Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plastove srouby na uchyt kridla
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Ahoj,

Chci se zeptat jak moc vydrzi plast. srouby na kridlo. Mam M4 ale bohuzel po utazeni dosedaji nakrivo. Po nekolika utazenich se mi zdaji uprostred trosku bile (v ohybu jinak jsou cerne) Zavit je voho a praskliny na nich take nejsou. Nerad bych ztratil kridlo. Napadlo me je nahradit kovovymi.

Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
me plastovy srouby 2x zachranili letadlo, za kovove bych je v zadnem pripade nemenil, pri krizovce se ulomi a zachrani letadlo pred vetsim poskozenim

stoji par korun, kup si nove

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
coz o to koupim ale abych je nekupoval kazdych 5 letu :roll: uvidime co stoji


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
tusim, ze 7kc za dva ;)

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2006 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Srouby na upevneni kridla mas mit vyreseny tak, aby se nikde neohybaly. Pokud je budes namahat jen na tah, budou mit uplne jinou unosnost nez kdyz je budes jeste ohybat. (!) Nepises, na jakem modelu to mas, ale pokud to jde, mel bys to nejspis opravit. Nahrazeni plastovych sroubu kovovymi neni reseni. Zkus treba vybrousit podlozku pod hlavy sroubu, neni snad nutne kuchat do modelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20.06.2006 19:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Plastové šrouby se používají proto, že mají vysokou pevnost v tahu, a nízkou ve střihu. To znamená, že při nornálním zatížení křídla přetížením v obratech a pod. vydrží většinou víc než křídlo, ale když např. při špatném přistání zachytíš koncem křídla o zem, nebo křídlo narazí na překážku, tak se šrouby ustřihnou a křídlo se bez větších škod oddělí od trupu. Při použití kovových šroubů při stejné kolizi rozflákáš křídlo i trup. Jinak základní strojařská poučka praví, že hlava šroubu musí dosedat na plochu, která je ve všech směrech kolmá na osu šroubu. Pokud to nelze dodržet, je třeba použít klínovou podložku s vhodným úhlem, nebo v případě malých úchylek kolmosti příslušně zvýšit koeficient bezpečnosti. Letu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2006 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jj diky dopiluju si podlozky z preklizky a nelepim je na kridlo. Dat to rovne bylo komplikovane kvuli tvaru dosedaci plochy.

Jen na ukazku jaka sem hlava dubova. Dnes jsem byl ve dvou modelarskych obchodech a na srouby jsem si nevzpomel hlavne ze kupuju kraviny :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2006 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak jsem dnes koupil 10x plastove srouby kus 4kc. Ted mam tedy rezervu. Vydlabal jsem zapusteni hlav sroubu do preklizky takze to uz celkem sedi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Zvidavy dotaz - skutecne se nekomu prestrihly tyto srouby pri koliznim pristani ? mne tedy nikdy a stejne tak vsem v okoli, vzdy to odnese trup a kridlo je stale na sroubech a matce na kuse trupu, tak nevim :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Me se to povedlo. Nebyl jsem sice v tu chvili nejstastnejsi clovek na svete, ale zachranilo to hodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Citace:
me plastovy srouby 2x zachranili letadlo, za kovove bych je v zadnem pripade nemenil, pri krizovce se ulomi a zachrani letadlo pred vetsim poskozenim

Asi pred tydnem jsem havaroval v Klecanech s Extrou, pristaval jsem za sera a kolem jsem lehce liznul ve vodorovnem letu trs travy asi 2.5m pred letistem. Bohuzel trava nebyla nastojato, ale byla povalena - tak se do ni kolecko "zahryzlo" a ten mazec co nasledoval vam nepreju nikdy zazit. Okamzite se vylomil podvozek a zustal stat (resp. lezet) na miste uvazany za travu, ihned se vylomila prepazka k niz je podvozek lehce prilepeny, v zapeti se urval spodni kryt, ktery prikryva zespodu kridlo - vyrvala se cela preklizkova deska na niz je umisten kolicek pro zacvaknuti krytu (kryt jsem nasel asi 1m od mista dotyku), baterie (4xAA 2300mAh) se odervala ze sucheho zipu a doskakala skoro az na plochu (konektorove spojeni se zacvakavaci pojistkou vydrzelo :-), pretrhnul se kabel 2x0.5mm2), nasledovalo vytrzeni kridla uchyceneho dvemi plastovymi srouby prumeru 5mm vcetne vylomeni preklizky drzici matky sroubu. Trup dale pokracoval asi 1m jako tezke torpedo razici si cestu v trave. Kridlo mezitim udelalo jakysi plochy vykrut a koncilo v trave vedle. Vse se odehralo za mene nez 1 sekundu.

Co bude treba udelat:
1. pripajet kabel baterie ke konektoru
2. vlepit zacvakavaci kolicek zpet do spodniho krytu (par kapek epoxydu)
3. vlepit zpet podvozek a vlepit novou prepazku dovnitr trupu (neni problem)
4. slepit preklizku drzici matky plastovych sroubu
5. Koupit 2ks plastovych sroubu, jelikoz oba stavajici se prestrihly
6. Najist se a vyrazit opet na letiste...

Zde je nazorny priklad, kolik toho muzou plastove srouby zachranit. Na kridle ani trupu nejsou znamky poskozeni. Kridlo jsem zkousel v ruce "ohybat" - beze znamky poskozeni. A to jsem skutecne jen lehce liznul vrsek travy, zadne zavrtani era sikmo do travy nebo tak nejak se nekonalo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 17:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
CakeRC píše:
...Jinak základní strojařská poučka praví, že hlava šroubu musí dosedat na plochu, která je ve všech směrech kolmá na osu šroubu. Pokud to nelze dodržet, je třeba použít klínovou podložku s vhodným úhlem, nebo v případě malých úchylek kolmosti příslušně zvýšit koeficient bezpečnosti. Letu zdar!


Další zásadou je to, že šroub se nesmí trhat, ale stříhat. A praxi jde o to aby mezi křídlem a matkou v trupu byla co nejmenší mezera. Také použité materiály musí být schopné šroub stříhnout (překližka, dural a pod.).

http://zd.wwwcity.cz/Modlisty/Modlist1/1-48.png


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastove srouby na uchyt kridla
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2006 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Vigo píše:
Chci se zeptat jak moc vydrzi plast. srouby na kridlo. Mam M4 ale bohuzel po utazeni dosedaji nakrivo. Po nekolika utazenich se mi zdaji uprostred trosku bile (v ohybu jinak jsou cerne) Zavit je voho a praskliny na nich take nejsou. Nerad bych ztratil kridlo. Napadlo me je nahradit kovovymi.

Šroub, který nedosedá naplocho celou hlavou, ale šikmo, je namáhán až 7x větší silou !

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plastove srouby na uchyt kridla
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2006 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 336
Používám taky na kombatech všude 2x plastovou M4 + bukový kolík 6mm a je to akorát, špatné přistání nebo ránu do země po chybě řízení to vychytá jak má a u velké rány ve vzduchu to uletí tak jako tak. Nikdy se šroub neutrhl namáháním za letu.
Poslední dobou testuju ještě křížové pojištění gumou, ale to je jen na ránu ve vzduchu a ochranu vnitřností popř. teoretickou možnost nouzáku na zbytku křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2006 21:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 146
vyuziju toho, ze to tu je a zeptam se, jestli je moznost pridelat kridlo delene na 2 kusy k trupu srouby a ne gumou. Napadlo me dat na kazdou pulku 2 srouby, ale to mi prijde moc a myslim, ze by uz naraz prezily srouby, nikoliv kridla. jde sice jen o 1,6m vetrone, ktery je v planu s kridlem v kuse, ale chtel bych to udelat na 2 kusy, moznost napuleni kridel je vyborna vec na transport, jen mi lame hlavou jak to pripevnit. Na me obstarozni A1 Andulka 2 je to reseno tak, ze se kridla spoji 2 draty skrz trup, ale to je taky moc destruktivni reseni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz