Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 15:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Jo, diky za foky, uz mi prisly, byly doma za chvilku ;) tak nak bych si to predstavoval, co mylsis tou originalni vrtuli??? ja tam ted mam ten CamSlimProp ale uvazoval sem o GWS8/6''-je prej mekci a motor by potom nemel mit takovej odber... muzes mi prosim zmerit ten proud? Na ty fotce s megou vypadaji ty baterky docela desive.. zajimalo by me kolik to asi tak vazi... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 16:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Meril jsem odber proudu se speedem 300 s prevodovkou a vrtuli, co se s Torem prodava. Pri napajeni 8mi clankem NiMH to melo na pul plynu odber asi 3-4A, na plnej okolo 6A.

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 16:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Originalni vrtuli myslim tu, kterou davaj primo k Toru. Ted momentalne nevim jaka to je ale tusim 8x6 nebo tak nejak. Jinak jsem dnes trosku patral a krome toho Axika dela peknej motor Mega 16/7/8, ktery je udajne primo vhodny pro Toro (opet s orig. vrtuli), tak jsem jim volal a pan majitel mi doporucil jeste jeden vykonejsi motor s kterym litaji v Tora Medlankach v RCklubu a to je 16/15/7 resp 16/15/8 (pro 3S LiPol), max odber do 12A a Mega ho dokonce pro Torare dela se zesilenou hrideli na 5mm oprosti staandartni 3,2mm. Tak jsme si tak se Zubbikem rikali, ze asi tohle bude nase volba. Teda pokud nebude mit NASA nejaky vyprodej pouzitych raketovych motoru :-) Do Medlanek jsem napsal, tak ted budem cekat co nam kolegove odpovi a jestli se podeli o zkusenosti ta 16/15/8 je totiz cca o 30g tezsi nez Speed 300. Uvidime ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 16:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Huh, 30g je zatracene hodne-budes muset dovazit jeste vepredu oproti 300ce a navic lipoly sou hrozne lehky-k dvouclanku a 300ce sem musel dovazovat az nechutne hodne, pak sem motor posunul vic dopredu asi o 4cm a oddelal asi tretinu olova ale porad by to chtelo nakou odtucnovaci kuru... ta vrtule, jde mi spis o znacku a vyrobce-ty jogurtovky se kterejma ma mensi odber sou prej mekci, porad mi ale nesedi tech 17min... jak velkou cast letu litate s plynem na plnej knedl a kdy si naopak jen kluzete z vetsi vysky??? jinak ten odber mam s 2S stejnej, aspon na zemi... jestli ta vrtule co se dodava s torem je mekka, muze mit ve vzduchu o dost mensi odber nez tvrda vrtule... myslim.. ;) jinak prevodovku mam stejnou, i kdyz mam trochu jinej stroj.. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 18:58 
U TORA je Graupner CAM SLIM PROP 8×6 ta měká rozhodně neni . :wink:


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2004 20:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
2Czernitko: S tema vahama me to taky trochu vylekalo, proto jsem napsal do Medlanek a odpoved prave prisla. Cituji:

Takže k tomu toru.
Jedná se o standartní model tora 300. V klubu jich máme asi 20.

Motor Mega ACn 16/15/7
Vrtule aero-naut 8,5 x 5
Baterky 8 kusů nihm 1000mAh (graupner)
Serva 2 x HS 55

Co se týče težiště je potřeba dodržet vypočítané težište od TELINKU tuším 275 od předku.
Uchycení motoru motor je nasunut do vylaminovaného prstence a fiksován gumičkou. Drží to suprově. viz foto.
Někteří se stím nemazlili a stahovací páskou motor přidělali mezi dva nosníky a lítaj.
Přijímač rex 5 + spolehlivost a rušení no coment
reg JETI 18A šlape bez problémů

Ze spodku trupu mámě takovou ližinu která kryje přijímač a baterky a umožnuje suprový odhoz. Je to také slabinka při nárazu do země moc nevydrží. Někteří to vyřešili baterkama na sucháč na horní straně křídla.

Baterky zvolili jsme nimhi tisícovky od grapnera. Lítá to na ně 10 minutn na plný plyn. Já osobně bych ted kupoval obyč 500 protože se rychleji nabíjí :-)

Letové vlastnosti a výdrž super.

nějaké fotky jsou tady

http://www.rcbrno.com/megacup/megacup2003/texty.htm
http://www.rcbrno.com/jeseniky/jeseniky ... ky2003.htm
http://www.energotis.cz/~ochotny/jesenik_2003.htm

Pokud budou dotazy rád je zodpovím. Tora budou pokud počasí a čas dovolí v akci v sobotu večer na memoriálu J.Ungermana, který pořádáme.

Letu Zdar

Marek Werbitzký


[color=#444444]Dekuji do Brna (www.rcbrno.com) za rychlou odpoved[/color]
Fotky preposlu opet zitra (GPRS neni rychlik)
Me se tato varianta libi, nemuzu si pomoci ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 6:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
2Barny: no tu CAMcu mam prave taky a litam na ni 10min a hodinu nabijim(resp.80min,baterky sou novy tak do nich dam 1,2-1,3C,tzn.1500mAh :twisted: )
2Simax:porad by me zajimala celkoma hmotnost, oni totiz pouzivaji Nimhy kterejma model dovazi ale ty chces pouzit lipoly(!!!) takze motor=+30g =>dovazeni vepredu+30g=> narust hmotnosti o 60g(!!) a navic lipoly sou lehci oproti niklakum=>dalsi olovo na spici... myslim ze jestli tam chces dat tu megu tak se vykasli na lipoly, protoze ti to bude celkem na nic-dej tam radsi nimhy nebo niklaky... daj ti vetsi proudy(vim ze jsou lipoly HDcka ale jak sem rek lipoly ti moc nepomuzou, spis naopak...) a nabijes je mnohem rychleji nez lipoly-treba trikrat nebo ctyrikrat...mas pravdu ze tahle kombinace je as iidealni, ale porad budes mit letadlo o 60g tezsi oproti 300ce nebo o xg oproti axikovi.. a nebude o zadnej med, tak prudce zvysit rychlost a snizit obratnost... ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 7:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Mam podobne obavy jako czernitko. 8 kusů nihm 1000mAh bude urcite o dost tezsi nez 3 x li-pol. Ale me se uz do NiMH jit moc nechce. Proudu bych se u li-pol nebal, alespon ne s tim novym typem od E-TECu. Pripadne by se udelal pack serio-paralelne. Chci li-pol hlavne kvuli tomu, ze nevim kvuli praci a pocasi, kdy se mi podari jit si zalitat a tak se blbe planuje nabijeni NiMH nejlepe tesne pred letem. Li-pol jsou v tomto ohledu idealni.
Ale nevim, jakym zpusobem tedy doresit to teziste, ale kdyz to srovnam s tim co mam ted a pravdepodobne i czernitko (2s li-pol a speed 300), tak tady jsem musel dat do spice 55g olova. Pokud tahle Mega je o 30g tezsi nez speed 300, tak dalsi clanek li-pol tuhle vahu vyrovna, takze to znamena dat do spicky modelu opet cca. 55g olova. :-) Ale samozrejme bych se radeji obesel bez toho. Preci jen 55g je uz v tomhle pripade poradna vaha. :-)

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 7:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Take mi ty vahy vrtaji hlavou, ale zcela selskym rozumem si rikam ze je jedno jestli vepredu vezes 1000mAh NiCd bez olova nebo 1500LiPol s trochou olova, kdyz vahove to vyjde nastejno a budes mit o 500mAh (nemluve o nabijecim a skladovacim luxusu) k dobru. Je pravda, ze vy asi zvazujete nejaky ty 1200mAh zatim co ja 1500mAh, ktere mam odzkouseny. Navic Brnaci tam maji motor 16/15/7 na ty NiCd zatimco ja zvazuju 16/15/8, kterej by mel byt na ty 3s LiPoly vyhodnejsi. Ve finale, ale to letadlo bude vazit uplne stejne jako "Medlanecky" a teziste bude mit taky stejny. Jeste s Medlankama komunikuji o letovych vlastnostech a presnych vahach tak dam vedet co mi napisou. Nicmene letove vlastnosti chvali.

p.s. Posilam fotky Medlaneckeho tora s Megou 16/15/7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 7:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
No, to mas asi pravdu. :-) No ja do toho urcite pujdu, ale urcite s li-polkama. I za cenu dovazovani

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
No s tim olovem jsem na tom dost podobne, chtelo by to posunout motor co nejvic dopredu- ja sem kvuli tomu obetoval kus kridla kterej sem vzadu urizl aby mela vrtule misto... kdyz sla ta 300ka dopredu tak slo dost olova pryc a uz je to lepsi, ale i tak... jinak mimochodem jak psal zubbik kdyby se pouzil clanek 2S2P tak by se to mohlo zhruba vyvazit... a potom motor na dvouclanek, teda megu... ja porad uvazuju o tom axikovi, vazi jen 45g a tak by to nebyl takovej(vlastne zadnej) rozdil oproti 300ce a clanek li-pol navic by mi dovazil soucasny olovo... no a byl by to fakt mazec... tedy podle mne AXI2208/34 kterej vazi45g a 3S nebo AXI2212/34(57g) a 2S2P, ale ja bych radsi ten lehci, mel bych minimum zmen a slusny navyseni rychlosti... :?: ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 14:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Uvidime ... My jsme si se Zubbikem uz objednali tu Megu 16/15/8 se zesilenou hrideli, ktera lita v Medlankach. Kdyz Raketa tak raketa ..... Pak uz zbyva nic nez pokusy, ale musim rict, ze se toho nijak nebojim :-)))

2Czernitko: Kup toho Axika aspon budem moct porovnavat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
No, axika bych rad, ale nejdriv na vanoce... :roll: potom se uvidi, sem docela zvedavej na zimni litani, letos sem byl jednou a do reglu se mi dostala voda, Bec sel ale motor ne :( v JETIm vsechno ochotne v ramci zaruky opravili a uz zase svistim... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 16:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Jeste si tak rikam, ze s 300kou to neni o moc rychlejsi nez s 280racing, nevyplati se dat vetsi vrtule, 9/6''?? vypada to ze tuhle sezonu odlitam na 300ku, tak bych to rad vedel... :roll: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2004 18:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Dneska jsem si byl zalitat. Byla to pohoda, nikde nikdo, prazdna louka, zapadajici slunce. :-) Kolem me se zvolna plouzilo Toro, sem tam nejakej vykrut a ja premyslel nad tim, jak davam plnej plyn a Toro stoupa kolmo vzhuru...
Bohuzel speed 300 a 2s li-pol mi to opravdu nedovolili, ale uz se na to moc tesim. :-) Doufam, ze to s tou Megou potom neplacnu na plnej kotel do zeme. :-)

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz