Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakeho kombata?
PříspěvekNapsal: stř 10.05.2006 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Momentalne letam jen Zoom Zooma ale chtel bych si poridit spalovak. Vzhledem k tomu, ze jsem fanda do WW letadel me zaujaly kombaty, ale mam par dotazu.

1) Jak rychle to lita co to vazi atd... uridim to kdyz uridim zoom zooma ?
2) Da se stim litat i jinak nez na plnej plyn ? proste jen pro zabavu?
3) Ktery model ma nejhodnejsi letove vlastnosti? Me se hrozne libi IL-16rata, ale to bude asi pekne zaludnej rychlik vzhledem k proporcim. a jeste ktereho vyrobce doporucujete me se jako slusnz jevi Steinmodel

Diky za rady


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 7:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
nejlip litaj stavebnice od dana peka - nejhodnejsi z toho je urcite boeing, jinak to jsou vsechno brusy, me se libi danova bf109, ale zatim jsem na ni nenasel odvahu, ale tesim se...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2006 21:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2006
Příspěvky: 64
Bydliště: Turnov
Mam od Dana Bf 109 H1 a musim řict že jde o hodný letadlo, hlavně s nim
muže člověk litat i když ptaci choděj pěšky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
ja mam pouze Il 2 Sturmovik od steina a pak vetsinou vlasni konstrukce.ale sturmovik lita uzasne obratnej je asi tak jako extra tak na tu 3,5.ale spis doporucuje tu 3,5ku lip to chyta a chodi a hlavne ty jetadla su vetsi a ve vzduchu lip citelny.ale seka se lip sletadlem ktery ma rozpeti 1200mm nez s letadlem ktery ma 680mm.A opravitelny je taky dokonale po zaryti do zeme sem ho dal jeste mezi kolama dohromady.Jestli se chces podivat na stihace tak di na www.aircombat.bezstarosti.cz tam najdes vsechno :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No pujdu asi do neceho od Steina jen se zaboha nemuzu rozhodnout mezi
http://www.steinmodel.cz/index.php?id=st_thun
http://www.steinmodel.cz/index.php?id=st_typhoon

ten Thun bude ale asi jednodusi na stavbu a predpokladam i hodnejsi zas je to ale malo zname letadlo :( Nebudu zatim kombatit spis chci neco co trochu vypada a slusne leta.

Dotaz ke stavbe cim se u toho Steina potahuje kridlo a cim se to barvi pls?
A jeste neco jaky motor 3,5 nebo radsi 4 ? A MVVS nebo ASP ? Jde mi o to aby to letalo nejak slusne ne jak premotorovana cihla

dekuju


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
ja mel taky thuna ale vlastni konstrukce a tan to ma uz za sebou a ted mam razdelanyho thuna od steinaa doufam ze bude taky dobrej.ale doporucuju 3,5ku kuli pravidlum a ja litam s MVVS a ty maj nadhernej vykon a dobre se spoustej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Laka me myslenka kombatu (vyhledove) - jsou o tom nejake stranky? Pravidla, poradane akce a tak? Motor musi byt 3.5 ccm? 4 byt nemuze? To je zle. Obavam se, ze ASP nedela 3,5...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 11:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 16.3.2006
Příspěvky: 339
Vzduchoplavec píše:
Laka me myslenka kombatu (vyhledove) - jsou o tom nejake stranky? Pravidla, poradane akce a tak? Motor musi byt 3.5 ccm? 4 byt nemuze? To je zle. Obavam se, ze ASP nedela 3,5...


Zkus mrknout sem http://aircombat.bezstarosti.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Já mám Thuna od steinmodelu , ale ještě jsem s ním neletěl , měl ho kámoš a lítal parádně.Hlavně dost rychle.Jinak co se týká zpracování , tak je to udělané dost dobře.

Taky se chystám to rozlétat.Motor dávám MVVS 3,5 .
Letadlo má bez elektroniky kolem 800g , což je dost dobré a MVVS 3,5 s tím docela zacvičí.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Jestliže originální stíhací letoun měl rozpětí křídel nejméně 12 metrů a plochu křídel min. 25m2 a model má rozpětí nejméně jeden metr, je možné použít motor o obsahu .25 (4,0 ccm).

Takze si nejdriv musis zjistit skutecne rozmery predlohy...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
teď nevím , jestli si to myslel ohledně mě , nebo Viga , ale když jsem viděl thuna létat na 3,5 tak si myslím , že to bohatě stačí

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
j3nda píše:
Jestliže originální stíhací letoun měl rozpětí křídel nejméně 12 metrů a plochu křídel min. 25m2 a model má rozpětí nejméně jeden metr, je možné použít motor o obsahu .25 (4,0 ccm).

Takze si nejdriv musis zjistit skutecne rozmery predlohy...


Jojo, cetl jsem. Libi se mi IL - Sturmovik. Zatim jsem zjistil, ze mel rozpeti 14 m, ale nevim, jakou plochu kridel.

EDIT: Tak uz to vim - plochu kridel mel 38.5 m2 takze dobry... :wink:

Letaji se i nejake kombaty, ktere nejsou striktne fixovany na WWII ?
Aneb modelarsky pojata "Tajemna zare na Pacifikem" neboli F14 Tomcat vs Mitsubishi Zero... :D

A take letaji se nejake teamove souboje - tedy ne vsichni proti vsem, ale naprikald skopcaci vs spojenci? Mohlo by to byt dobre - spoluprace mezi letadly a tak - "Dvojko! Mas na 6ti hodinach dva mesiky - zkusim je odlakat..." :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 13:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
HOU HELE JESTLUI CHCEŠ LÍTAT AIRCOMBAT ZÁVODĚ trak si musíš koupit minimálně tři lettadla to znamená na jedno kolo jedno . Ale jinak s tou 4 kou lítat můžeš ale jen v některých strojích například v F4U corsairovi to jde ale s danovou Bf 109 HV55 to nejde já jí mám a motor v ní mám 4 ku Irvina a chodí zběsile rychle ale na Aircombat je do tohohle stroje zakázána a http jinak kdyžtak můžeš lítat s KI 64 Hien od Bajerka http://www.aircombat.bezstarosti.cz/ tam se koukni do podej letadel a najdi si tu KI 64 je o něco pomalejší než BF 109 HV55 ale za to je děsně obratná ale jinak bych ti spíš Doporučil MVVS 3,5 páč srážek je jeko maku a tenhle motor má nejklevnější náhradní díly . Sice tě bude chvíli zlobit ale až ho poladíš tak pojede jak pila. to je asi vše a jinak já jsem lítal aircombat jenom v tréninku a stačilo mi to vydina rozmláceného letadla se mi nelíbí tak zdar


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
me to pride jako blbost mit 3 letadla ja uz na nekolika soutezich byl a letadlo sem znicil pouze dvakrat.to jenom zalezi na tom jak s tim litas jestli to usadis presne doprosrtet houfu jinejch letadel tak par letadel znicis ale kdyz litas opatrne na okraji boje a dycky jenom zautocis na jednoho soupere tak vetsinou skoncis s celym letadlem a opravit to de mezi kolama i v pripade ze to posles na plnej kotel do zeme vim o cem mluvim.a kdyz pouzijes na uchyceni kridla gumu tak prezije i srazku ve vzduchu.ma jich taky par za sebou,ale to zjistis jenom litanim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
No jelikož jsem Pražák tak nejsem moc odvázanej jet do Znojma na jeden let rozbít éro a jet zas dom. Jo a jinak mít combatáci letadlo které přežije i srážku tak mi potom vysvětli Jak ti to lítá bez VOP jo a taky proč skoro každý má minimálně tří letadla . Jo a jestli lítáš na kraji houfu a pak se o něco snažíš tak to je nejlepší návod jak někoho sundat bud bojuju na doraz nebo nezacláním to jest můj názor jo a jinak já jsem lítal ale jen tak pro zábavu s Ríšou a stačilo mi to a pak jsem se jel kouknout do Aera a srážek bylo jako maku v jednom kole během 3 s spadlo 5 LETADEL
a to nebyl konec každý koho jsem tam znal zničil minimálně jedno letadlo ůplně na kaši ale potom vytáhnul z pitle další aby mohl pokračovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz