Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jen pro info. Zkousel jsem na svych Lipol Yuntong ktere zmekly co se stane kdyz to zkratuju(kdyz jsem je vyhazoval). Baterky byly porad schopne davat kolem 8A. Zahraly se na opravdu vysokou teplotu a nafoukly zadny vybuch nebyl. Samozrejme netvrdim ze to nemuze bouchnout jen pisu ze to bouchnout nemusi. Osobne nabijim a skladuju Lipol v plechovem hrnci :lol:

Btw ja nabijim LIPOL paraell chrger od Topmodel a uplna spokojenost. Zadny dalsi balancer ani omezovac nepouzivam.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
j3nda píše:
treba budes prvni kdo to tu popise z vlastni zkusenosti :lol: - zase takovej blud to neni, 4 ctyrclanek misto 3 clanku se da na nabijeci navolit velmi snadno, vysokej proud to jen urychlil

nebijece BEL uz komentovat nebudu, na nekvalitni baterky s vybijecim proudem kolem 8C asi staci, ale na novejsi rozhodne ne

omezovac na mekke baterky zas tolik nepotrebujes, pokud je budes previdelne merit na rozhozeni a cas od casu je nabijes stylem, kazdy clanek zvlast. ale je rozhodne lepsi kuli bezpecnosti a stoji par korun.

tvrde lipolky se ti rozhodi behem par cyklu.

O tvrdych Lipolkach tu bohuzel nebyla puvodni rec...Vlakno zacalo ohledne nabijeni baterek zn. Wancel... U nich je pouzivani omezovace opravdu jen ochrana proti blbosti (jako ze neumim ani nastavit nabijecku).
jeste k BELkám: Lipolky s vybíjením 8C nejsou nekvalitní - jak píšeš - jsou to dnes jiz historicke parametry drivejsich Lipolek s vetsim vnitrnim odporem - s kvalitou to nema nic spolecneho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
Vigo píše:
Jen pro info. Zkousel jsem na svych Lipol Yuntong ktere zmekly co se stane kdyz to zkratuju(kdyz jsem je vyhazoval). Baterky byly porad schopne davat kolem 8A. Zahraly se na opravdu vysokou teplotu a nafoukly zadny vybuch nebyl. Samozrejme netvrdim ze to nemuze bouchnout jen pisu ze to bouchnout nemusi. Osobne nabijim a skladuju Lipol v plechovem hrnci :lol:

Btw ja nabijim LIPOL paraell chrger od Topmodel a uplna spokojenost. Zadny dalsi balancer ani omezovac nepouzivam.

Vida ze nejsem jedinny na svete, kdo jede z nabijecky rovnou do baterky - a taky zijeme (dokud nebudem 2clanek ladovat 18 voltama jako nekteri povedenci). Stale nechapu jak balancer zajisti, aby clanky mely stejny naboj a stejnou vybijeci krivku - to je totiz pro zivotnost a funkci baterie to podstatne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Z dnesniho modelarskeho pohledu se jedna o levne, nekvalitni lipolky :wink: Samozrejme, ze to kdysi mohla byt spicka. To mas jako kdyz dneska reknu, ze embecko stoji za starou belu.

Dobijel jsem Sharky 20C bez omezovace asi 60cyklu a taky to slo, ale nevybijel jsem je do mrte a nabijel na min, to ovsem neznamena, ze s omezovacem by to nebylo lepsi. Omezovac je investice za par korun, ktera se urcite vyplati, tak od ni nikoho neodrazuj.

Pokud si jeste nepochopil, proc pouzivat omezovac, precti si tohle, je to sice hodne zjednodusene, ale v zasade s tim mohu souhlasit.
http://www.mojehobby.cz/magazin/detail. ... 1149246933

Kdyz chcete videt s lipolkama poradne coromoro, nenicte lipolky, ktere melou z posledniho. Na poradny ohnostroj jsou lepsi nove :lol:

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
j3nda píše:
Z dnesniho modelarskeho pohledu se jedna o levne, nekvalitni lipolky :wink: Samozrejme, ze to kdysi mohla byt spicka. To mas jako kdyz dneska reknu, ze embecko stoji za starou belu.

Dobijel jsem Sharky 20C bez omezovace asi 60cyklu a taky to slo, ale nevybijel jsem je do mrte a nabijel na min, to ovsem neznamena, ze s omezovacem by to nebylo lepsi. Omezovac je investice za par korun, ktera se urcite vyplati, tak od ni nikoho neodrazuj.

Pokud si jeste nepochopil, proc pouzivat omezovac, precti si tohle, je to sice hodne zjednodusene, ale v zasade s tim mohu souhlasit.
http://www.mojehobby.cz/magazin/detail. ... 1149246933

Kdyz chcete videt s lipolkama poradne coromoro, nenicte lipolky, ktere melou z posledniho. Na poradny ohnostroj jsou lepsi nove :lol:


Bohuzel si pletes pojmy KVALITA vs. JAKOST - Lipolka 8C je stale stejne kvalitni ale nevyhovuje dnes z hlediska jakostniho (jakost=pozadavek zakaznika). S omezovacem-balancerem opakuji znovu ze nikoho neodrazuju a jen uvadim moji zkusenost a muj nazor, ktary z nich vyplyva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Podle mě je slovo kvalita ekvivalentní(rovnocenná) slovu jakost-dříve se třeba psalo:použijte pouze jakostní-dneska :použijte kvalitní. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 15:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Pro vsechny, co si mysli, ze Lixx jsou neskodne, neexploduji, nenafukuji se, nemohou napachat skody :!:

Stahnete si nektera videa pro ilustraci:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=209187

Ono je vcelku neprijemne, kdyz Ti vzplane model, auto, byt ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 15:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
arda1 píše:
Podle mě je slovo kvalita ekvivalentní(rovnocenná) slovu jakost-dříve se třeba psalo:použijte pouze jakostní-dneska :použijte kvalitní. :wink:


herri ma pravdu a je to tak :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2006 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
a neni to jedno? urcite vi jak jsem to myslel. ja slova jakost a kvalita nerozlisuju.

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2006 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
arda1 píše:
Podle mě je slovo kvalita ekvivalentní(rovnocenná) slovu jakost-dříve se třeba psalo:použijte pouze jakostní-dneska :použijte kvalitní. :wink:

bohužel tato slova mají v obchodní terminologii odlišný význam ale už vás tím tady nebudu obtěžovat - pokud vás to zajímá tak se nechte proškolit na téma ISO 9000 až 9003... :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2006 6:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
j3nda píše:
a neni to jedno? urcite vi jak jsem to myslel. ja slova jakost a kvalita nerozlisuju.

viz. odpoved uzivateli arda1 :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2006 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
FlyerMan píše:
Pro vsechny, co si mysli, ze Lixx jsou neskodne, neexploduji, nenafukuji se, nemohou napachat skody :!:

Stahnete si nektera videa pro ilustraci:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=209187

Ono je vcelku neprijemne, kdyz Ti vzplane model, auto, byt ....

Každý akumulátor může být nebezpečný......pokud je s ním nesprávně zacházeno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2006 19:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.6.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
HERRI píše:
Každý akumulátor může být nebezpečný......pokud je s ním nesprávně zacházeno


Nespravne zachazeni s Lixx je nabijet bez omezovace :roll:
Mas se jeste cas svuj nazor zmenit, nez bude pozde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2006 5:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
Jo nech uz to byt prosim...pouzivam vyrovnavace Dualsky 2S a 3S - staci ? Jenom proste nejsem skalopevne presvedcen, ze mi to bez nich vyleti hned do povetri :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
zdravim,
po precteni vlakna bych rad dal do fora sve vlastni zkusenosti s dvouclanky E-Tec, kapacity 1250 a 1700mAh. Nabijim Graupnerackou nabijeckou (typ z hlavy nevim, je to takova "mala pekna krabicka" za asi 500,-) s jednim tlacitkem a modrou ledkou svitici pri nabijeni. BALANCER nebo OMEZOVAC NEPOUZIVAM.
Oba clanky jsou koupeny v 07/2005, letat chodim pravidelne (i v zime), nabijeni asi 4-5x tydne. (nekdy nekolikrat za den, nekdy treba tyden lezi v troube (kdyby to nahodou nejak samo chytlo:-)) Dnes je 19.6.2006, baterky jsou dobre pouzitelne, na voltmetru se oba clanky 1700mAh rozchazeji o 10mV+-5mV a tento udaj se nezvysuje. Zkousel jsem jejich zkusebni balancovani (nabiti odhadem asi na 85% kapacity a dobiti do plna po jednotlivych clancich), vysledkem byla shoda napeti < +-5mV (nemeri mi to presneji), asi po mesici se rozjely o vyse popisovany rozdil.
Zaver:
V mojem (opravdu zduraznuji : v mojem) pripade balanceru netreba, nicmene uz me nebavi opicarny jako obcasna kontrola napeti voltmetrem behem nabijeni. Zatim jsem ale linej si ten omezovac zajit do kramu koupit....
3s clanky bych ale bez balanceru nenabijel...
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz