Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Budoucnost Pylonů ????
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2006 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Na hackeru se diskutovalo o zmenšení pylonů je to tak? ke mě se dostal důvod BEZPEČNOST. Já si myslim že je to škoda a podle mě by stačilo upravit pravida-místo min 220g dát max 200g a opravdu kontrolovat tím by se letadla hodně zpomalila...... co si o tom myslíte Vy???


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Budoucnost Pylonů ????
PříspěvekNapsal: stř 22.03.2006 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Polynom píše:
Na hackeru se diskutovalo o zmenšení pylonů je to tak? ke mě se dostal důvod BEZPEČNOST. Já si myslim že je to škoda a podle mě by stačilo upravit pravida-místo min 220g dát max 200g a opravdu kontrolovat tím by se letadla hodně zpomalila...... co si o tom myslíte Vy???


Ano, ale to max by mělo být jako v Německu, tj. 110g. Jinak stejné..
Nejde o to, aby se zpomalila - ale aby případná škoda (třeba i na zdraví)byla mnohem menší...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2006 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
110g ? 8O podle mě je to škoda jestli mě paměť neklame tak se ještě nic nestalo a to už se lítaj nějakou dobu. 110g už je hrozně málo tahle kategorie je perfektní v tom že si stačí pořídit éro za 500kč vybavení stačí z éra na ven a může se jít do boje. Uznávám že bezpečnost nade vše ale piloti kteří to lítaj tak už tyhle stroje mají v ruce..... nehledě na to ze už nejaké firmy mají rozjetou výrobu těhle pylonů a podle mě si nikdo z "venku" nekoupí 60cm stroj. A přece ta 1 rána ta největší většinou nebejvá hned do konstrukce haly nebo do lidí ale do oblétávajících pylonů nebo do jiného letada, to s čím létají v německu to sou podle mě paskvily a to co mají v něměcku nemusíme mít my tady....... a Vy kdo o tom rozhodujete nechcete si to ještě rozmyslet? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2006 14:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
110 g není zas tak strašně málo - letadlo z trojky depronu, dvě mikroserva, 2-článek 340-tek... letadlo je za večer hotové, to vybavení není nijak exotické a dá se koupit dneska už za naprosto normální ceny. Nějak tam nevidím problém..
Že se zatím nic nestalo je skoro náhoda, už tam bylo pár nárazů do pilota, v každém kole havárie.. prostě takový mazec je neúnosný a případné problémy za to nestojí. Navíc současná letadla vlastně ani moc dobře nelétají, stačí se podívat na nějakou soutěž..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Pylony
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2006 18:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2003
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Pokud se dobře pamatuju důvod proč jsou pylony o min. hmotnosti 220 gramů je ten, že tuto kategorii prosazoval Karel Hacker a nebyl schopný postavit stroje o nižší hmotnosti. Také v pravidlech je min. rozpětí 800mm +/- 20mm. Už před rokem jsem poukazoval že éra mají mít rozpětí okolo 720-760mm. Při použití rozumného vybavení se dá takovýto model postavit okolo 200g. Myslím že hlavním problémem je to že na pylony chodí každý a ne každý má své éro správně seřízené natož v ruce. Hlavním obavy z nárazu do kohokoliv nejsou ve velikosti modelu ale v pilotním umění. Řešení omezit hmotnost a rozměr mi připadá stejné jako když dítěti dáte malý nůž s pocitem že se řízne mín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2006 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Malý nůž může říznout stejně, ale větší kladivo dá vždycky větší ránu :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Taky jde o to jak se s nim uhodí......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 13:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Polynom píše:
Taky jde o to jak se s nim uhodí......


souhlasím že jde taky hodně o pilotní umění, ale jak chceš zajistit že všichni soutěžící budou dobří piloti?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Pokud vim, tak plati mezi tremi pylony stare pravidlo, poradatel ma pravo overit si, zda pilot svuj model ovlada kontrolnim letem. Jestli na to poradatel dlabe, nemuze se pak divit. Mozna by neskodilo poucit se u vetsich pylonu viz. bod 5.2.12.11. http://www.blatna.cz/pylony/pravidla.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
no to je sice dobrý ale pokud v hale člověk letí sám tak je to celkem jednoduchý a ještě když se snaží letět "tak akorát" tak většinou je všechno ok. jenže když na startu stojí 3 stroje nadupaný víc než než je zdrávo piloti v očích smrt nebo vítězství tak je to něco jiného. Já spíš myslim že by bylo dobré zpřísnit pravidla třeba- přelétnutí safety line(případne pouze opakované)=konec klidně i v celém závodě omezit max hmotnost tak na 200g....... a co takhle omezení motoru nebo vrtule??

Mě se jen zdá strašná škoda zmenšovat celkem pěkná letadla a udělat z nich paskvily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Losna napsal:
souhlasím že jde taky hodně o pilotní umění, ale jak chceš zajistit že všichni soutěžící budou dobří piloti?




no to zajistit nejde no ale každý pilot by si měl v hlavě urovnat jestli na to má nebo ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
j3nda píše:
Pokud vim, tak plati mezi tremi pylony stare pravidlo, poradatel ma pravo overit si, zda pilot svuj model ovlada kontrolnim letem. Jestli na to poradatel dlabe, nemuze se pak divit. Mozna by neskodilo poucit se u vetsich pylonu viz. bod 5.2.12.11. http://www.blatna.cz/pylony/pravidla.html


Pravda, pravda - akorát je potřeba v jednom dni uspořádat také soutěž v F3P, F3P-B, AM atd... takže to testování pilotů není tak úplně praktické z pohledu času. No a navíc skutečně závod je jiné maso než klidný ukázkový let...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.03.2006 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
To opakovane preletnuti safety line v tech pravidlech take je, urcite by se z toho hodne dalo vybrat a prizpusobit i pro mensi halove pylony. Testovat piloty neni potreba vsechny, ale urcite ty, ktere nikdo nezna prezkouset neni problem. Pokud se letadla budou zmensovat bude to podle me za chvili o nicem. Berte to jako nazor laika, ktery se pylony nikdy litat neodvazil. :oops: ale libi se mi a znicit je by byla skoda


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2006 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 13
Bydliště: Tábor
Myslím si, že tato situace, kde se teď ocitlo pylonové létání je uměle vyhrocená. Byl jsem na několika halových soutěžích a nemyslím si, že by šlo o nějaké velké ohrožení pro diváky.Všichni organizátoři vždy upozorní diváky na možnost nebezpečí. Pilony patří podle mě k nejvíce akční kategorii v hale. Už také stavím stroj.


Testování pilotů : Je rozdíl letět ostrý závod a nebo jen ukázat jestli to uřídim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2006 19:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 141
Obrázky: 1
Marekpilot píše:
Myslím si, že tato situace, kde se teď ocitlo pylonové létání je uměle vyhrocená. Byl jsem na několika halových soutěžích a nemyslím si, že by šlo o nějaké velké ohrožení pro diváky.Všichni organizátoři vždy upozorní diváky na možnost nebezpečí. Pilony patří podle mě k nejvíce akční kategorii v hale. Už také stavím stroj.


Testování pilotů : Je rozdíl letět ostrý závod a nebo jen ukázat jestli to uřídim.



Tak to jsem se tedy nasmál. Především - situaci nikdo nehrotí, jen ti, kterým záleží na zachování pohodovosti halového létání, se snaží usměrnit situaci do rozumných mezí dříve, než se něco někomu stane. V tom okamžiku se najde spousta chytrej, kteří "to už dávno říkali" a kteří šmahem odsoudí "toho blbce co to našil do diváků". Z osobní zkušenosti Ti mohu říci, že jsem dostal 150g těžkým, pomalu letícím, halovým speciálem za krk když jsem to nečekal a dost mne to "osvěžilo". Z osvěžení těžším a rychlejším modelem bych měl docela strach.
Pokud bych někam přišel jako divák a organizátor by mne upozornil, že je reálné nebezpečí, že mne trefí rychle letící model, tak na to kašlu , seberu se a jdu domů.
Problém pravidel halových pylonů je nejspíš v tom, že je navrhl nehaloletec. Na ven jsou fajn, v hale to chce prostě přehodnotit. Z velkých pylonů bych si rozhodně příklad nebral - v hale je to prostě všechno jinak.
Při létání v hale jde vždy o to dobře si zalétat, dobře se pobavit a efektivně využít draze zaplacený čas. Byl bych pro zkusit , zda je reálné postavit halový pylonový model do již zmiňovaných 110g(asi ano) a z toho pak vycházet při případném stanovení pravidel.
Asi to také není samo sebou, že v Němechu se létají 110g halové pylony. Jistě to svůj důvod má. Jen pro info: typický německý indoorpylon je postaven z 3mm depronu, napájen z 2S Lipol 360 a poháněn stejnosměrným motorem GWS XC050 s vrtulí GWS 3x2 či 3x3.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz