Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KATANA X FUNTANA
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2006 22:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Mohl by mi někdo kdo to ví říct jaký je rozdíl z modelářského hlediska mezi Funtanou a Katanou? A popřípadě rozdíl mezi křídlem se stejně tlustým profilem a profilem u kterého se tloušťka profilu ke konci křídla zmenšuje? Myslím tím křídlo na tyto modely. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 8:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Katana je podle skutečného letadla Katana T-30, Funtanu navrhl Silvestri pro maximální 3D akrobacii. Hlavní rozdíli jsou v tloušťkách a výškách trupu.Zjednodušeně: Funtana má hubený trup a Katana tlustý. A ve velikosti kormidel. Podívej se jaké má křidýlka Funtana a jaké Katana. Jenže je spoustu druhů variant. Někdo může stavět Katanu a podobá se to spíše Funtaně. :D

K profilu křídla ti moc nenapíšu nejsem takový odborník. Silvestri používá stejně tlustý profil po celém křídle, ale jen na menších Funtanách. Když se podíváš na velké 3Déčka např od Krilla tak ty mají profil jak žiletka. Jediné co jsem zjistil, je že každý profil má své pro a proti. Ten Silvestriho je pomalejší a má menší minimálku, ale pro obraty je zase lepší ten hubený profil s ostrou náběžkou. (Kdyžtak mě někdo opravte.)

Já jsem dlouho váhal jaký profil na svou 2x2m Funtanu a nakonec mi bylo porazen ten hubený.


Naposledy upravil Kopec77 dne čtv 16.03.2006 8:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 8:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Tady ještě ukázka profilů.
http://www.krill-model.com/images/titulni.jpg

http://h1071118.hobbyshopnow.com/ProdIn ... 75-450.jpg


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Kopec77 píše:


To vypadá, že ta Funtana je éro typu FunFly, má tlustý křídlo, takže bude lítat pomalu a zvládat akrobacii na pětníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Avenger píše:
Kopec77 píše:


To vypadá, že ta Funtana je éro typu FunFly, má tlustý křídlo, takže bude lítat pomalu a zvládat akrobacii na pětníku.


Jen bych ještě dodal.
Funtana S = tlustý profil (stejný po celém křídle)
Funtana Pro = hubený profil


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Pro Kopec: díky za odpověď. Po pravdě jsem se totiž vrtal v Tvých stránkách kvůli těm plackoletům . A protože jsem ze zájmem sledoval stavbu Tvé Funtany tak mi to nedalo abych se nepodíval. No a když jsem studoval ty plánky tak mi přišlo k neuvěření že jsi tu Funtanu podle toho postavil. Plán na Katanu se mi zdál lepší ,tak jsem byl zvědavý proč jsi stavěl F. ,ale netroufnul jsem se Tě přímo zeptat , protože se Tě asi ptá každý na spoustu věcí okolo toho i zájemců o plánek bylo dost .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
akuma píše:
Pro Kopec: díky za odpověď. Po pravdě jsem se totiž vrtal v Tvých stránkách kvůli těm plackoletům . A protože jsem ze zájmem sledoval stavbu Tvé Funtany tak mi to nedalo abych se nepodíval. No a když jsem studoval ty plánky tak mi přišlo k neuvěření že jsi tu Funtanu podle toho postavil. Plán na Katanu se mi zdál lepší ,tak jsem byl zvědavý proč jsi stavěl F. ,ale netroufnul jsem se Tě přímo zeptat , protože se Tě asi ptá každý na spoustu věcí okolo toho i zájemců o plánek bylo dost .

No je jednoduchý proč jsem stavěl podle plánku na Funtanu.
Mám ho v papírové podobě a že není kvalitní mi nevadí protože jsem stejně spoustu věcí překresloval a dělal změny a úpravy. Plán na Katanu jsem sehnal až teď nedávno. Je tak kvalitní že se to z toho DXF dá nechat rovnou řezat na CNC.
Ale ještě je tu jeden rozdíl: Funtana je maximálně odlehčená. Letovka bez paliva mi vychází 4700g a ta Katana bude okolo 6000g v elektroverzy má letovou 7000g.
A klidně se zeptej na cokoliv, když budu vědět rád poradím. Mě také ostatní radí jinak bych to asi nezvládl postavit :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 18:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Švagr mi slíbil že mi u nich v projekci nechá vytisknout ty plánky. Mám to na A4kách a tam ty rozdíly tak nevyniknou.Ta tvoje vzletovka mně přijde až neuvěřitelná. Kdy plánuješ zálet? Je nějaký podstatný rozdíl mezi tou Tvojí a Filipovou ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Ještě nemám podvozek a asi ještě něco natrénuju s novou plackou než so troufnu na Funtanu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 20:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
Zatím Ti díky za ochotu. Uvidím co a jak až budu držet ty plánky ve skutečné velikosti v ruce. V tom vidím velkou potíž, protože se necítím být tak konstrukčně zdatný abych to dokreslil. Ale přemýšlím o tom že bych to zkusil postavit . Místo mám takže bych mohl stavět pěkně v klidu a pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 21:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Tak přeji hodně štěstí.
Na tvém místě bych si nechal vytisknout ten plán na Katanu a použil profil křídla který mám u Funtany ke stažení.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2006 21:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Kostelec u kř.
No pokud se do toho pustím tak jsem měl podobnou cestu na mysli : Co nejvíc použít z plánu na katanu , ale jak jsi napsal je těžší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz