Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP 75A (12ccm)
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 10:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2003
Příspěvky: 25
Bydliště: Blansko
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s tímto motorem..dopuručit rozměr vrtule a nádrže (v návodu mají uvedené údaje,ale lepší jsou praktické zkušenosti než něco na papíře). Děkuji za všechny odpovědi Petr

:?: Na motoru mě také zarazilo že pod zadním výkem nemá žádné těsnění. Tak nevím zda ho tam zapomněli dát nebo tam opravdu nepatří..??


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Není tam ani gumový kroužek? :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 15:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
Vydařený motor, vrtule je vhodné volit podle použití. Já ho mám v modelu TOPSTAR s vrtulí APC Průměr 12,25 - stoupání 3,75. Přechody jsou parádní. Jen uchycení karburátoru by moho být jako u jiných ASP dvěma šroubky a ne excentrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
take premyslim o koupy tohoto motoru. Bude lepsi nez obdoba od MVVS?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 17:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2003
Příspěvky: 25
Bydliště: Blansko
To těsnění jsem už zjistil...má tam být-asi ho zapomněli :?
Chtěl bych ten motor použít do letadla CAP 232 o rozpětí asi 1500mm. Už jsem na něj docela zvědavej jak bude chodit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2006 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
dej tam nejaky elektro :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ASP 75A
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Tak tenhle motor používám už přes dvěsezóny v 3Déčku.Jsem s ním velice spokojenej, ale i přesto jsem kvůli němu přišel o model.Je důležité tomu motoru vyhovět 8O Já lítal nejdřív normál 12x6(APC) ale na visení a podobné věci to nebylo vomčo, ale chod byl naprosto skvělej.Pak jsem si nechal vyrobit dřevěné 15x3 ale to začal být problém,protože se motor nedostával s takhle velkou pentlí do otáček a občas chcípal.Jednou jsem tam dal 15x4 což je v manuálu od toho motoru uvedena jako maximální vrtule a tam jsem doslova narazil.Ve visu se to chovalo nádherně stabilně a už jsem myslel, že je to ta pravá, ale opak byl pravdou.Přechody byli dost pomalí a potom jednou ve visu and zemí se mě to pekelně vymstilo.Motor se "udusil" nechctěl přejít do vyšších otáček a letadlo se odporoučilo do země :cry: Nicméně po dalších testech jsem došel k závěru, že když běžně dostupnou vrtuli tak dřevo 14x4 a pohoda(v případě 3D jinak normální letadla oceněj 12x6) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2006 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Taky jsem si koupil tenhle moturek a dal jsem mu hned pekne nafrak - utahl jsem excentr co drzi karburator, tak ze mi karburator napraskl v uchytu. Neutahoval jsem to nijak moc, ale zakouslo se to do toho jak do masla. Na funkci to nema vliv, ale bojim se, ze se mi z toho casem cast uvolni a vlitne do motoru. Spousta lidi na tenhle motor lpela samou chvalu, tak doufam, ze mi bude dlouho a dobre slouzit, ovsem kdyz porovnam zpracovani s S46A - tak ten je zpracovanim o tridu vys. Ma mosazi vyvlozkovany uchyt pro svicku, obe svarene poloviny na sebe presne licuji, karburator uchyceny 2 srouby, lepsi karburator (nema ten sroub co drzi soupatko - hned se mi pri zabehu povolil a soupatko se kouslo) a hlavne nikde zadne povrchove vady. Vedet to driv, tak radsi vezmu tu novejsi desitku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 13:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
Hele u zadního výka je to tesnění z průhledného plastu tak je dost možné že sisi ho nevšiml. Já osobně jsem oplachoval motor a najednou na mě vypadlo těsnění taky jsem si ho nevšiml


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz