Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VAMPIRE Evolution 2
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Zdravim diskusi,

Definitivne jsem se rozhodl vyzkouset "prejit" z RC lodi k letani. Momentalne resim vymenu svoji RC "volantovky" za leteckou "pakovku".

Ale k veci:
Hledam vhodny model pro zacatek. O "lejdyne" ci "easystaru" tu bylo napsano mnoho, ale me zaujal model VAMPIRE Evolution 2 (EPP dela svoje!!!) od VA-MODELS. Info z webu vyrobce je sice pekna vec, ale chtel bych prakticky info.

Mate ho nekdo, letate s nim, jaka byla stavba atd ... Rad uvitam podrobnejsi informace a Vase zkusenosti ... Predem diky za pomoc.

Kaplik, Olomouc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: omaha86
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
s tvym Vampírem nemam skušenosti, ale nedávno jsem taky provedl podobnou zmenu.ale zustal jsem jak u lodí tak letedel.koupil jsem si od firmy jr-models hornoplošníka z tvrzeného polystyrenu polepený pevnou a houževnatou folii.vydrželo to i setřel letadla kameny ze stromu.(no jináč ho sundat proste nešlo. ale radim ti, pokud chceš koupit jakýkoli RC-set(letadlo kemplet s vysílačem , baterkama, apod...) kup jen náhradní díly(teda trup, křídla, kola, SOP,VOP,apod.) ostatní kup zvlášt, jako třeba baterie, vysílač, přímač, regulátor...serva.výde te to o nekolik set korun dráž ta elektronika ale je to kvalitnejší a víš co kupuješ hlavne(u tech RC-setu ti nenapíšou o elektronice nic-treba jen 3kanál.vysýlací souprava apod...ale neřeknou ti to že 2kanáli jsou proporciální a ten třetí je skokovej)to se stalo me(takže motor jsem jen mohl pustit, nebo vypnout.takže radim nekupuj komplet éro ale jen díly ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Ero je ero
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
.... diky za vycerpavajici info. Ja to myslim s RC letanim vazne (dokonce, jsem ochoten prodat svyho lodniho mazlika: http://www.modelbazar.cz/inzerat/Marlbo ... %29/72592/ , abych se naplno mohl venovat letadlum!!!

RC sety me moc nelakaji, o modelarine jiz za ty roky neco vim, takze pokud budu (a chci) investovat tak do kvality.


Naposledy upravil kaplik dne pon 19.06.2006 10:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VAMPIRE Evolution 2
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
kaplik píše:
Zdravim diskusi,

Definitivne jsem se rozhodl vyzkouset "prejit" z RC lodi k letani. Momentalne resim vymenu svoji RC "volantovky" za leteckou "pakovku".

Ale k veci:
Hledam vhodny model pro zacatek. O "lejdyne" ci "easystaru" tu bylo napsano mnoho, ale me zaujal model VAMPIRE Evolution 2 (EPP dela svoje!!!) od VA-MODELS. Info z webu vyrobce je sice pekna vec, ale chtel bych prakticky info.

Mate ho nekdo, letate s nim, jaka byla stavba atd ... Rad uvitam podrobnejsi informace a Vase zkusenosti ... Predem diky za pomoc.

Kaplik, Olomouc


Vampire by měl být dobrý, ale pozor na jeho váhu a velikost. Díky tomu, že je celý z EPP je fakt hodně lehký, takže to chce bezvětří nebo jen velmi slabý větříček. Při jen trošku větším nebo nárazovém je to pro začátečníka těžko ovladatelné... Raději bych doporučil něco od Multiplexu - díky jiné technologii je to těžší a vítr tomu až tak nevadí. Přitom jsou také velmi odolné při pádu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VAMPIRE Evolution 2
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Kovboj píše:
kaplik píše:
Zdravim diskusi,

Definitivne jsem se rozhodl vyzkouset "prejit" z RC lodi k letani. Momentalne resim vymenu svoji RC "volantovky" za leteckou "pakovku".

Ale k veci:
Hledam vhodny model pro zacatek. O "lejdyne" ci "easystaru" tu bylo napsano mnoho, ale me zaujal model VAMPIRE Evolution 2 (EPP dela svoje!!!) od VA-MODELS. Info z webu vyrobce je sice pekna vec, ale chtel bych prakticky info.

Mate ho nekdo, letate s nim, jaka byla stavba atd ... Rad uvitam podrobnejsi informace a Vase zkusenosti ... Predem diky za pomoc.

Kaplik, Olomouc


Vampire by měl být dobrý, ale pozor na jeho váhu a velikost. Díky tomu, že je celý z EPP je fakt hodně lehký, takže to chce bezvětří nebo jen velmi slabý větříček. Při jen trošku větším nebo nárazovém je to pro začátečníka těžko ovladatelné... Raději bych doporučil něco od Multiplexu - díky jiné technologii je to těžší a vítr tomu až tak nevadí. Přitom jsou také velmi odolné při pádu.


Vampire me "zlakal" taky diky tomu, ze je to cesky vyrobek, ale "EASYHO" taky zvazuju (preci jenom vetsi rozpeti, tlacna vrtule atd.)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
no já chtel neco na rekreační polétání, s dobrými letovýmy vlastnostmi, a taky abych se na tom naučil(takže aby to sneslo hrubé zacházení, tvrdá přistání apod...) pořídil jsem si cca před rokem výrobek od jr.models Piper J-3 Cub. jsem plne spokojen. s hmotností cca 450g na čtyřstovku motor létá velice svižne i za bežného poryvu vetru. a díky vzpěrám na křídlech dokáže i přemety a jiné kousky...do konce pokud se snim dostanu do pádové vývrtky tak stačí pustit kniply a on se sám okamžite sklidní.takže jsem s nim max.spokojen. jen místo NiMh batríí ted pořizuji Li-polky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
omaha86 píše:
no já chtel neco na rekreační polétání, s dobrými letovýmy vlastnostmi, a taky abych se na tom naučil(takže aby to sneslo hrubé zacházení, tvrdá přistání apod...) pořídil jsem si cca před rokem výrobek od jr.models Piper J-3 Cub. jsem plne spokojen. s hmotností cca 450g na čtyřstovku motor létá velice svižne i za bežného poryvu vetru. a díky vzpěrám na křídlech dokáže i přemety a jiné kousky...do konce pokud se snim dostanu do pádové vývrtky tak stačí pustit kniply a on se sám okamžite sklidní.takže jsem s nim max.spokojen. jen místo NiMh batríí ted pořizuji Li-polky


V mym pripade urcite elektro (takze lipol je samozrejmosti), trosku budu muset pozmenit svoji modelarskou vybavu (RC, nabijecka atd.). Na zacatek me spis laka (bylo doporuceno) usporadani jako vetron. A ze bych disponoval nejakou spickovou pristavaci plochou se taky rict neda.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
já dnes celé dopoledne zjištoval finanční náročnost provozu éra na Li-pol baterie- nabíječka za 150,-, usměrnovač 330,- a baterie 800,-(S2 1700mAh)a vybraj jsem jecen počítač abych získal zdroj pro nabíječku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
a stim kde pristanu si hlavu moc nelámu,vzlátnot to dokáže s posekané trávy ale pokud jdu jinam, třeba na pole tak to hodim z ruky a plácnu s tim treba do vojtešky, dobré skušenosti mam s létáním na fotbalovém hřišti...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
omaha86 píše:
já dnes celé dopoledne zjištoval finanční náročnost provozu éra na Li-pol baterie- nabíječka za 150,-, usměrnovač 330,- a baterie 800,-(S2 1700mAh)a vybraj jsem jecen počítač abych získal zdroj pro nabíječku.


Jakmile poridim el. komponenty (investice nutna, nehodlam to za 14 dni menit), vlastni modely uz investovat potom nebude az takovy problem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
omaha86 píše:
a stim kde pristanu si hlavu moc nelámu,vzlátnot to dokáže s posekané trávy ale pokud jdu jinam, třeba na pole tak to hodim z ruky a plácnu s tim treba do vojtešky, dobré skušenosti mam s létáním na fotbalovém hřišti...


... taky mozna zkusim tu na webu pohledat nejakyho "kolegu" od Olomouce, preci jenom samostudium mi neni vlastni a samotnyho by me to ani nebavilo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
proto jsem výše psal nekupovat komplet RC-set, jsem stejného názoru.koupit pořádnou výbavičku(je to docela slušná investice, ale vyplatí se) a potom pořídit např jiné éro neni už tak nákladné.ale já jsem zatim zůstal u svého Pipera a jsem spokojen...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
jo to je fakt.já jsem z Bystřice. kousek od domu mam modelářské letište Nesvačily. a tam čas od času s kámošem zajdem. ten si pořídil Sky hawk Laydy...-elektrovětron


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
omaha86 píše:
jo to je fakt.já jsem z Bystřice. kousek od domu mam modelářské letište Nesvačily. a tam čas od času s kámošem zajdem. ten si pořídil Sky hawk Laydy...-elektrovětron


Muzu zavidet, Nesvacili to je klasika. Ja se chystam tento vikend na slet do Bohunovic na obry.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 10:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
máš už vyhlídlé nějaké ty Li-polky?já nahrazuju 7čl NiMh 600mAh AAA (100g).nejspíše je nahradim od Pecky Li-polkou 1700 mAh 7.4V HP 20C 2S1P o stejné hmotnosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz