Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vývrtka u Spitfira
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 18:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Potřebuji poradit mám novýho Spitfira a na jaře půjde poprvé do vzduchu ale ještě jsem nikdy neměl letadlo který by mohlo padat do vývrtk poraďte mi prosím jak se mám zachovat když mi spadne do vývrtky. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
no je tojednoduchy musis to vybrat... :D
Spitfire rad pada do vyvrtky, musis si drzet konstanti rychlost a kdyz uz ti spadne musis to kontrovat kridelkama, potlacit..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 19:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Dostatečně vysoko to zkoušet na přetažení a když do ní spadne tak pak pustit výškovku , spíš potlačit.Je potřeba , aby letadlo nabralo rychlost a přisály se proudnice .Pak už jen pomalu přitahovat do vodorovného letu.Když to udělá na přistání,tzn že to přebrzdíš tak máš hold smůlu. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývrtka u Spitfira
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 336
jarda17 píše:
Potřebuji poradit mám novýho Spitfira a na jaře půjde poprvé do vzduchu ale ještě jsem nikdy neměl letadlo který by mohlo padat do vývrtk poraďte mi prosím jak se mám zachovat když mi spadne do vývrtky. Díky

Jaký rozpětí a letová hmotnost? Spit má elipsovitý křídlo to se trhá naráz bez varování a pak to letí v kotrmelcích jak zmačkaný noviny. Chce to výchyku výškovky tak akorát (málo) aby to pokud možno nešlo urvat. No a když už se to motá, tak plný plyn a pustit kniple a doufat že to nabere rychlost :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Jo to je svinstvo.
Ale jinak abys to vybral tak stačí když to přetáhneš tak přidat do plných
aby si dostal výtr na křídla a dát kontra směrovku což je na druhou stranu.
Ale jestli je to spitfire verze Hyžík což je bez směrovky tak to nezkoušej jenom si ve větší výšce ověř minimálku a potom si hlídej rychlost.
A potom když se ti dostane do ploché vývtrky tak se to musíš snažit nějak upáčkovat abys to rozletěl.

Všechny páčky do zatáčky
V plnym kvaltu do asfatlu :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Krtecku! Kdyz bude vyvrtku vybirat kridylkama, tak ji vybere leda tak lopatou ze zeme.
Hlavne je treba s tim pocitat a nebyt z toho vedle, kdyz tam hupsnes, protoze pak ti nepomuze zadna rada :) Idealni je, kdyz mas dost vysky, pak ti staci udelat to co napsal Mad_Box. Urcite to poradne vyzkousej ve vysce, at se nedivis. Pokud mas ovladanou smerovku, muzes zkusit vychylkou na opacnou stranu, nez je smysl rotace zpomalit otaceni, ale spis je tu sance, ze budes pak tocit na druhou stranu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
souhlasim s tebou honzo leda tak plocha vyvrtka na druhou stranu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 23:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
ja dokoncievam tiez spita tak som zvedavy co to bude robit ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 23:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Honza píše:
Krtecku! Kdyz bude vyvrtku vybirat kridylkama, tak ji vybere leda tak lopatou ze zeme.
Hlavne je treba s tim pocitat a nebyt z toho vedle, kdyz tam hupsnes, protoze pak ti nepomuze zadna rada :) Idealni je, kdyz mas dost vysky, pak ti staci udelat to co napsal Mad_Box. Urcite to poradne vyzkousej ve vysce, at se nedivis. Pokud mas ovladanou smerovku, muzes zkusit vychylkou na opacnou stranu, nez je smysl rotace zpomalit otaceni, ale spis je tu sance, ze budes pak tocit na druhou stranu...


On to musí nacvičit. Na tu turbínu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2006 23:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Kde, co, jsem mimo.... 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2006 7:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
No krteček chce mermomocí stavět amatérsky turbínu http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... sc&start=0

A nechce si připustit, že na 99% nemá šanci postavit něco spolehlivého a prakticky použitelného. A teď se ukazuje, že ani neumí vybrat vývrtku. A že to se chcípnutou turbínou a hořícím eroplánem bude fakty potřebovat...

Prostě klasické přecenění vlastních sil a podcenění situace. Stejně jako zcela chybný odhad nákladů.

Ne že bych mu nepřál radost z experimentů, ale pokud ten projekt dokope až ke startu turbíny (neřku-li letadla) tak budu od toho raději dál než blíž.

BTW: Napadlo vás někoho ubastlit si doma spalovák? Ne? A proč? Že by to bylo moc složité? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2006 9:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Pardon , ale na tohle prostě musím reagovat.
Citace:
zdzd BTW: Napadlo vás někoho ubastlit si doma spalovák? Ne? A proč? Že by to bylo moc složité? Smějící

Ty se tady navážíš do kde koho , ale asi ti prostě nedošlo,že jsou i lidé,které to prostě baví,prát se s technikou.Máme takového u nás v klubu a mohu ti říci , že nemá jediný spalovací motor , který by koupil .Všechny si prostě postavil včetně dvouválcového boxera ve čtyřtaktu.A dál se ještě baví se stavbou pulsačních motorů.Znalí ví co to je seřídit rouru aby jela tak jak má.Z pěti startů mu to 4x zdechne , ale on se nevzdává.Takže bych ti asi radil se zamyslet nad některými tvými výlevy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2006 10:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Napsal jsem, že mu přeji radost z experimentů. Tu mu nikdo nebere.

Ale tvé srovnání turbíny s pulzákem poněkud pokulhává. Ten je proti turbíně naprosto primitivní jak konstrukcí, tak seřízením. A přesto jsou s ním potíže.

Proto jsem taky zmínil, že od těch pokusů chci být trochu dál.

Nechci se nechat zastřelit utrženými lopatkami, ani uflambovat příležitostnými požáry.

Nevidíš, že se prtavděpodobně hrne do něčeho, co může skončit nejen škodami na majetku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2006 10:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Citace:
zdzd BTW: Napadlo vás někoho ubastlit si doma spalovák? Ne? A proč? Že by to bylo moc složité? :) :) :) :) :)


Pardon , ale tvoje odpověď na můj příspěvek je jaksi mylná.Přeji dobrý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2006 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Není mylná. Spalováky dělá amatérsky v republice max. pět lidí. Protože je nechápou jako "pohon pro model", ale taky jako "model". Jinak se to absolutně nevyplatí. Potřebná úroveň znalostní a technologická + přínos výsledku je neodpovídající tomu, co lze koupit.

A s turbínou je tento rozdíl řádově vyšší.

A krteček nechce turbínu jako model, ale jako reálný pohon. A to je ten zásadní problém. Vlastní vývoj se mu nikdy nemůže vyplatit.

Také z hlediska bezpečnosti už vůbec není o čem debatovat. Takové aktivity by měly být povoleny jen po přísných zkouškách a na zbrojní průkaz. Dvakrát jsem viděl vletět jet do lidí a už bych vícekrát nechtěl. Když si při tom ještě představím létající lopatky z amatérské turbíny, tak mi to úplně stačí. O jejích samovolných zhasnutích, zapáleních a rozpadech ani nemluvím.

Já si zatím myslím, že krteček je nezodpovědný snílek (zatím nepředložil jediný argument, který by to vyvracel), protože kdyby měl potřebnou úroveň znalostí, tak si vydělá tolik, že o amatérské výrobě nebude vůbec uvažovat. A ty si klidně mysli, že jsem paranoik.

Měj se.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz