Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 20:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Ja jsem to pospojoval paralelne pres odpory a mam je pripojene mezi aku a regl. Mam na koncich kridel jednu zelenou a na druhem cervenou blikajici, na ocase smerem dopredu modrou blikajici a dole pod kridly na trupu zespoda dve svitici bile v serii tak, aby osvetlovaly castecne i kridla. S urcenim smeru letu i v naproste tme nemam problem. Mam to na Super Zoomovi a klidne to nechavam blikat i vedne a nijak mi to dobu letu nezkracuje. Vyhodou paralelniho zapojeni je, ze kdyz se mi jedna podela, zustanou mi svitit aspon ty ostatni.

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2006 21:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: kousek od Pardubic
A nejsou to zbytecne vyhozeny penize? Dyt staci dys to bude svitit, maximalne nakej blikac s 555kou pro narocny a sehnat nakou mensi lipolku, kera by to napajela neni problem ne? Pride me to lepsi, nez to brat z jedny baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 3:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.8.2005
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Diody jsou samoblikajici a celkove naklady nepresahly urcite 150Kc. To mi v pomeru k ostanimu vybaveni pripada docela malo. Naco to napajet nejakym dalsim zdrojem a zvysovat tim zbytecne hmotnost letadla? Tohle mi pripadlo nejjednodussi reseni, funguje to spolehlive, vazi to par gramu a nemusim nabijet zadnou dalsi baterii.

_________________
Létej i dnes!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 5:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
smoke píše:
A nejsou to zbytecne vyhozeny penize? Dyt staci dys to bude svitit, maximalne nakej blikac s 555kou pro narocny a sehnat nakou mensi lipolku, kera by to napajela neni problem ne? Pride me to lepsi, nez to brat z jedny baterky.


Ty odpory tam stejně musíš dát...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 6:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Vida stránky jsou přemístěný jinam, díky. Přidávám odkazy na fotky mého Dragona.
http://www.modelfan.cz/foto/detail.php?ID=3200
http://www.modelfan.cz/foto/detail.php?ID=3199
Levé křídlo a směrovka červená LED, pravé křídlo zelená a na čumáku bliká bílá. Použil jsem jednotku NightFly a živím to extra zdrojem 2xLiPol 340MAh
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2006 8:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Já mám NF-3RC ve Slow Fun Fly. Spokojenost. LEDky jsem instaloval dodatečně, na jejich připojení se mi osvědčily tenké kablíky vypárané z "ocásků" umřelých počítačových myší. Kormidla a křidélka modelu jsou ze 4mm potpronu, LEDky je zapustil do nich (trubičkou o průměru 5mm jsem vyřezal z hrany kormidla otvor směřující podelně do materiálu), pak vysvítí v bílém materiálu kolečko. LED na náběžce v koncích křídla jsem namířil "do prostoru" pod úhlem cca 45° a nasadil na ně asi 2cm kus plastikové krytky z injekční jehly. Krytku jsem napřed vyplnil tavným lepidlem a za horka nasadil na LED. Tím se světlo rovnoměrně rozptýlí do celého "kolíku". Trošičku je to vidět tu
http://www.komet.ic.cz/images/z%20akci/model%20city%202005/model%20city%202005/target33.html

Zapojení podle doporučení v návodu, na modelu jsou tyto LED:

2x zelená 5mm na pravém konci křídla (náběžka a v křidélku)
2x červená 5mm na levém konci křídla (náběžka a v křidélku)
1x červená 5mm v hmotě výškového kormidla
1x bílá 5mm blikací v hmotě směrového kormidla
1x bílá 5mm blikací zespoda na trupu pod křídlem
2x bílá 3mm v náběžce křídla v asi 1/3 rozpětí - přistávací reflektory
2x bílá 5mm na trupu před křídlem - přistávací reflektory

Zde je ještě video z létání, je ale poněkud větší - 35MB. Žena natáčela z balkónu, vzdálenost něco přes 200m. Kdybych zmenšil rozlišení, nebylo by už nic vidět. Video jsem prohnal zesvětlovacím filtrem aby bylo zřetelnější. Ve skutečnosti byla větší tma.

http://zd.wwwcity.cz/Netopyri.mpg

BTW: Eroplány bez světýlek jsou netopýři. Máme jich tu jen o trochu míň jak komárů. Ti mě při tom lítání poštípali jako svině.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz