Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2006 10:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2004
Příspěvky: 315
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou
Na XP mám FMS přes USB interfejs přímo od Hitecu (cca600)
mám Eclipse a není problem
a na stránkách FMS je tolik letadel že si nemůžeš ani vybrat


možná jsou graficky lepší simulátory a dražší
ale na naučení stačí FMS - pak jdu radši VEN!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: simulátor
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2006 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Prosím Ladu
napiš mi nějaký popis interface od Hitec (typ ,nějaké číslo). Jinak souhlasím, viděl jsem lepší simulátory, ale ty jsou o dost dražší. Myslím si že jde o to dostat letadlo do ruky, získat určité návyky a pak hurá na letiště, louku prostě kamkoliv kde se dá lítat. Simulátorem ušetříš rozbitý model hlavně na začátku , ale skutečný lítání to nenahradí.

Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: simulátor
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2006 18:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
pajax007 píše:
napiš mi nějaký popis interface od Hitec (typ ,nějaké číslo).

http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... zbozi=1171
a jiný:
http://www.hangar1.cz/katalog.php?text= ... ajdi&sklad[]=1&page=&detail=2265

Jinak mě funguje FMS pod XP v poho...
Letu zdar! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2005
Příspěvky: 28
Není důvod, prož by se měl FMS chovat jinak pod XP home a XP profi. Já mám profi a naprosto bez problémů s několika druhy vysílačů.

Ještě k interface - USB řešení je OK, ale s FMS lze létat i PŘES MIKROFONNÍ VSTUP. Nevěřil jsem tomu, ale už s tím lítám třetí měsíc a je to naprosto v poho.

Potřebujete speciální soubor winmm.dll (ke stažení na internetu, dokonce ve verzi pro šířkovou modulaci i PCM), propojovací kabel je úplně jednoduchý - konektor typu jack na obou koncích (u vysílače mohou být i jiné - závisí na typu), pro jistotu odpor cca 10 kOhm seriově a jde se na to

_________________
Bob K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 20:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2005
Příspěvky: 28
lada píše:
Na XP mám FMS přes USB interfejs přímo od Hitecu (cca600)
mám Eclipse a není problem
a na stránkách FMS je tolik letadel že si nemůžeš ani vybrat


možná jsou graficky lepší simulátory a dražší
ale na naučení stačí FMS - pak jdu radši VEN!


Souhlasím plně. Radim Hnilica nezavrhuje FMS ani k nácviku akrobacie, jako zimní příprava je to OK a pak hurá do přírody.

Ještě k mému předchozímu příspěvku - celkové náklady na veškeré vybavení jsou cca 30 Kč a hodina práce !!!

_________________
Bob K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: To Bob
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
To že by neměl chodit simulátor pod Xp Pro není z mý hlavy.Toto mi řekli přímo v prodejně RCM Pelikán v PU. Jestli opravdu chodí pod XP Pro tak mi ubylo spousta starostí s instalací druhého systému do počítače. Navíc si myslím že záleží na typu převodníku do PC. Jestli opravdu existuje možnost napojení simulátoru přes sluchátkový vstup (počítačům až tak nehovím a tak nevím jestli je to Apríl a já budu za blbce) tak sem se schématem zapojení.
Moc moc prosím o radu jak na to, mám pro tento účel připravenou vysílačku a nemusel bych chodit otravovat ke kámošovi.

Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.02.2006 21:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2005
Příspěvky: 28
Takže :

1. FMS pod XP profi skutečně chodí. Je možno to jednoduše vyzkoušet. Problém může nastat jedině při používání odlišných verzí simulátoru a modelů, pak FMS skutečně padá. Ale tam je také jedno, jestli pod home nebo profi.

2. Připojení přes audio vstup není apríl. Fakt to funguje. Ale pozor ! Počítač má VÝSTUP na sluchátka a VSTUP ma mikrofon a někdy i VSTUP na jiné zařízení. Propojovací kabel je úplně jednoduchý. Není možno obecně popsat připojení vysílače - tam je to specifický pro každého výrobce a typ. Ale to bylo různě popsáno už tolikrát, že by neměl být problém to zapojit správně. Předpokládejme že u vysílače je použit konektor typu mono jack. Ke střednímu kolíku připájíme odpor 10 kOhm (tj. je zapojen sériově) a stíněný audiokabel - na typu nezáleží. Na duhé straně připájíme konektor typu stereojack průměr 3,5 mm. Kanály levý i pravý propojíme dohromady.

POZOR na záměnů vstupu u počítače a výstupu - pokud bude kabel zapojen do výstupu na sluchátka, tak to samozřejmě chodit nebude.

Jednoduchý test - pokud je vše správně zapojeno a pustíme vysílač, MUSÍ se z počítače ozývat nějaký zvuk (regulujeme hlasitostí v počítači)

3. Z internetu http://www.geocities.com/shaul_ei/SmartPropoPlus.html stáhneme soubor winmm.dll, který nakopírujeme do adresáře ../program files/FMS.

No a pak už by to mělo chodit.

Dobrý let

_________________
Bob K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2006 14:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
<i>Radim Hnilica nezavrhuje FMS ani k nácviku akrobacie, jako zimní příprava je to OK</i>

Jen bych dodal že pro nácvik základních návyků akrobacie!!!

nyní jsem zakoupil (ano opravdu zakoupil!) AFPD a trénuji na něm a hranice simulace se posunují zcela jinam!

FMS je dostatečné ale ani těch 6500kč za AFPD není moc.

Mám nyní rozepsaný článek ke srovnání některých simulátorů protože jsem měl možnost jich pár odzkoušet bude v brzké době na mých www
Jsem s pozdravem Radim

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2006 10:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2005
Příspěvky: 54
Mám XP profesional,a naprosto bez problémů jde FMS. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz na Boba
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2006 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2006
Příspěvky: 845
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Tak jsem si stáhl ten soubor winmm.dll ale nejde mi rozbalit, nevíš není tam nějaký problém? Je jedno z jakýho serveru to stáhnu? Zkoušel jsem to stáhnout asi ze tří ale ani jedno nejde rozbalit. Taky jsem si uvědomil, že jsem si na simulátor připravil starou Modelu a ta je AM. To bude asi problém, co? Pajax007


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na Boba
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2006 19:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.12.2005
Příspěvky: 28
pajax007 píše:
Tak jsem si stáhl ten soubor winmm.dll ale nejde mi rozbalit, nevíš není tam nějaký problém? Je jedno z jakýho serveru to stáhnu? Zkoušel jsem to stáhnout asi ze tří ale ani jedno nejde rozbalit. Taky jsem si uvědomil, že jsem si na simulátor připravil starou Modelu a ta je AM. To bude asi problém, co? Pajax007


Na některých serverech není soubor zazipován (příloha ZIP), ale stahuje se nesbalený. Modela by nemusela být problém, je potřeba z ní jen vytáhnout signál za dekodérem

_________________
Bob K


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2006 20:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
RadimHnilica píše:
<i>Radim Hnilica nezavrhuje FMS ani k nácviku akrobacie, jako zimní příprava je to OK</i>

Jen bych dodal že pro nácvik základních návyků akrobacie!!!

nyní jsem zakoupil (ano opravdu zakoupil!) AFPD a trénuji na něm a hranice simulace se posunují zcela jinam!

FMS je dostatečné ale ani těch 6500kč za AFPD není moc.

Mám nyní rozepsaný článek ke srovnání některých simulátorů protože jsem měl možnost jich pár odzkoušet bude v brzké době na mých www
Jsem s pozdravem Radim


Teď už je v ČR k mání i REFLEX XTR za docela slušné peníze: www.helimania.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
zdzd píše:
RadimHnilica píše:
<i>Radim Hnilica nezavrhuje FMS ani k nácviku akrobacie, jako zimní příprava je to OK</i>

Jen bych dodal že pro nácvik základních návyků akrobacie!!!

nyní jsem zakoupil (ano opravdu zakoupil!) AFPD a trénuji na něm a hranice simulace se posunují zcela jinam!

FMS je dostatečné ale ani těch 6500kč za AFPD není moc.

Mám nyní rozepsaný článek ke srovnání některých simulátorů protože jsem měl možnost jich pár odzkoušet bude v brzké době na mých www
Jsem s pozdravem Radim


Teď už je v ČR k mání i REFLEX XTR za docela slušné peníze: www.helimania.cz


to sem se zas pobavil:-)kupovat reflex,dyk se to da stahnout na DC++


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2006 18:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
a čím ho asi tak budeš ovládat? ale to je fuk! debat ohledně kradených simulátorů už bylo dost všichni o tom víme ale jen málokdo je takový pták aby to veřejně vyhlašoval na netu.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz