Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Třeba tady: http://www.mgm-compro.cz/index.php?cat=lipol-paky . :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
MartinH píše:
Poměrně jednoduše - v obchodech, které mám dostupné, mají vširokém výběru jen li-pol. Při běžném surfován v e-shopech se na li-ion taky moc nenarazí. (A i v mobilu mám lipolku už 2 roky :) ). Asi výrobci i prodejci vidí li-pol jako úspěšnější a investují do vývoje poměru výkon/váha. A pro mé rekreační poletování bohatě stačí.
Asi se budeš divit, ale třeba v notebooku se zatím nic jiného než liony nepoužívají(a v jiných průmyslových aplikacích-aku nářadí-záložní baterie a pod. je tomu taktéž)-ony lipoly jsou jaksi ještě ne dost bezpečné. :lol: :lol: :lol: Viz nedávný případ výbuchu mobilu v ruce školáka, který s ním házel o zeď a najedou prásk. :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
Ardo 1 prosimte na molik penez te vyšli ten pack S2 1500HD KOKAM ??? já nemohu stáhnout ceník. maj tam nákej bordel:) 8) :idea: :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Pošli mi Email adress a já ti ho pošlu- jinak se podívej i sem: http://www.hvp-modelar.cz/cenik.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
omaha86 píše:
pohon je na přímo(bez převodovky), ale s tou velikostí vrtule to bude horší.prumer má 175mm, ale používal jsem 11A regulátor, vim že jsem ten odber meřil ,,na zemi,, ale už si to nepamatuju, ale hned to zmeřim...

400/7,2V napřímo s vrtulí 6x4 a ty tvoje staré baterie, to je nic moc. Uštveš baterku a ani si moc nepolítáš. Lepší je dát tam sedmičlánek 1100 mAh NiMH. Pokud uvažuješ o "modernejším" zdroji, přimlouvám se za PowerIon/Konion dvoučlánek. Samozřejmě, že spolu s novým nabíječem.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
Moje email adresa je omaha86@seznam.cz

Dusi. to vim taky,ale ty baterie mam už přes rok a čekal jsem až doslouží a ted je chci nahradit nečím modernejším,tak se snažim dovedet neco o Li-xx. a na kolik te ten dvoučlánek vyšel? sorry že se tak pořád ptám na peníze ale nevim jak se to cenove pohybuje a taky podle toho se budu hodne řídit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2006 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Máš to tam -já být tebou jdu do Konionek: http://www.horejsi.cz/czech/index2cze.htm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 6:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
Diky moc,ale teda čekal jsem závratnejší ceny...dyt by me ten 2čl K S2 1500HD vyšel asi jen o 200kč dráž než nový 7č NiMh cca 1000mAh. a ktomu sem učetřil 40g hmotnosti a získal mnohem mnohem vetší energii. jen nemam regulátorkterý by si ohlídal pokles napetí na Li-Polce, jak to deláte vy? spočítáte si odber proudu a zjistíte kolik minut mužete lítat?jak bych tak asi dlouho lítal na Speed 400/7.2V??? než zničim baterii?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 6:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Li-ion články jsou u nás k dostání hlavně u JETI a HOŘEJŠÍHO. Já už mám skoro rok 2S1P Li-ion 1100 mAh od JETIho k plné spokojenosti. Nepotřebuji vyrovnávač, ani balacer, dají se nabít docela rychle,(max. nab. proud 3A, já zatím používám jen 1,5A), cena je téměř stejná jako u sedmičlánku Ni-xx stejné kapacity, nemusím se obávat ohńostrojových efektů, jsou mechanicky odolné. Ačkoli clánky Li-pol v současnosti prodělávají bouřlivý vývoj, nemyslím si, že by se od používání Li-ion nějak rychle upustilo. Zatím se z nich vyrábí většina zdrojů pro kamery a notebooky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Docela slusny vyber li-pol baterek i kdyz nic zavratneho je www.peckamodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 7:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
máte nekdo zkušenost z provozem nabíječky od pana Zajíce???jaký zdroj by k tomu byl vhodný???


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Osobně ne, ale znám moc lidí, co ho maj a super-jako napájení ti na začátek bohatě stačí nějaký předělaný zdroj z PC.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 14:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Já mám Zajícovy nabíječe 2. Jeden na dvoučlánky, a druhý na tříčlánky. Dvoučlánky nabíjím z 12V baterie, pro nabíjení tříčlánku je potřeba alespoń 14V. Použil jsem 12V transformátor pro napájení různých spotů a halogenových zářivek. Po usměrnění můstkovým usměrňovačem a vyhlazení kondenzátorem dává 17 V. Nabíjecí proud mám nastaven na 0,7A, abych nemusel používat velký chladič, což je trochu nevýhodné protože např. při nabíjení článku 1,2Ah to trvá přes 2 hod. Používám také Zajícův omezovač. Vše mi už dva roky skvěle slouží a vzhledem k ceně není co dodat. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
http://elektromodely.com/modely/shop.ph ... 1a&&page=2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 20:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
a pokud bych pro nabíjení l čl. tedy použil zajícovu nabíječku, stačí mi vztupní napětí do nabíječe 12 V napřímo ze zdroje z PC???


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz