3 clanku ako 2 clanku. a taktiez tam mal doteraz Speeda 400 ktory ma tak 250g tahu max 300g tahu... Chytreho nedelam, P60 mam a preto mozem povedat z vlastnej skusenosti... nejdem sa nad tym rozplyvat a k tomuto threadu sa uz radsej nevyjadrim, viem svoje a za tym si stojim, jediny kto tu dela chytreho si ty, a najprv si neco v praxi odskusaj a az potom sa vytahuj...

nechci ti kazit radost, ale osmi clanek je bliz dvouclanku-a to z tohoto duvodu:2cl li**-rovna se napetove 6,5 clanku, ni**, proto se misto dvouclanku li** pouziva sedmiclanek ni**, 3 clanek li** se rovna 10 clanku ni**, takze jestli te ve skole ucili zaokrouhlovat, tak bys mnel vedet ze osmiclanek je bliz dvouclanku, ne triclanku li**[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.12.2005 10:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 16
když jsme u těch Pythonů,tak můj zážitek
s tímto letadlem http://www.sad.okdar.net/modely/p51mustang.php
a s motorem Pythoon200 a Li-Pol 1500mAh 15C regl.30A jsem při prvním startu šel neřízeně opravdu kolmo do vzduchu,zjistil jsem ale,že bylo špatně vyosení motoru,nyní to mám předělané podle plánu výrobce,ale stejně mám trochu obavu to jít pustit do vzduchu,co mi to zase provede.Není na to ta 200 moc silná?Používám vrtuli 9x6.Mám zkusit menší/větší?Model má 900gr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.12.2005 10:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2004
Příspěvky: 60
Bydliště: Ostrava
Peu píše:
když jsme u těch Pythonů,tak můj zážitek
s tímto letadlem http://www.sad.okdar.net/modely/p51mustang.php
a s motorem Pythoon200 a Li-Pol 1500mAh 15C regl.30A jsem při prvním startu šel neřízeně opravdu kolmo do vzduchu,zjistil jsem ale,že bylo špatně vyosení motoru,nyní to mám předělané podle plánu výrobce,ale stejně mám trochu obavu to jít pustit do vzduchu,co mi to zase provede.Není na to ta 200 moc silná?Používám vrtuli 9x6.Mám zkusit menší/větší?Model má 900gr.


P100 na to musí stačit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.12.2005 10:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 16
ale já měl po ruce 200-ku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.12.2005 15:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2005
Příspěvky: 149
Tak proč se ptáš jestli 200 není moc silná :?: Pokud stačí 100 tak teda moc silná je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2005 14:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Mystik píše:
Pokud stačí 100

Stovka NESTACI !!! Je to stihacka, tezka 900g, rozpeti vic nez 1m. 100W staci mozna tak na stejne velkeho Pipera nebo jiny hodny pomalolet, Mustang chce rychlost. Mam ho v mensim vydani (85cm, 400g) a se 120W je to tak akorat, ale snesl by i vic. Dvakrat tak tezky ero bude chtit urcite dvojnasobek vykonu. Ches prece aby to letelo a ne aby se to plizilo na minimalce a kazdou chvili padalo do vyvrtky....

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 16:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
mám P80 ve dvoučlánkový verzi, mimo jiné ho provozuju i na hornoplošníku 107cm rozpětí, 680g (GWS 7/6) a z přehledem tam stačí (loping, výkrut). Pro chytré i nechytré v této diskusi: nedá mi to abych nepoznamenal, že 80 v názvu motoru udává u fy. Čemech výkon ( asi jako u žárovky ;o), takže je úplně jedno jestli máš 2 nebo 3 článkovou verzi, obě mají stejný výkon. Ta dvoučlánková verze jen víc ždíme baterky a na těch pak záleží jak táhne!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2005 16:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ja mam v hornoplosniku dvoumotoraku 120cm, 750g dva zhruba 50W moturky, taky to lita, taky to udela premet a vykrut, ale nema to projev stihacky (taky to neni stihacka ale dopravak). Stihacky z druhe svetove maji vetsinou malou plochu kridla - velke plosne zatizeni - vysokou minimalni rychlost, takze pro rozumny let potrebuji vykonnejsi motor. Mam zkusenosti s o neco mensima stihackama, tak kolem tech 85cm, 380-480g, ve vzduchu se to nejak udrzi i s tristovkou (prikon 50W), ale litat to zacina az se zhruba dvojnasob vykonnym motorem (MPJet velky modry, AXI2208/20, Python 80 nebo 100,....).
Takze v tom velkem Mustangovi bych klidne P200 nechal, ubrat plyn se da vzdycky, nebo pouzit mensi vrtuli (casem, az model trochu zkroti se stejne vrati k ty vetsi, vykonu neni nikdy dost)..... :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz