Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nekdy to muze i zabit....
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Nedavno jsme k tomuto tema i zabrousili a tady mas certe kropac :-(

Starší manželský pár přišel v sobotu o život v jihomaďarském městě Öcsény při mezinárodní soutěži leteckých modelářů. Letadlo německého soutěžícího vletělo mezi diváky, dva lidi usmrtilo na místě a další čtyři lidi byli zraněni.
14.5. 2006 10:56
BUDAPEŠŤ - Model letadla s rozpětím křídel dva metry se stal v průběhu soutěže neovladatelným a v plné rychlosti vletěl mezi diváky. Maketa o o hmotnosti 15 kilogramů dosahovala maximální rychlosti 150 km v hodině.
"Německý soutěžící je velmi zkušeným modelářem a jezdí se svými modely na soutěže po celém světě," uvedl pro agenturu MTI ředitel závodu Gábor Bíró.
Neštěstí způsobila asi technická závada. Ředitel závodu připustil, že něco pravděpodobně rušilo frekvenci, na níž soutěžící řídil svůj model. "Už v pátek jsme zaznamenali rušení frekvencí a jeden ze soutěžících rozbil svůj model, protože se stal neovladatelným," dodal Bíró.
Na začátku soutěže si každý z modelářů určí svou frekvenci, na níž bude svůj model řídit. Ředitel závodu vyloučil, že by frekvenci mohly rušit mobilní telefony.
Ivan Vilček, Budapešť, Pr


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Uz jsem to videl na mojehobby a je to dost drsna a smutna udalost, ovsem cesta autem na letiste nebo prechazeni na prechodu je o dost nebezpecnejsi. Zkratka nebezpeci ciha na kazdem rohu. Zrovna ted jsem videl v televizi, jak kamion sesrotoval osm aut co stali na cerveny v jiznich cechach.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Video, pouze pro silnejsi povahy !!!: http://www.hirado.hu/cikk.php?id=116485


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Nic drastickeho tam videt neni, ale napral to tam tedy slusne...

Ale to se bohuzel muze stat. Uz nekolikrat i na opravdickem leteckem dnu spadlo letadlo mezi divaky, nebo pri auto rally vyletel vuz mimo trasu a zabil par prihlizejicich.

Kazdoapdne hmotnost 15 kg letici 150 km / hod a s vrtuli roztocenou na 16.000 otacek / min to musi byt strasna vec...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Nevíte co to bylo za letadlo? Na videu byl nějaký dvouploch, u kterého bych věřil 2 metry a 15 kilo váhu, ale nějak se mi k takovému letadlo nezdá rychlost 150 km/hod...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 21:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Kovboj píše:
Nevíte co to bylo za letadlo?


http://kepfeltoltes.hu/view/060513/P513 ... es.hu_.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.05.2006 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
FlyerMan píše:
Kovboj píše:
Nevíte co to bylo za letadlo?


http://kepfeltoltes.hu/view/060513/P513 ... es.hu_.jpg


Hmm, tak když si takovéhle =ro představím nekontrolované tak to je fakt hrozivé :cry: Ale stejně mi moc nesedí ta rychlost 150 km/hod na dvouplošník...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: je úplně jedno..
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
kolik ten dvouploch letěl, jestli měl 15 kg tak by zabíjel i při rychlosti 80km/h. Jojo zlatý malý modely z EPP po ráně stačí trochu vteřińáku a už se letí. I když jsem si jednou šáhl do POT 30 a taky to stačilo....

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tak to je tedy poradny macek! Sranda, jak tam v pravo nahore stoji ten pan se zasnenym vyrazem a v ruce drzi takove malinkate letadylko :lol:

Nicmene me pripada, ze to rozpeti je vetsi nez 2 metry.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2005
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbové
Zobriem to z iného uhla....ak sa kdesi v pravidlách modelára vraví "nad obecenstvom sa nelieta" prečo to letelo nad ním teda?...nepoznám pravidlá ,ale toto som už niekde čítal ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
plecko píše:
Zobriem to z iného uhla....ak sa kdesi v pravidlách modelára vraví "nad obecenstvom sa nelieta" prečo to letelo nad ním teda?...nepoznám pravidlá ,ale toto som už niekde čítal ....


Pokud se ti zblázní elektronika, tak se s troškou smůly to letadlo z bezpečného místa PŘED lidmi do nebezpečného místa NAD lidmi dostane velmi rychle. Myslím si, že pokud se ti zblázní elektronika tak u takové 15 kilové potvory bezpečné místo v okruhu desítek metrů od letadla neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Uprime receno i moje 4kg mrcha hokaze napachat svoje a tak se vetsinou snazim nelitat s nim tam, kde jsou normalni lide - tim nemyslim ostatni modelare, protoze ty vedi co to dokaze a ze maji uhnout kdyz se to na ne riti. Jednou jsem se toho nedrzel a hned jsem rozbil letadlo, nebot cumilove tam stali na draze jak ovce a vubec je nenapadlo, ze kdyz se riti letadlo pri nouzovem pristani bez motoru smerem k nim a rvu na ne, ze je lepsi uhnout. Tak jsem to letadlo radsi rozbil. Ted kdyz jsou cumilove nablizku, pockam az je to prestane bavit a vypadnou. Nejhorsi je, kdyz pridou a letadlo je uz ve vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 12:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
docela zamrazí... vypadalo to jako totální ztráta signálu, nebo porucha na zdrojích nebo něco takového ... už to ani neškublo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16.05.2006 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
ja jsem se zase setkal s blade xl kdy to klubový kolega neuidil nebo nevim co,a ten mi vletel primo do obliceje,prostesi jsem si ho vsiml jeste driv nez do me narazil a tak mi "usekl" kousek kuze na spicce nosu,ale na to nezapomenu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz