Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíjení Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 12:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2006
Příspěvky: 79
Bydliště: Slavonice
Zdravím, řeším malé dilema. Plánuju nákup 3sLipol cca 2000mAh (do EPP Jet). Zatím mám jen 1ks Lipol (2s 1200mAh E-tech), kterou jsem koupil už jetou. Zatím jsem udělal jen asi 20cyklů bez vyrovnávače. Nemá ještě vyveden servisní konektor, ten samozřejmě dodělám. Nabíječ mám Power Peak Ultimate Li a zatím se ho nehodlám zbavovat. Pročetl jsem všechny diskuze a zatím jsem se přiklonil na stranu Zajíce. Původně jsem byl rozhodnut pro Hyperion Balancer od Hořejšího.Vzhledem k tomu že v nejbližší době budu provozovat jen ty 2 packy nechci moc utrácet. Myslíte že se vyplatí koupit Zajíce a teprve časem něco lepšího(u všech současných Lipol nabíječů s integrovaným balancerem postrádám display s informací o dodaných amperech) nebo by jste koupily třeba Hyperion. Schulze LiPoCard se mi zdá drahý na to že pro komunikaci nemá display. A ještě k baterkám, nemáte někdo zkušenosti s aku WANCELL 11,1 V s kapacitou 2100 mAh (viz. http://www.bel-shop.eu/detail232.html )od Bel. Vím že v oblasti nabíječek moc populární není, ale ta cena aku mě láká - 1080Kč. Nemáte jí někdo či jinou WANCELL? Ještě dodám že finančně se musím krotit. Od aku požaduju tak max. cca odběr 15A (motor Mega 16/15/5). Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
ja pouzivam balancer 3S Dualsky (od Horejsiho) a nemam problem (pouzivam jen mekke LIpolky typu E-Tech, Dualsky) Wancell od Belu jsou jeste mekci takze bych zas tak balancer neresil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 13:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2006
Příspěvky: 79
Bydliště: Slavonice
HERRI píše:
ja pouzivam balancer 3S Dualsky (od Horejsiho) a nemam problem (pouzivam jen mekke LIpolky typu E-Tech, Dualsky) Wancell od Belu jsou jeste mekci takze bych zas tak balancer neresil

Moc se v tom nevyznam, kdyz jsou mekcíi, davaj min proudu?

A jestek tomu Zajici, zvladnu na omezovaci nastavit napětí multimetrem za 2stovky. Myslim zda bude stacit presnost meraku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 13:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
Wancell mám až pozdějc jsem se dozvěděl že je to vlastně Dualsky a jelikož mám oboje tak ty Wancelly se zatím po pár ciklech zdají lepší!
asi záleží na výběru článku při spojování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
mekci jako myslim 8C-12C vybijeciho proudu....temhle lipolkam tolik prebijeni nevadi jako typum 20-30C. U baterek Wancell bych ani do omezovace neinvestoval-podle me se to nevyplati a usetris 400 a vic kc na novou baterku...zivotnost Wancelu bude mizerna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 13:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2006
Příspěvky: 25
asi jako dualsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
presne tak - je to stejna sracka a je lepsi proste koupit po case novou baterku a nelamat si hlavu balancerem apod. Tyhle clanky dost ryhle vymeknou jeste vic - omezovac neomezovac....neco jineho je provoz drahych a tvrdych baterek jako PQ, K, SP, Hyperion - tam uz jde o dost velky many a je tam nachylnost na prebiti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 14:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2006
Příspěvky: 79
Bydliště: Slavonice
Tak ted jste me dostali. Myslel jsem ze balancery atd. by se meli pouzivat vzdy u Lipol,jedine u 2clanku ze nejsou potreba. Takze kdyz koupim WANCELL 3s 2100 mAh vydrzi bez balanceru ci omezovace alespon 100cyklu? A nebali by ste se pozaru? A utahne to Megu 16/15/5 (z hlavy si nepamatuju vrtuli)tusim asi odber kolem12A. Nebo vyjde ve finále levnějc koupita nejake tvrdé aku 15c a víc + omezovac Zajic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
HERRI píše:
presne tak - je to stejna sracka a je lepsi proste koupit po case novou baterku a nelamat si hlavu balancerem apod.

a az vyhoris, tak si tu hlavu zacnes lamat nebo si ji hned urves :?: :!:

Investice do omezovace se vyplati (lepe investovat 300,-, nez rekonstruovat byt po pozaru - ukazka prebite baterie a promenu v ohen na www.rcworld.ic.cz), protoze zabrani prebiti nejslabsiho clanku , nebo pri chybne zvolenem programu na nabijeci (treba si nevsimnes a budes nabijet dvouclanek jako triclanek a pru*ser je na svete), ale jak myslis, je to tvoje chybne rozhodnuti a nemel by jsi ho vnucovat ostatnim :roll:

Co se tyka tvrdosti WanCell, tak spatne na tom nejsou. Pokud chces, aby Ti dlouho vydrzely, je nutne neprekracovat max. doporuceny vybijeci proud (napr. u zminene WanCell 2100/12C, pokud trvaly proud na zemi v modelu neprekroci 19A, tak tech zminenovanych 100 cyklu noproblem) a nevybijet az pod koleno dane sady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Nevidim duvod proc zajicovac menit za neco lepsiho, maximalne se vyplati dodelat poradny chladic, pro rekreacni piloty bohate staci.

Je lepsi nez vsechny mozne ballancery za 1500,- Samozrejme lipocard to neni, ale to uz je jina liga.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2006 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
HERRI píše:
presne tak - je to stejna sracka a je lepsi proste koupit po case novou baterku a nelamat si hlavu balancerem apod. Tyhle clanky dost ryhle vymeknou jeste vic - omezovac neomezovac....neco jineho je provoz drahych a tvrdych baterek jako PQ, K, SP, Hyperion - tam uz jde o dost velky many a je tam nachylnost na prebiti
Divil by jsi se, jak se u některých"méně selektovaných"paků rozjíždějí jednotlivé články už po pár cyklech :roll: Takže u tříčlánku se taky může stát, že ač bude nabíječ dodržovat přesně 12,6V(4,2V/ čl) tak na jednom budeš mít 3,9V,na druhém třeba4,1V a na třetím.......4,6V!!!)Takže než něco někomu poradíš,tak se malinko zamysli,zda je tvá rada košer. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 6:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
arda1 píše:
HERRI píše:
presne tak - je to stejna sracka a je lepsi proste koupit po case novou baterku a nelamat si hlavu balancerem apod. Tyhle clanky dost ryhle vymeknou jeste vic - omezovac neomezovac....neco jineho je provoz drahych a tvrdych baterek jako PQ, K, SP, Hyperion - tam uz jde o dost velky many a je tam nachylnost na prebiti
Divil by jsi se, jak se u některých"méně selektovaných"paků rozjíždějí jednotlivé články už po pár cyklech :roll: Takže u tříčlánku se taky může stát, že ač bude nabíječ dodržovat přesně 12,6V(4,2V/ čl) tak na jednom budeš mít 3,9V,na druhém třeba4,1V a na třetím.......4,6V!!!)Takže než něco někomu poradíš,tak se malinko zamysli,zda je tvá rada košer. :wink:

zamešlim se zamejšlim a tvrdim dál co jsem tvrdil - je to na základě mých osobních zkušeností a né na základě článku z novin ani na základě něčích laboratorních měření...Pochybuju dokonce o fámě "nabíječky BEL". které jste tu na manii sepsuli jako největší omyl, protože já s BEL 10 nabíjel uplně v pohodě - žádný požáry, přehřejvání a přebíjení na x voltů jak jsem se tu dozvěděl...Takže já jen tvrdím (na základě mých zkušeností) že u profesionálně spojených levných Li baterií je balancer otázkou a ne samozřejmostí...Ani fa. Hořejší, když dlouhodobě testovala Li Dualsky žádné omezovače a balancery nepoužívala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
FlyerMan píše:
HERRI píše:
presne tak - je to stejna sracka a je lepsi proste koupit po case novou baterku a nelamat si hlavu balancerem apod.

a az vyhoris, tak si tu hlavu zacnes lamat nebo si ji hned urves :?: :!:

Investice do omezovace se vyplati (lepe investovat 300,-, nez rekonstruovat byt po pozaru - ukazka prebite baterie a promenu v ohen na www.rcworld.ic.cz), protoze zabrani prebiti nejslabsiho clanku , nebo pri chybne zvolenem programu na nabijeci (treba si nevsimnes a budes nabijet dvouclanek jako triclanek a pru*ser je na svete), ale jak myslis, je to tvoje chybne rozhodnuti a nemel by jsi ho vnucovat ostatnim :roll:

Co se tyka tvrdosti WanCell, tak spatne na tom nejsou. Pokud chces, aby Ti dlouho vydrzely, je nutne neprekracovat max. doporuceny vybijeci proud (napr. u zminene WanCell 2100/12C, pokud trvaly proud na zemi v modelu neprekroci 19A, tak tech zminenovanych 100 cyklu noproblem) a nevybijet az pod koleno dane sady.

Tvuj odkaz na test pozaru je zavadejici, nesmerodatny a je to proste blud...kdyz budu takovej debil a budu do 3clanku 1200mAh poustet 3 ampery a 18 voltu jako v tom testu, tak je jasny ze se to zesere...Stale se tu odkazujete na to, ze nekomu vyhorel barak, ale kdo vite konkretni podminky tech udalosti ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
treba budes prvni kdo to tu popise z vlastni zkusenosti :lol: - zase takovej blud to neni, 4 ctyrclanek misto 3 clanku se da na nabijeci navolit velmi snadno, vysokej proud to jen urychlil

nebijece BEL uz komentovat nebudu, na nekvalitni baterky s vybijecim proudem kolem 8C asi staci, ale na novejsi rozhodne ne

omezovac na mekke baterky zas tolik nepotrebujes, pokud je budes previdelne merit na rozhozeni a cas od casu je nabijes stylem, kazdy clanek zvlast. ale je rozhodne lepsi kuli bezpecnosti a stoji par korun.

tvrde lipolky se ti rozhodi behem par cyklu.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 7:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Matouš píše:
HERRI píše:
ja pouzivam balancer 3S Dualsky (od Horejsiho) a nemam problem (pouzivam jen mekke LIpolky typu E-Tech, Dualsky) Wancell od Belu jsou jeste mekci takze bych zas tak balancer neresil

Moc se v tom nevyznam, kdyz jsou mekcíi, davaj min proudu?

A jestek tomu Zajici, zvladnu na omezovaci nastavit napětí multimetrem za 2stovky. Myslim zda bude stacit presnost meraku.


Nebude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz