Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: THUN první let
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Tak jsem dnes poprvé lítal s Thunem od Steinmodel. Je to můj první spalovák. Bohužel jsem při stavbě pokazil lakování a tak mi další vrstvou laku stoupla hmotnost z 1215g na 1300g :cry: Létá to ale božsky. První let mi zaletěl kamarád modelář. Pak jsem dal 3x 10min skoky. Létání není problém letadlo se chová naprosto nezáludně pokud se tedy drží na slušné rychlosti. Problémy mám s přistáváním. Sedám ve zbytečně vysoké rychlosti. Jsem prostě dlouhej. Letadlo má neuvěřitelný dokluz. Příšerná setrvačnost. Poslední zatáčku nasazuji cca 300m od sebe bez plynu a ve výšce kolem 30m. Ani to ale nestačí :wink: Pokaždé to tam pošlu v rychlosti. Naštěstí létám ve vysokém obilí tak jsou přistání měká. Musím, trénovat můj druhý stroj Zoom Zoom neví co je to klouzání po stažení plynu prostě padá.


Ještě dodám že průlety působí opravdu velmi reálně. Právě kvůli tomu jsem to kupoval. Když to jde nastřemhlavý nálet ... super

Motor jsem seřizoval po záběhu na rychlo takže jde ale přechody nejsou nic moc. Při plném plynu kucká (asi bohatý) Ani jednou ale nechcípnul. Musím ho ještě poladit

Kamarád při akrobatění v rychlosti prý pocítil jak se kroutí výškovka tak tam asi křížem nalepím skelnou pásku

Ještě pár foto finální verze (z blítzka to má mouchy ale co se dá dělat)


http://www.volny.cz/maxoc/foto/THUN/p1010034.jpg
http://www.volny.cz/maxoc/foto/THUN/p1010032.jpg
http://www.volny.cz/maxoc/foto/THUN/p1010033.jpg
http://www.volny.cz/maxoc/foto/THUN/p1010036.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
vypada moc pekne - at ti dobre lita

jen k tomu zabehu - motor po par nadrzich zabehnuty neni, uz se s nim da sice litat, ale skutecne zabehnuty bude az po nekolika letovych hodinach, zbytecne to neuspechej

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jo díky. Na normální let lítám na max 1/2 plynu na plnej je to strašně rychlé. Nechám ho bohatší a on se jistě srovná. Výbrus mi v horní úvrati pořád nasucho povrzává


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
nema cenu se ho snazit presne vyladit, postupne se bude jeste zlepsovat... moje 7,5 se stabilizovala az po 10L paliva

jak to na pul plynu toci zatacky? nejde do vyvrtky?

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Zatáčku utočí i na 1/4 plynu. Pokud točíš opravdu razantně řezanou zatáčku (křídlo kolmo k zemi) musíš spěchat. Má tendenci do té zatáčky padat. Při normálním zatáčení je to ale vpoho. Celkově je to celkem hodné éro jen musím doprogramovat ty flaperony kvůli brždění před přistáním. Nejdřív si ale letadlo pořádně ošahám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
na to bacha - skoro jsem zlikvidoval ero, nez jsem pochopil, ze u vetsiny letadel je to spis riziko nez pomoc

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jo ten kamrad rikal to samy. Snad jen to tam kopnout na chvilicku kvuli zabrzdeni a pak to rychle vypnout. Uvidim, rozhodne je pro mne ted nezvyk letat s necim co ma setrvacnost. Uz se tesim konecne muzu litat i ve vetru.

Natocil jsem na mobil prulet ale byla uz tma a moc tam neni videt. Kdyz budu mit zitra cas hodim to na net


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.06.2006 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
jestli s tim budes experimentovat zkus radsi kridelka nahoru a kompenzovat vyskovkou - bude se to rychlejc propadat

kdyz ho budes brzdit jednou to prezenes a sesype se ti po kridle par metru nad zemi

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
A kridelkama nahoru to tolik nebrzdi? To me celkem zajima jaky je vtom rozdil? :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tak velka gratulace! Nekdy bych to rad videl na zivo!

My jsme vcera letali s Canarym a ve vzduchu uz se nebojim - delam 2 loopingy za sebou, vykruty a takove parodie na let po kridle a let na zadech. Ale pristani, to mam stejny problem jako ty - jsem moc rychly. Opet jsem nedal ani jedno pekne pristani. Vzdycky jsem skoncil nekde v repce, nebo v horsim pripade na zadech. Letadlo jsme mel na konci letani uplne zelene od nasekanych listu repy (pristaval jsem do repneho pole).

Az budou fotky a mozna i video - hodim vic infa do Canary diskuse.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
s kridylkama nahoru to spis straci vztlak a tolik to neplachti - de to rychlejc dolu a brzdis to pak vyskovkou

s kridylkama dolu ti stoupa vztlak, leti to pomaleji az se to utrhne a sesype se ti to po kridle dolu

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Vzduchoplavec píše:
Tak velka gratulace! Nekdy bych to rad videl na zivo!


Nekdy se muzeme domluvit a dat slet. Nejdriv to ale musim dostat do ruky. Nejakou akrobacii jsem nezkousel jen premet. Kamos lital i na zadech a ve vykrutech. Video z mobilu je knicemu. Jedine co trochu stoji zato je zvuk. www.volny.cz/maxoc/foto/Video003.3gp . Prehrava to media player ale zvuk mi jde jen na telefonu. Jinak je potreba stahnout nejaky jiny prehravac nebo kodek.

Plocha na ktere normalne litam mi s novym strojem zacina byt tesna :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
No ja bych zase potreboval poradnou pristavaci drahu. Uz me nevai, jak pokazde letadlo nejdriv zmiz v oblaku prachu a pak zakopne o hroudu a prevrati se na cumak. O sekani repy ani nemluve!

Ja to taky jeste nemam uplne v pazi. Z me "akrobacie" by se asi zkuseny pilot potrhal smichy a z pristavani by ho rovnou odvezli. :)

Video me bohuzel nejde rehrat :cry:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
me to prehrat slo i se zvukem - doporucuju klite mega codec pack
ovsem to letadlo na nem skoro neni videt, koukam, ze si celkem troufas, litat takhle nizko

2vzduchoplavec taky jsem s canarym blbnul a pak musel jit nakupovat ;)

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2006 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
hehe videt neni nic a zvuk bych prirovnal k utocici JU-87 Stuka. To me natom vazne dostalo jak se to rozbiha. Diky tomu, ze to leta na "malo plynu" zni motor pri pomalych pruletech docela realne. Je trochu bohatsi a tak si jen pobrukuje. To je velky rozdil proti brachove MVVS 4,6 ta neumi drzet tak nizke otacky. Asi to bude vyssim kompresnim pomerem a vykonem motoru. Prechody ma ale bracha super.

Jo jeste jedna vec. Kamos se vcera pokousel o vis. Chybi tomu smerovka ale vykon se zda byt dostatecny :lol: to me dostalo. Pekne je pri startu kdyz po zahozeni (spis polozeni do vzduchu) letadlo prosedne az nad obili a tam ho necham rozjet. Nasledne prudke stoupani do zatacky.

Proti ZoomZoom je ale vykon samozrejme maly. Sice to leti mnohem rychleji, ale Zooma vytahnu z kazde krize motorem. Tady se to chvili rozbiha a to je pro mne nove


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz