Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 19:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Ahoj chlapi jsem RC ''panic':)',
pořídil jsem si mx-12 a mám pár dotazů ohledně této vysílačky.

Jak správně nabíjet vysílač.accu? Prý to jde i přez vysílač, zajímalo by mě jak a hlavně co k tomu potřebuji?

Káblík učitel/žák- jestli je možné propojit dva různé vysílače, myslím tím od jiných výrobců?

Co mx-12 a FMS?

A poslední dotaz(konečně): Dají použít na graup. přijímač a serva např. od hitec, konektory tam sice pasují, ale jsou nepatrně jiné(jestli to nemůže k vůli jinému výrobci špatně fungovat?).
+jestli mi někdo může něco říct o porvozu vysílače nějaký tipy, triky, tak budu jenom rád.

Jestli mi někdo může te pomoci aspoň s některým dotaz, tak budu rád a jestli někdo z vás má mx-12 a rád si pokecá, tak si ho rád vyzpovídám ohledně mx-12.

Zdarec letec.

:idea:


Naposledy upravil Bimboman dne čtv 26.01.2006 15:11, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
myslim ze s tema servama by to nemel byt problem..jestli jsem to dobre pochopil tak mas prijimac grauner a chces tam dat serva hi-tec..co by podle mne nemel byt vubec problem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Supr, díkec za odpověď.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
mimochodem, pochopil jsi to dobře:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2006
Příspěvky: 22
Bydliště: JN
Nabíjení aku MX-12 je nejlepší přímo ve vysílači. Ten malý konektůrek pro aku by se při častém vydávání určitě brzo rozlomil. Používám Minilader http://www.hobbyteam.cz/script/popis.asp?OC=6422&Okruh=5 a pro rekreační používání to stačí. Aku ve vysílači určitě vydrží déle než lipolky v letadle. Na příjimač R700 lze připojit asi všechno běžně dostupné - chodí mi obousměrný regulátor GM racing, jednosměrný JES012 a serva Hitec HS55.
Zajímalo by mě, jestli někdo má zkušenosti s MX-12 a přijímačem RCM Pelikán RS - 5FM pico http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?katMenu=4&subMenu=92&zbozi=1037? Dosah? Spolehlivost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 22:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Děkuji za odpověď, myslím,že mi docela pomohla, ještě jeden dotaázek na vás mám- je probém, sehnat graup. konektor, který se strká do zdířky na nabíjení ve vysílači a ten konektor propojit s banánkem a ten dát do bel 2000? Elektrika není moje silná stránka, zajímalo by mě,jestli se taková konektor dá sehnat a jestli bel2000, to nabije bezpečně, sice má ochranu proti přepolování a zkratu a kdo ví čmeu ještě, ale v papírek od vysílače je napsáno, že se má používat výhradně příslušneství graupner?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 22:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Bimboman píše:
Děkuji za odpověď, myslím,že mi docela pomohla, ještě jeden dotaázek na vás mám- je probém, sehnat graup. konektor, který se strká do zdířky na nabíjení ve vysílači a ten konektor propojit s banánkem a ten dát do bel 2000? Elektrika není moje silná stránka, zajímalo by mě,jestli se taková konektor dá sehnat a jestli bel2000, to nabije bezpečně, sice má ochranu proti přepolování a zkratu a kdo ví čmeu ještě, ale v papírek od vysílače je napsáno, že se má používat výhradně příslušneství graupner?:)


BEL nenabije bezpečně vůbec nic a ty konektory v rádiu ti spolehlivě vypálí.

Příslušenství Graupner nutně nepotřebuješ, vysílačové accu lze nejbezpečněji nabíjet proudem 0,1C přes noc.

K BEL:
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... sc&start=0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
bela vyhod a kup si treba char 20, myslim ze bude urcite lepsi..jinak na nabijeni vysilace mas lepsi ten minilader


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 22:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
serva by mali slapat vsetky

osobne nabije vysielacku cez noc na nabijacke robbe lader 5r alebo obcas na minilader2 (ale ten uz nepouzivam)

konektor kupis v hociakom elektre nemusi byt vobec znacky graupner...

letu zdar helbo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 23:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Citace:
BEL nenabije bezpečně vůbec nic a ty konektory v rádiu ti spolehlivě vypálí.

Příslušenství Graupner nutně nepotřebuješ, vysílačové accu lze nejbezpečněji nabíjet proudem 0,1C přes noc.

K BEL:
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... sc&start=0


Tak to jsme rád, že jste mi odepsal, zítra jsme si ji chtěl vyzvednout:) To je docela šílený, že takovýho šmejda prodávají kolem 4000!!!
mohl by jste mi dopuručit nějakou dostupnou nabíječku? díval jsem se na Minilader 2, Multilader 6E, sice neumí vybíjet,ale za ty peníze..... hlavní je, že se tím dají doufám bezpečně nabíjet baterky do mx-12. přez zdířku na vysílači.[/quote]


Naposledy upravil Bimboman dne pon 23.01.2006 23:56, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 23:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
Multilader 6E je celkom slusna nabijacka je to nieco take podobne ako robbe lader 5r....

kamarat si ide tento tyzden kupit Multilader 6E aby mal na doma nieco take "obycajne"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 23:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Asi si koupím Minilader 2, na vysílač. accu, ale budu ještě potřebovat lepší nabíjčku na pohon.accu? Nevíte o nějaká přijatelné?Co SHARK 10?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Bimboman píše:
Asi si koupím Minilader 2, na vysílač. accu, ale budu ještě potřebovat lepší nabíjčku na pohon.accu? Nevíte o nějaká přijatelné?Co SHARK 10?

Pokud chceš nabíjecí kabel s banánky tak můžeš koupit tento http://www.hobbyteam.cz/script/popis.asp?OC=3022&Okruh=6. Graupner používá + pól na vnější straně a - pól na vnitřní straně nabíjecího konektoru, tak bacha na to když si ten nabíjecí kabel budeš dělat nebo by si chtěl použít nabíječku od Hitecu.
Jinak když už půjdeš do nabíječky typu Minilader 2, tak si raději už kup Multilader 3 http://www.hobbyteam.cz/script/popis.asp?OC=6427&Okruh=5. Je asi o 9Kč dražší než ten Minilader 2 a umí navíc nabíjet 6-8 článkový pohonný akumulátory. Má ho taky a je to pohoda nabíjění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Citace:
Pokud chceš nabíjecí kabel s banánky tak můžeš koupit tento http://www.hobbyteam.cz/script/popis.as ... 22&Okruh=6. Graupner používá + pól na vnější straně a - pól na vnitřní straně nabíjecího konektoru, tak bacha na to když si ten nabíjecí kabel budeš dělat nebo by si chtěl použít nabíječku od Hitecu.
Jinak když už půjdeš do nabíječky typu Minilader 2, tak si raději už kup Multilader 3 http://www.hobbyteam.cz/script/popis.as ... 27&Okruh=5. Je asi o 9Kč dražší než ten Minilader 2 a umí navíc nabíjet 6-8 článkový pohonný akumulátory. Má ho taky a je to pohoda nabíjění.


Děkuju za typ, akorád by mě zajímalo, jestli Minilader3 opravdu stačí na pohon.accu? Dokáže je sice nabíjet,ale už neumí vybíjet,ani jinak udržovat...za ty peníze taky nemůže, ale chci se zeptat, jestli to bude stačit na zatím rekreační polétání, jestli mi to u pohon.accu nezkrátí o moc životnost oproti počítač.nabíječce :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2006 14:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Třebíč
Chlapi, ještě dotaz, co ten Shark 10, popřípadě Ultramat 10? Jsem sice začátečník, ale rád bych sečasem někam propracoval a chtěl byc hse věnovat spíš letadlům s el.pohonem, z čehož vyplývá lepší nabíječka..? :idea:


Naposledy upravil Bimboman dne úte 24.01.2006 14:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz