Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2006 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
zdzd píše:
Zloděj je zloděj, ať sebral cokoliv.


... a je třeba doplnit taky kdykoli, takže jestli někdo byť jeden jediný den používal nějaký sim nelegálně, kradl software na škole, nebo za komoušů vynášel z fabriky materiál, je dneska stejný zloděj jako dříve i když se tváří svatě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2006 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ja jakozto vyrobce programu z povolani a pocitacovych her jako vedlejsak k tomu mohu rici toto:

Software se kradl a krast bude - s tim nehnem. Me take mnohem vice potesi, kdyz si moji hru nekdo koupi a ne, ze ji ukradne. Je za tim hodne prace, casu a nervu. Na druhou stranu tvrdit, ze muj pocitac je cisty jako lilie, bohuzel nemohu.

Kazdoapdne jsem pro to, aby se to nepodporovalo a na forech nerozebiralo. Kdyz chce nekdo krast, tak at to ma co nejvice zneprijemnene a ztizene - cili, kdyz do toho nevrazi penize, tak alepson namahu :lol:

Argumentace, ze jsem chudy student a nemam na to, je licha. Jakozto chudy student clovek nema na spoustu veci. Ja taky nemam na Mercedes, vilu s bazenem, ani na diamantove zuby a to uz nejsem student... Tak to hold chodi. Kdyz na to nemam, tak si to nekoupim. A pokud po tom hodne touzim, tak si na to nasetrim. Existujou veci jako prace ci brigada. A pokud me to za tu namahu nestoji, tak to asi nechci dost...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: RE
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2006 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
zdzd píše:
Sorry, ale s názorem: "Když na to nemám, tak to šlohnu." opravdu nemůžu souhlasit.

A to bez urážky. Zloděj je zloděj, ať sebral cokoliv. Není co řešit.

Né jasně to chápu.Zloděje samozřejmě nenávidim jako ty,ale svět neni jen bílej a černej.. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2006 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Vzduchoplavec píše:
Ja jakozto vyrobce programu z povolani a pocitacovych her jako vedlejsak k tomu mohu rici toto:

Software se kradl a krast bude - s tim nehnem. Me take mnohem vice potesi, kdyz si moji hru nekdo koupi a ne, ze ji ukradne. Je za tim hodne prace, casu a nervu. Na druhou stranu tvrdit, ze muj pocitac je cisty jako lilie, bohuzel nemohu.

Kazdoapdne jsem pro to, aby se to nepodporovalo a na forech nerozebiralo. Kdyz chce nekdo krast, tak at to ma co nejvice zneprijemnene a ztizene - cili, kdyz do toho nevrazi penize, tak alepson namahu :lol:

Argumentace, ze jsem chudy student a nemam na to, je licha. Jakozto chudy student clovek nema na spoustu veci. Ja taky nemam na Mercedes, vilu s bazenem, ani na diamantove zuby a to uz nejsem student... Tak to hold chodi. Kdyz na to nemam, tak si to nekoupim. A pokud po tom hodne touzim, tak si na to nasetrim. Existujou veci jako prace ci brigada. A pokud me to za tu namahu nestoji, tak to asi nechci dost...

Děkuji za přednášku si jak moje máma :lol: Teda bez urážky!To bych nerad.V jednom máš pravdu..když něco chci tak si na to našetřim,ale když mám za něco vyhodit "nekřesťanské" peníze jako 6500,- za AeroFly ( http://www.hobbyeshop.cz/inshop/shop.asp?kat=3021002 ) Tak opravdu to svádí k tomu, aby sis to přidal do frondy v DCčku a druhej den si to měl.Každopádně to neni správné,ale jak se jedná o soft co je fakt drahej tak málokdo odolá. :x


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Jasna vec, ja to beru. A jsem dalek toho tu nejak falesne moralizovat... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Je to stále dokola zloděj křičí chyťte zloděje :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Ja osobne zastavam nazor, ze kdyz neco ukradnes, tak to musi napred nekomu chybet!!!
Tim, ze si neco draheho zkopirujes, tim si nikomu neublizil - sw firma bude sice tvrdit, ze si ji zpusobil skodu x tisic korun, ovsem ve skutecnosti tomu tak neni, nebot by sis to stejne nekoupil, naopak je tu moznost, ze kdyz budes s produktem spokojen, pokusis se ho zlegalizovat.

Situace je podobna, jako bys mel motor osmax a doma na kolene sis podle nej udelal druhy - to take nesmis, vis to? A podivej se, jak to cinanum prochazi. Tim se nesnazim nijak omlouvat piraty, ovsem zlodeji bych je rozhodne nenazyval...

Ja si treba aerofly koupil, sice starsi a z druhe ruky, ale i s originalnim prevodnikem na seriovy port. Pote co se mi to nepodarilo rozchodit na Windows XP jsem pochopil, kdo je tady skutecny zlodej a teto firme nedam ani korunu uz z principu to radsi budu letat nadosmrti na FMS.

Na druhou stranu kdyz uz neco okopirujes, tak se s tim proboha nechlub na netu - to muze udelat jen idiot. Kdyz jsem nekde videl inzerat prodam Aerofly i s USB interfacem za 1500,- a u toho fotku vypaleneho CDcka a komercni verzi quattrova usb prevodniku, tak se mi jezili hruzou vlasy na hlave...
http://www.modelbazar.cz/inzerat/Simula ... fli/66415/

Pokud to nekdo prodava na kseft, tak skodu firme uz pusobi a trest si podle me zaslouzi. Toto je jen muj soukromy nazor na dane tema!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 11:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
J3enda: Covece, to je docela dobrej pohled na vec! Ma to jistou logiku :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2006 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Debata na toto tema je vzdy plodna na prispevky, vyhraneny nazor strida vyhrany nazor. Nejsem tak rezolutnich nazoru a priznavam se k odporu k Mrkvosoftu, politika teto firmy viz kauza zasah policie na popud ceske pobocky u nejmenovane studentske firmy s pocitaci mne v tom vcelku prizivuje. Nicmene nekolik mych zkusenosti a pohledu na legalni software. Chtel jsem si zde v CR koupit novy Real Flight G3. Oplakal jsem sumu a rozhod ze do toho pujdu. V CR ho maji v PanAiru na krame - ovsem za cenu hranici si s lichvou. Objednal jsem si ho tedy u jedne modelarske firmy z jihu cech -distributora Simprop. Po dlouhem cekani a debatou s panem majitelem jsme spolecne nabyli dojmu, ze oficialni distributor v Nemecku na ojedinele kupce v CR proste zvysoka kasle. Takze po shaneni a cekani na legalni sw v delce cca 5 tydnu jsem si pripadla fakt trapne. Vcelku tedy rozumim kazdemu, kdo tento sw crackne. Distributor a tim padem vyrobce nema zajem zcela min. urcite o moje penize za jeho sw. Koupil jsem nakonec u Pecky Aerofly ( a kupodivu mi chodi i naXP jak na nb z prace , tak na PC doma - zde je ovsem problem, ze zvukem - nevite co s tim - zvuk je proste silene slaby )
Ohledne zkusenosti s legalnim sw a hlavne MS. To ze jsou okna plna samy bug vi kazdy, za tu cenu prodavat takovy smejd je fakt podle mne min. neseriozni. Kdysi jsem si koupil i dve verze od MS se zvaneho Money. Jestli si nekdo mysli, ze registraci u MS si zaslouzi alespon pouzitelnou odpoved od technicke podpory tohoto gigantu je na omylu . I tak bohuzel musim rici ze pouzivani nelegalniho sw je skutecne kradez. I kdyz to nikomu nechybi. Sice to neni tak hmatatelne jako kdyz slohnes v praci cihlu, ale je to proste tak. Pokud nezaplatis doktorovi za to, ze te vysetri -take ho osidis i kdyz mu to nikde hmatatelne nechybi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2004
Příspěvky: 264
Bydliště: Liberec
Zdravim panove,
nejakou dobu to tady sleduji a rikal jsem si ze na to reagovat nebudu,ale nedalo mi to.
Co me nejvic dojima kdyz nekdo prohlasi ze je to kradez a sam nema svuj pc cisty,at se jedna o sebemensi kravinu.
Takze jsem se postaral a litam na Reflexu za krasnych 1200 Kc.
Mejte se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 9:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2004
Příspěvky: 315
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou
http://hobbyeshop.cz/inshop/shop.asp?kat=3021001

nemyslím že ve srovnání s rozbitým modelem je to tak drahý :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tak to je síla...
PříspěvekNapsal: ned 22.10.2006 21:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2006
Příspěvky: 194
Bydliště: Navan, IRL
Pánové, nedá mi to, abych na zdejší diskusi nereagoval.
1.Když už se tu oháníte legalitou softu na vašich kompech, zkuste si taky jednou pořádně přečíst licenční ujednání. vesměs ve všech se dočtete, že "výrobce nezodpovídá za škody vzniklé používáním daneho SW, ani za případné finanční ztráty." U Microsrotu se navíc dozvíte, že vám ani nezaručí, jestli půjde systém nainstalovat.
Nemáte pocit, že i když takové firmě zaplatíte (třeba za OS), dopouští se sama firma vlastně krádeže?
2.Je hrozně hezký tu moralizovat, ale ve státě kde počítačová kriminalita dosahuje skoro 80% mi to příjde trochu absurdní. Pokud patříte do zbylých 20%, tak se omlouvám.
3.Řešit tu, jestli někdo někdy měl, nebo má na svém PC něco legálně či ne je mimo rámec tohoto fora a přinejmenším mi to přijde trochu trapné.


Nechci nikoho urazit, já na svých počítačích používám Linux, konkrétně distribuci Ubuntu 6.06. Neberte to prosím jako reklamu, prostě s postupy MS nesouhlasím, tak je nepoužívám. A s klidným svědomím můžu prohlásit, že nemám ani jeden kousek softu nelegálně :) Pokud se chce někdo zeptat, na čem že si to tedy pouštím FMS, tak na notebooku manželky, která má winXP. Legálně zakoupen společně s notesem.

P.S: pokud mi v dnešní době někdo tvrdí, že je čistej, tak si o tom myslím svoje. Ono totiž zkopčit si od někoho film, nebo CD taky není zrovna legální...

Mějte se a ať vám to lítá :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz