Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příjimač HITEC superslim
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2006 20:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Mám příjimač HITEC superslim.Po asi 6hodinách letového času začali najednou při zapnutí napájení u letadla všechna serva kmitat a nic nereagovalo na vysílačku po výměně za nový příjimač stejného typu se to po cca 3h letového času začalo opakovat a přitom ani jeden z příjimačů neměl žádnou havárii ani nějaké tvrdší přistání a byli oba nové.Při výměně za jiný typ už serva nekmitají.Nevíte čím to je?Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2006 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
My jsme zase meli po zakoupeni tohoto prijimace (ojeteho z Hangaru1) problem, ze mel dosah pouze cca 30 metru - pak ztracel signal. Pritom antena byla v poradku (promereno).

Ale cert vi, jaka byla jeho historie - jen skoda, ze nam prodali za nemaly penzi nepouzitelny kram.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příjimač HITEC superslim
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 5:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
Stanly píše:
Mám příjimač HITEC superslim.Po asi 6hodinách letového času začali najednou při zapnutí napájení u letadla všechna serva kmitat a nic nereagovalo na vysílačku po výměně za nový příjimač stejného typu se to po cca 3h letového času začalo opakovat a přitom ani jeden z příjimačů neměl žádnou havárii ani nějaké tvrdší přistání a byli oba nové.Při výměně za jiný typ už serva nekmitají.Nevíte čím to je?Díky za odpověd.

jake jsi mel napajeni prijimace ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 11:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
5 článků SANYO 1700mAh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Myslím si ale že to možná bude tím jak jsou konektory dávané ze strany že se možná v tišťáku uklepají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
rozhodne zkus 4 clanky...konektory sepni k sobe prouzkem izolepy-vsechny naraz jen tak nevypadnou (delam to tak u prijimacu Potensky)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 7:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Myslím si spíš že bude nějaké mechanické poškození na plošném spoji toho přímače v místě připojení konektorů.A ten 5 článek mam ozkoušený u čtyř příjimačů a chodí pořád dobře a navíc to napětí toho 5článku je pořád v rozmezí povoleného napájení příjímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
Stanly píše:
Myslím si spíš že bude nějaké mechanické poškození na plošném spoji toho přímače v místě připojení konektorů.A ten 5 článek mam ozkoušený u čtyř příjimačů a chodí pořád dobře a navíc to napětí toho 5článku je pořád v rozmezí povoleného napájení příjímače.

do kolika voltů může pracovat Superslim ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 8:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: hradec kralove
dobrej panove mam taky primac superslim a matne si vzpominam ze mi to delalo take pocet clanku nato nema vliv pouzivam tedy radsi 5cl. ale myslim si ze je to tim jak pripojujete baterky do pinu tak ho dejte do jinaciho pinu estli to pujde tak nekam do 7 kanalu terba mozna to bnude tim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
no ja jen ze vetsina prijimacu ma v navodu uvedene napajeci napeti 3 až 6V a tech 6V odpovida spis nabitymu 4clanku, nabitej 5clanek ma 7 až 7.2V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 8:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
No ale čerstvě nabitej a navíc nezatíženej.Při zatížení to napětí klesne.A navíc se to používá docela často kvůli spolehlivosti tak si myslim že by neměl bejt v tomhle problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 8:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
dynty píše:
dobrej panove mam taky primac superslim a matne si vzpominam ze mi to delalo take pocet clanku nato nema vliv pouzivam tedy radsi 5cl. ale myslim si ze je to tim jak pripojujete baterky do pinu tak ho dejte do jinaciho pinu estli to pujde tak nekam do 7 kanalu terba mozna to bnude tim

No já to zkoušel ale dělá to ve všech pinech tak si myslim jestli se v tom příjimači nepoškodil přívod napájení a nebo jestli tam není nějaký přechoďák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2006 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
hele mě se takovýho nic nestalo a mám ho už 2 roky to je nějaký divný


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příjimač HITEC superslim
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2006 6:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Stanly píše:
Mám příjimač HITEC superslim.Po asi 6hodinách letového času začali najednou při zapnutí napájení u letadla všechna serva kmitat a nic nereagovalo na vysílačku po výměně za nový příjimač stejného typu se to po cca 3h letového času začalo opakovat a přitom ani jeden z příjimačů neměl žádnou havárii ani nějaké tvrdší přistání a byli oba nové.Při výměně za jiný typ už serva nekmitají.Nevíte čím to je?Díky za odpověd.


Na srazu o víkendu jsem se dozvěděl, že do ČR přišla jedna dávka Superslimů, které měly špatně zajištěné cívky (použit nevhodný materiál). Ty se pak časem uvolní a rozladí. Přijímač pak musí do opravy, nebo raději vyměnit.

Metoda jak zjistit, že patří do chybné dávky je jednoduchá, byť poněkud podivná. Přijímaš do fusekle a na mražák. Po zmražení vytáhnout a zatřepat. Pokud chrastí, jsou jádra cívek volná a přijímač je z té chybné série. Po případné výměně je vhodné test opakovat - i nový k ní může patřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2006 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Hele nevíš kdy přesně, já si ted chtěl koupit novej superslim, ale ted teda nevim, jestli ted koupim novej tak, aby nebyl z tý vadný série??

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz