F3M Aerobatic Cup Brno

Modelářské akce, srazy, soutěže...

Pokud chcete vystavit plakát, pozvánku modelářské akce na titulní straně, zaslešete ho cca měsíc před akcí na kopecky@akroforum.cz Plakát prosím v šířce 600px.

F3M Aerobatic Cup Brno

Odeslatod Laďas v 4/8/2012, 16:47

Již příští týden! Bližší informace ZDE.
Obrázek
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Jméno: Vladimír
Příjmení: Ochotný
Letiště: Czech Heaven Budkovice
Hangár: Extra 330 SC 41%

Re: F3M Aerobatic Cup Brno

Odeslatod majkles v 13/8/2012, 10:20

majkles
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Michal
Příjmení: Matuska
Letiště: Brno medlanky
Hangár: Slick 2.6
Yak 54 2.7

Odeslatod andy1pl v 13/8/2012, 10:33

fotky ajko vzdy first1 first1 first1 - uplna BOMBA!
dekujeme
Extra 260 " SP-KAM " ; Extra 300 " SP-FAM "
http://www.lmk-castkovice.cz
andy1pl
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Andy
Příjmení: Migus
Letiště: Částkovice u Pelhřimova
Hangár: ExtremeFlight Extra 300 Extra 260 2,2m
Cessna 152 2,1m
Mini Diablo JR ; Flash EPP, SU26 EPP

Odeslatod R.a.d.i.m v 13/8/2012, 11:08

Jak dopadli naši?
Radim
R.a.d.i.m
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Radim
Příjmení: Hnilica
Letiště: Letiště Holíč
Hangár: EF EXTRA 300 125"
Elanor 2015 F3P
Fokker EIII 3000mm

Odeslatod Laďas v 13/8/2012, 13:10

Výsledovka ZDE.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod majkles v 13/8/2012, 13:40

Diky Andy :wink:
majkles
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Michal
Příjmení: Matuska
Letiště: Brno medlanky
Hangár: Slick 2.6
Yak 54 2.7

Odeslatod Zbyněk Tomšů v 13/8/2012, 20:45

Zbyněk Tomšů
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Zbyněk
Příjmení: Tomšů
Hangár: Su-26 MX 3m- MVVS-175 NP
Su-26 MX 2.2m- MVVS-80 IRS SP
Su-26 MX 1.5m- MVVS-15 ccm

Odeslatod jirkah v 15/8/2012, 14:44

Soutěž pěkná, oko diváka potěšující. Zejména naši jižní sousedi ukazují, že jde lítat i na hudbu ;).
Jenom si neodpustím píchnutí do vosího hnízda. Předesílám, že nejsem s F3M nikterak spojen, nelítám to ani nebudu, byl jsem tam jako pouhý čumil a občas jsem pomohl holkám v kuchyni. Pohybuju se ale docela dlouho kolem organizace soutěžení v naprosto jiném oboru (konkrétně mezinárodní soutěž zdravotnických záchranných služeb, koho by to zajímalo tak web je http://www.rallye-rejviz.cz, taková "menší" soutěž, letos přes stovku soutěžních týmů z Evropy i zámoří..). Zarazila mě jedna věc - v místnosti, kde zasedal "štáb", kde probíhalo sčítání bodů, jsem nejednou narazil na soutěžícího a/nebo mechanika, přehrabujícího se bez skrupulí v lístcích s body na stole a všelijak jinak kroužícího (kroužících) kolem vyhodnocovatelů. To mi přijde hodně divné, jednak zcela jistě vyrušují tam pracující štáb, druhak takové chování vyvolává spekulace o případném ovlivňování výsledků nebo nefér výhodách.
U té naší soutěže záchranářů nemá v místnosti kromě členů štábu a rozhodčích nikdo co dělat minimálně do doby, kdy jsou zveřejněny výsledky, že by na štáb lezl někdo z týmu nebo jejich doprovodu je naprosto nemyslitelné. Na případné diskuse je dost času potom, kdy probíhá tzv. rozprava rozhodčích se soutěžícími, kdy se dá diskutovat o různých názorech na věc, o tom co kdo dělal blbě, kde se nejvíc chybovalo atd.
Opakuju, je to jen můj pohled zvenku, ale dokážu si docela představit, že takové praktiky mohou řadu potenciálních soutěžících odradit od účasti v soutěži, kde se možná o výsledcích nerozhoduje jenom na letové ploše.
jirkah
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Holý
Letiště: LMK Babice n. Sv., Czechheaven Budkovice
Hangár: Velox 2,2m a spousta jiných

Odeslatod Laďas v 15/8/2012, 16:10

jirkah napsal:Soutěž pěkná, oko diváka potěšující. Zejména naši jižní sousedi ukazují, že jde lítat i na hudbu ;).
Jenom si neodpustím píchnutí do vosího hnízda. Předesílám, že nejsem s F3M nikterak spojen, nelítám to ani nebudu, byl jsem tam jako pouhý čumil a občas jsem pomohl holkám v kuchyni. Pohybuju se.......

Tak na to můžu reagovat. Docela silná slova... Ten mechanik byl Vláďa Plichta, který odpracoval před soutěží ve svém volném čase poměrně hodně hodin při tvorbě výpočtových tabulek (které používáme i při jiných soutěžích) a samozřejmě i v průběhu vyhodnocování měl u počítače co dělat. Pokud by vzniklo jakékoliv podezření, že by snad ovlivňoval výsledky, archivujeme ručně psané bodovací lístky. Soukromě se ale domnívám, že Mára Plichta určitě nepotřebuje takovouhle "podporu".
Ono je totiž o výsledcích rozhodnuto v okamžiku, kdy bodovač řekne známku a zapisovač jí zapíše do bodovacího lístku.
Co se týče chození soutěžících a mechaniků do místnosti, kde se vyhodnocovalo - je to jen otázka počasí a rozumného přístupu - nevím, proč bychom neměli přátele - modeláře, se kterými sdílíme pěkného koníčka, pustit v té zimě a dešti ohřát se a sníst si třeba oběd do zázemí letiště...
Samozřejmě je vždy co vylepšovat a tak už máme sepsánu řadu poznámek pro příště (ME F3M). Včetně přemístění pracoviště do zadní oddělené části společenské místnosti. Rádi uvítáme jakýkoliv námět a připomínku, např. mailem a nebo pomocí SZ, ale nechápu, proč bychom měli o detailech organizace soutěže, která byla mimochodem všemi účastníky hodnocena velmi dobře, tady diskutovat veřejně na fóru. Spíš bych přivítal odkazy na další fotogalerie a videa...
Rád se podívám. Neměl jsem totiž jako pořadatel tu příležitost vidět to jako divák...
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod jirkah v 15/8/2012, 16:32

Laďas napsal:
jirkah napsal:Soutěž pěkná, oko diváka potěšující. Zejména naši jižní sousedi ukazují, že jde lítat i na hudbu ;).
Jenom si neodpustím píchnutí do vosího hnízda. Předesílám, že nejsem s F3M nikterak spojen, nelítám to ani nebudu, byl jsem tam jako pouhý čumil a občas jsem pomohl holkám v kuchyni. Pohybuju se.......

Tak na to můžu reagovat. Docela silná slova... Ten mechanik byl Vláďa Plichta, který odpracoval před soutěží ve svém volném čase poměrně hodně hodin při tvorbě výpočtových tabulek (které používáme i při jiných soutěžích) a samozřejmě i v průběhu vyhodnocování měl u počítače co dělat. Pokud by vzniklo jakékoliv podezření, že by snad ovlivňoval výsledky, archivujeme ručně psané bodovací lístky. Soukromě se ale domnívám, že Mára Plichta určitě nepotřebuje takovouhle "podporu".
Ono je totiž o výsledcích rozhodnuto v okamžiku, kdy bodovač řekne známku a zapisovač jí zapíše do bodovacího lístku.
Co se týče chození soutěžících a mechaniků do místnosti, kde se vyhodnocovalo - je to jen otázka počasí a rozumného přístupu - nevím, proč bychom neměli přátele - modeláře, se kterými sdílíme pěkného koníčka, pustit v té zimě a dešti ohřát se a sníst si třeba oběd do zázemí letiště...
Samozřejmě je vždy co vylepšovat a tak už máme sepsánu řadu poznámek pro příště (ME F3M). Včetně přemístění pracoviště do zadní oddělené části společenské místnosti. Rádi uvítáme jakýkoliv námět a připomínku, např. mailem a nebo pomocí SZ, ale nechápu, proč bychom měli o detailech organizace soutěže, která byla mimochodem všemi účastníky hodnocena velmi dobře, tady diskutovat veřejně na fóru. Spíš bych přivítal odkazy na další fotogalerie a videa...
Rád se podívám. Neměl jsem totiž jako pořadatel tu příležitost vidět to jako divák...

Laďo jak říkám - jde o pohled z venku, nic z toho o čem píšeš jsem nevěděl (ani nemohl), ve světle zkušeností, které mám ze soutěže jiného druhu. Ale stejně tak to může vidět kdokoli jiný (včetně jiných soutěžících, třeba i zahraničních) protože to tak prostě může vypadat. Nesnažil jsem se někoho obvinit z podfuku, ani jsem nechtěl jmenovat, jenom popisuju jaký to může budit dojmy a že by možná bylo lepší takový dojmy nebudit... ;)
A proč to neřešit na veřejném fóru? Pokud se to vyjasní veřejně, je to jenom ku prospěchu věci, aspoň ubude důvodů pro domněnky a spekulace.
jirkah
Člen Akrofora
Člen Akrofora

Jméno: Jiří
Příjmení: Holý
Letiště: LMK Babice n. Sv., Czechheaven Budkovice
Hangár: Velox 2,2m a spousta jiných

Odeslatod Laďas v 15/8/2012, 17:13

jirkah napsal:Laďo jak říkám - jde o pohled z venku, nic z toho o čem píšeš jsem nevěděl (ani nemohl), ve světle zkušeností, které mám ze soutěže jiného druhu. Ale stejně tak to může vidět kdokoli jiný (včetně jiných soutěžících, třeba i zahraničních) protože to tak prostě může vypadat. Nesnažil jsem se někoho obvinit z podfuku, ani jsem nechtěl jmenovat, jenom popisuju jaký to může budit dojmy a že by možná bylo lepší takový dojmy nebudit... ;)
A proč to neřešit na veřejném fóru? Pokud se to vyjasní veřejně, je to jenom ku prospěchu věci, aspoň ubude důvodů pro domněnky a spekulace.

No, ono vždycky se bude diskutovat a spekulovat. To už tak trochu patří do lidské povahy. Nechápu, co by se při tom mohlo veřejně vyjasnit. Pokud měl někdo podezření, mohl podat oficiální protest. To je jediné možné řešení. Osobně jsem mluvil po ukončení soutěže s většinou soutěžících a nikdo o podobných věcech nemluvil a už vůbec ne o tom, že by z tohoto důvodu příště nechtěl přijet.
Za sebe můžu říct, že 90% všech známek jsem do tabulky zapsal sám a těch zbývajících 10%, co tam zapsali další dva konkrétní lidé v době, kdy jsem řešil jiné věci, jsem si po návratu ke stroji zkontroloval. Navíc vždy se zapisuje tak, že ten co diktuje, současně i na obrazovce kontroluje, že je správně napsáno... Po každé odlétané úloze do pár minut visely na tabuli u startéra čerstvé výsledky. Nechápu, v čem by mohla vadit něčí přítomnost u PC. Že ty výsledky viděl o pár vteřin dříve, než ostatní?
Tyhle soutěže dělá doslova pár nadšenců ve svém volném čase a není to komerční záležitost. Jak už to tak u malých sportů bývá, většinou kolem toho kmitají tatínci mladých pilotů a piloti sami (jak obrovský potencál pro nadržování!!!).
Že se snažíme, aby hodnocení bylo co nejreálnější snad svědčí i to, že bodovači byli z celé Evropy (IT, CZE, POL, SVK). Pokud někdo má podezření, že někdo manipuloval s výsledky, může se mi ozvat, rád ho přesvědčím o pravém opaku. V opačném případě nevím, proč dál diskutovat. Nikdo z těch, co soutěž připravovalo nečeká žádné ovace a děkovačky, ale rozhodně nemám chuť neustále probírat informace typu jedna paní povídala a mlátit prázdnou slámu. Mám fakt docela dost práce, která stála, když jsem připravoval a organizoval tu soutěž... To je z mé strany vše.
Laďas
Propaguje AF
Propaguje AF

Odeslatod Jiří­ Balada v 16/8/2012, 09:32

Majkles fotky moc pěkný a vidím,že HDR ti taky není cizí jsibuh
Jiří­ Balada
Propaguje AF