Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prelomene loze
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2006 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Nevim, jak jsem to dokazal, ale prelomil jsem pri pristani motorove loze vejpul. Nevite, kde bych mohl sehnat to same nove? Foto zde:

http://vzduchoplavec.rakeingrass.com/canary/big/loze_02.jpg

Potreboval bych zachovat predvrtane otvory v prepazce a nemohu najit nikoho, kdo by ho prodaval... :cry:

S tim souvisi muj druhy dotaz. Krome nizsi vahy a nizsi ceny ma plastove loze nejakou vyhodu oproti duralovemu? Napadlo me lepsi tlumeni vybraci, ale nevim, zda to tak orpavdu je. Nevyhodu jsem si dnes vyzkousel - da se prelomit vejpul.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2006 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
takové lože podobné tomu tvojemu seženeš snad v každé modelářské prodejně

jinak výhoda palstu je v tom , že když náhodou motor i s ložem zaryješ do země tak se motoru nic nestane (v souvislosti s ložem) , u loží s duralu se může stát , že ti poškodí motor

s tím tlumením vibrací je to jak kde , já mám na Diablotinovi plastové lože a když nechám motor jet v nízkých otáčkách tak se třepe celé letadlo a když jede ve vysokých tak zase rezonuje

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2006 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
to máš všude toho chvění se nezbavíš sedni si do autobusu a když stojí tak se to celý klepe a když jede tak je to normální

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2006 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ze seznu loze, to je jasne. Ale potreboval bych presne takove, aby melo stejne rozmistene srouby a nemusel jsem rpevrtavat prepazku. Zitra zkusim se zbytkem loze zajit k modelari Houskovi a uvidime, co ma na sklade.

Takze to, ze se loze prelomilo to je zamer? To je defakto ochrana motoru? Hold se budu muset naucit pristavat orpavdu trochu mekceji.

Zitra dodam video, kde je to zachyceno - hlavni naplni toho videa je ovsem UPSPESNY let cerveneho letounu s motorem Raduga - nyni vybavenem podvozkem (mozna si vzpomenete na video s jeho ztroskotanim pri odhozu)...

EDIT: Tak ne, video je uz dnes - zlomeni loze je az na samem konci:
http://vzduchoplavec.rakeingrass.com/raduga/video/raduga_video_02.avi


Naposledy upravil Vzduchoplavec dne stř 28.06.2006 20:26, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2006 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2006
Příspěvky: 923
Bydliště: Vsetín
Vzduchoplavec píše:
Takze to, ze se loze prelomilo to je zamer? To je defakto ochrana motoru? Hold se budu muset naucit pristavat orpavdu trochu mekceji.
a nebo nakup víc loží do zásoby :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2006 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
Vzduchoplavec píše:
Takze to, ze se loze prelomilo to je zamer?


ne to je aususovej material toho loze, to je na nem videt na prvni pohled

myslim, ze vhodne loze sezenes v pohode a kdyz ne tak se ozvi :wink:

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jo a kdyztak sem hod roztec tech der .. Ja mam v Thunovi loze ktery jde do sirky posouvat na takovych kovovych tyckach

Jsem koukal na to video. Lita vam to pekne :D Jinak tomu lozi se moc nedivim poslal jsi to tam pekne "zvostra" :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Vigo: Zmerim to doma a poslu. Co se te rychlosti tyce, tak na tom videu to fakt pusobi jako peknej sesup. Ale kdyz jsem to ridil, tak se mi zdalo, ze to sotva leti a uz to skoro pada. Ja nejak zaboha nemuzu docilit pomalejsi pristavaci rychlosti. Ono se to blbe trenuje, kdyz se pri kazdem pokusu o pristani neco poroucha...

Ale zacal jsem se svym silenym projektem - upravit Easy Stara na motor 3.5 ccm. To bude teprve sila!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
no , jak jsem se díval na to video , tak to na zem posíláš moc velkou rychlostí , to éro dokáže letět mnohem pomaleji

skus si někdy ve větší výšce ubrat a zkoušet letadlo tahat tak dlouho , dokud se nepodvrtne a tím zjistíš minimální rychlost na které můžeš letět , nebo si přistání skusit víckrát

když jsem zalétával diablotina tak jsem si na přistání nalétával tak 5 krát abych zjistil jak pomalu to až může letět

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Easystar poleti i na 2,5 jako raketa :D ale letovy projev by moh byt fine. Jen pozor na agresivitu paliva aby ti to nesmylo barvu.

Ja mam s pristanim taky problemy. Posledni nepodareny pokus o pristani u mne skoncil nastesti jen zlomenou vrtuli. Pristani bylo dost podobne. Od te doby dve pristani bez problemu. To posledni dokonce do travy a bez poskozeni. Jestli ti muzu poradit zkus naletavat na pristani v mensi vysce a na nizsi rychlosti. Takhle jdes dolu desne zprudka a pokud bys chtel pristat slusne tak ti to vyjde o 500m dal. Nejsem ale zadny odbornik na pristavani tak to ber s rezervou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Pozor! Ten EasyStar poleti s 3.5 kou! To bude neco strasnyho. KAzdoapdne jestli to vubec poleti, tak to pak jeste upravim na kridelka. Zatacet jen smerovkou to je des.

Bohuzel v predu je trup dost desive ohnuty, takze motor jde lehce do zatacky (bohuzel obracene, nez by patrilo vyoseni motoru). Mno budu vas informovat...

S tim pristavanim to je jasne. Z casti je to dano take tim, ze mam asi prilis velke otacky ve volnobehu, ale spise malo pritahuju vyskovku a klesam prilis strme.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tak prelomene loze se mi povedlo sehnat u modelare Housky. Nejdriv na nej koukl a pravil, ze nic takoveho urcite mit nebude, ale kdyz se koukl poradne, tak tam jedno uplne stejne (jen v cerne barve) nasel. To byla klika!

Takze znovu nasroubuju motor a hura nahoru. Jen to pristani musim vic vypilovat. Nebavi me misto letani porad neco opravovat! :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
nahodou kdyz vidim, jaky mu davas kapky, musim ho obdivovat - ja si ho tak dlouho neuzil, vydrzelo mi asi mesic a pak prislo to nepovedeny pristani na zadech :oops:

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
No ono to na tom videu vypada hure nez v realu. Me fakt prislo, ze pristavam docela pozvolna. Kdyz bych byl byval trefil letiste, tak to dopadlo mnohem lepe.

Ale musim uznat, ze na balzolet zatim vydrzel hodne. Ja bych ho strasne rad vic setril, protoze jinak leta moc pekne. Rad bych s nim vydrzel celou sezonu, ale clovek nikdy nevi co se prihodi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2006 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No jak jsem ti tu kritizoval to pristani tak jsem v tydnu taky kapku havaroval :D Namontoval jsem motorovy kryt a byli jsme s brachou litat. Nejak mi nesel uplne idealne motor pri startu a po zahozeni jsem ztratil rychlost. Ve chvili kdy motor zacal jit jsem sel pokridle naplnej k zemi. Byl to desnej fofr nastesti do obili jen z cca 2m tak se to nestihlo rozjet. nasledkem byla hvezda a mirne otlacene kridlo tedy vpohode. Vcera jsem ale pri letani zjistil ze je urazeny zoubek na servu kridelka. Je ulomeny na kraji vychylky a tak jsem to posunul subtrimem mimo vychylku nez koupim nove prevody nebo servo. Vcerejsi letani super..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz