Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Zatim je to naprosto nedodelane, ale takove male preview je k nahlednuti zde:
http://vzduchoplavec.rakeingrass.com/canary

Budu rad za kazdou pripominku, jak clanek vylepsovat... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2006
Příspěvky: 150
Bydliště: Zlin
Vzduchoplavec píše:
Zatim je to naprosto nedodelane, ale takove male preview je k nahlednuti zde:
http://vzduchoplavec.rakeingrass.com/canary

Budu rad za kazdou pripominku, jak clanek vylepsovat... :)

Ja zacinam take se spalovakem ale nastesti mam po ruce zkusene modelare.
Motor mas na model dobry, baterie bych douporucoval pak 5 aku po 1,2V(vetsi kroutici momen a rychlost), K servum, me doporucovali nekupovat standard ale sahnout po servech s kulickovimi lozisky cena je zhruba o 100-200,- drazsi ale spolehlivost ve spalovaku je daleko lepsi nez bez nich. Jinak ja budu kupovat asp 8,5 a model Twist 3D .40 ARF. Uz jsem ovladal Fun Star 3D 6.5ccm a slo to celkem dobre akorat se horsi rozeznavalo kde je spodek letadla a kde je vrch. K clanku staci doplni fotografie a je to dobre.

_________________
Passion 3D(CMP),mini Funtana-X ,ASP S61A,optik 6,dx6i,serva hitec,GWS,power HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Na model .40 ti staci naprosto v pohode 3xhs422 v,s,k a 1xhs311 motor a 4clanek - 5ticlanek je tak dobrej akorat na spaleni servozesilovace. Uvedom si, ze pri plnem nabiti ja tam cca 7,5V. Pouziva se to u modelu, kde uz to ty serva nestihaj tahat, ale u canaryho je to pitomost. Jedine servo ktere ma tak trochu problem je to co musi tahat najednou pridovou nohu a smerovku, ale zvlada to.

O 8,5ce jsem take premejslel, ale je to uplne stejnej motor jako 6,5 a 7,5 akorat s vetsim objemem, takze vazi min. Bal jsem se, ze 8,5 je na konstrukci toho motoru uz moc, takze jsem radsi vzal 7,5ku...

Dneska jsem zabihal tu dvanactku - sice se trochu vzpouzela, ale nakonec jsem ji zmaknul sam. Bude chtit jeste par nadrzi, ale ty uz ve vzduchu. Poskodil jsem si uchyt karburatoru - je to tam udelane jinak, nez u ty 7,5ky - misto dvou sroubku je tam excentr, utahnul jsem ho pomerne zlehka, ale zaryl se do toho, ze mi to naprasklo - ta 7,5ka je udelana o dost lip.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 18:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2006
Příspěvky: 150
Bydliště: Zlin
j3nda píše:
Na model .40 ti staci naprosto v pohode 3xhs422 v,s,k a 1xhs311 motor a 4clanek - 5ticlanek je tak dobrej akorat na spaleni servozesilovace. Uvedom si, ze pri plnem nabiti ja tam cca 7,5V. Pouziva se to u modelu, kde uz to ty serva nestihaj tahat, ale u canaryho je to pitomost. Jedine servo ktere ma tak trochu problem je to co musi tahat najednou pridovou nohu a smerovku, ale zvlada to.

O 8,5ce jsem take premejslel, ale je to uplne stejnej motor jako 6,5 a 7,5 akorat s vetsim objemem, takze vazi min. Bal jsem se, ze 8,5 je na konstrukci toho motoru uz moc, takze jsem radsi vzal 7,5ku...

Dneska jsem zabihal tu dvanactku - sice se trochu vzpouzela, ale nakonec jsem ji zmaknul sam. Bude chtit jeste par nadrzi, ale ty uz ve vzduchu. Poskodil jsem si uchyt karburatoru - je to tam udelane jinak, nez u ty 7,5ky - misto dvou sroubku je tam excentr, utahnul jsem ho pomerne zlehka, ale zaryl se do toho, ze mi to naprasklo - ta 7,5ka je udelana o dost lip.

Motor jeste nemam obj. ale serva jsem si obj.
1. Servo Hitec HS-311 ECO bulk
| 1,00|
1HI3063 | | 275| 275,00|
2. Servo Hitec HS-322 HD balene
| 3,00|
1HI3065 | | 370| 1 110,00|
3. Servo Hitec HS-475 HB
| 1,00|
1HI3082 | | 569| 569,00|
Baterie budu davat stejnak do paku tak se jeste roz. jestli 4nebo 5. konkretne mam obj. 1.2V 1050mAh KAN NiMh 2/3. s jakou vrt. to letas? Kamos mel na funstaru Drevena vrt. 12x4 na motor 6,5 a letalo to suprove.Ja bych na tu 8.5 dal asi 13x4. Zadna divocina pekne pomalu. A vse to zvladalo. O tom motoru jeste popremyslim.

_________________
Passion 3D(CMP),mini Funtana-X ,ASP S61A,optik 6,dx6i,serva hitec,GWS,power HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
podle me jsou lepsi hs422 nez hs322 - cena je podobna, takze neni co resit

vrtuli mam na ty 7,5ce apc11x6 - ale zalezi na jake letadlo to chces, na pipera muze byt i vetsi 12x6 ale jsou pak horsi prechody

drevena vrtule je moc lehka, takze je s ni mizernej volnobeh

s tim motorem ti neporadim, ja se bal, ze 8,5 dlouho nevydrzi ale nemam to nicim podlozene, zkratka jsem si rekl, kdyz delaj i 8,5 tak 7,5 urcite vydrzi s rezervou

2vzduchoplavec - hezky clanek, ale takhle to nepostavis nikdy, kdyz u toho budes porizovat takhle podrobnou dokumentaci - ikdyz chapu, ze pri pouziti 24h epoxidu mas casu vic nez dost :lol:
Ja mel 30min - to bylo tak akorat, spita jsem lepil 10min (jiny nebyl po ruce) a nestihl jsem to, kdyz jsem lepil dohromady kridlo, tak jsem to pak den opravoval :oops:
jinak koukal jsem na fotku - nedalo mi to, ze bys dostal k opticovi hs422 a taky ze ne to 4. servo je hs322 - dej ho na ovladani motoru


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
keci na dvoumetrovim hornopolhu mi kridilka tahaj HS 55 a v kombatovim Ta-152 taky a vse v pohode


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
diablotin píše:
keci na dvoumetrovim hornopolhu mi kridilka tahaj HS 55 a v kombatovim Ta-152 taky a vse v pohode

no jasne uz vidim jak jedna hs55 taha dve kridylka v canarym, nebo dokonce tu pridovou nohu se smerovkou :lol:
jestli pouzivas hs55 ve spalovaku co ma 3kg, tak jses padlej na hlavu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2006
Příspěvky: 150
Bydliště: Zlin
j3nda píše:
diablotin píše:
keci na dvoumetrovim hornopolhu mi kridilka tahaj HS 55 a v kombatovim Ta-152 taky a vse v pohode

no jasne uz vidim jak jedna hs55 taha dve kridylka v canarym, nebo dokonce tu pridovou nohu se smerovkou :lol:
jestli pouzivas hs55 ve spalovaku co ma 3kg, tak jses padlej na hlavu

No ja hs-55 uz nepouzivam ani u metroveho EPP oni by to mozna utahly ale take jak dlouho by vydrzely.

_________________
Passion 3D(CMP),mini Funtana-X ,ASP S61A,optik 6,dx6i,serva hitec,GWS,power HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Vcera jsem se jal instalvoat tahla k vyskovce a smerovce a jsem z toho uplne jelen. Take jsi tam mel, J3ndo, ty tahla resena zpusobem drat se zavitem - drevenej klacek - drat ? Tahla pri pohybu znacne drou o hranu otvoru v trupu a navic ten drat na strane serv je strasne tlustej a dlouhej a netusim, jak ho zapojit do serva... 8O

To se ma jako kus ucvaknout nebo jak? Navod je v tomto smeru uplne na ho... Fotky nezobrazuji zhola nic a popis je taky na dve veci :evil:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
takhle se tahla bezne resi, samotny drat by se moc prohybal, ted se je snazim delat spis z uhlikovych trubek, ale zpusob je furt stejny

ta strana se zavitem patri k vyskovce a smerovce, nastroubujes na to vidlicku a musi se to zohybat, pak pripojis na paky a na te druhe strane zastrihnes na spravnou velikost, ohnes, zastrcis do serva a zajistis plastovou zarazkou - nebo se daj dokoupit variabilni koncovky a udelat to s nimi


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Zohybat se to ma jak? To mam nekde silou udelat "Z ohyb"? Ted myslim na te strane se zavitem = u vidlicky k vyskovce / smerovce. nebo jak to myslis zohybat?

U serva to tedy ustrihnu. Ale dirky v pace serva jsou moc male na prurez toho dratu - hadam, ze jeduz tech direk musim tedy rozsirit, aby jim drat prolezl, je to tak?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
chytrej, ale strihej az budes mit to tahlo nainstalovany, ustrihni to o pul cm delsi a ohni, dirku v servu prevrtej

tu stranu u vidlicky prispusob tak aby to tahlo slo volne


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Diky! Jdu na 8) to!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 9:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2006
Příspěvky: 150
Bydliště: Zlin
Vzduchoplavec píše:
Zohybat se to ma jak? To mam nekde silou udelat "Z ohyb"? Ted myslim na te strane se zavitem = u vidlicky k vyskovce / smerovce. nebo jak to myslis zohybat?

U serva to tedy ustrihnu. Ale dirky v pace serva jsou moc male na prurez toho dratu - hadam, ze jeduz tech direk musim tedy rozsirit, aby jim drat prolezl, je to tak?

No mas ruzne druhy pak na serva, Jinak ty to zohybas do pak do zetka nebo pouzivas koncovky tahel na serva ? Pokud pouzijes koncovky tahel tak ty se delaji na ruzne prumery dratu ale i mikro je na 2 drat. U smerovky a vyskovky ten drat natvaruj tak aby to slo pokud mozne vodorovne s trupem a o nic to nedrhlo. To je tvoje prvni letadlo ?

_________________
Passion 3D(CMP),mini Funtana-X ,ASP S61A,optik 6,dx6i,serva hitec,GWS,power HD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2006 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tak letadlo mam snad uz cele postavene (mel jsem ted po vecerech hrozne malo casu, takze to trvalo trochu dele).

Zitra jdu zkusit poprve nahodit motor a zabehat ho, tak drzte palce!

Mam jeden takovy dotaz. Jak co nejlepe uchytit prijiamc a baterky? Obalil jsem prijimac molitanem, ale jak mam zabezpecit, aby v trupu nepoletoval? Mam ho tam jen tak volne vlozeny a to se mi nezda to prave... :?

A co antenu? Kam s ni? Napadlo me vyvrat do spodu diru a prilepit ji zespodu k trupu, ale uplne idealni me to taky neprijde...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz