Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Extra 300 S (Black Horse)
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Zdravim,
ted jsem koupil Extru 300S od Black Horse (2t motor ASP46). Nechci resit jiz vyresene a tak bych rad poprosil o vase komentare
1) vzepeti kridel
Budu-li se drzet presne navodu a slepim-li kridla k sobe, vychazi mi v miste slepeni (uprostred kridel) vzdalenost 1cm od pomyslne tecny dotykajici se koncu kridel. (Mozna jsem ted ten popis prekombinoval, tedy proste - slepim-li kridla k sobe, otocim je a polozim vrchni stranou na rovnou desku, uprostred vznikne mezera 1cm).
Je to tak spravne? Resil to nekdo?

2) Umisteni elektroniky v modelu
Kam umistujete baterky prijimace a prijimac? V navodu o tom neni ani zminka... Vyresil to nekdo nejakym hezkym zpusobem?

3) Tankovaci ventil
Nemam rad zaslepene hadicky couhajici z modelu a tak pouzivam palivovy vstup (pri tankovani jen do nej zabodnu hadicku s protikusem a v momente je natankovano). Mate nejake hezke misto kam ho umistit? (jen pro inspiraci)

Dekuji
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Extra 300
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
jeste bych se rad pozeptal - ma tato Extra nejake zaludnosti pri stavbe nebo v letu?
Dekuji
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 14:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
Nechci ti do toho nak kecat ale:
jeste bych se rad pozeptal - ma tato Extra nejake zaludnosti pri stavbe nebo v letu? ... ptat se na tohle... to si mel udelat pred tim nez si model koupil...
no je to akrobat co by si od toho chtel cekat... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Tady je video Extry 300s od CM production. Mohlo by to letat i vypadat podbne:

http://www.rcrevue.cz/ke-stazeni/download/?download=79&file=79%2Fextra300.wmv


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: zaludnosti
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Krtecek píše:
Nechci ti do toho nak kecat ale:
jeste bych se rad pozeptal - ma tato Extra nejake zaludnosti pri stavbe nebo v letu? ... ptat se na tohle... to si mel udelat pred tim nez si model koupil...
no je to akrobat co by si od toho chtel cekat... :)


Krtecku, diky za nazor, ale bud priste trosku konstruktivnejsi :-) :-)
Ja jsem pred koupi prolezl snad cely net doma i venku ale nenasel jsem ze by na tenhle model nekdo zasadnim zpusobem nadaval. Je ale fakt, ze jsem moh poslat dotaz tady do fora... Cekal jsem odpovedi typu "dobry ero za ty penize" (nebo naopak) nebo treba "kdyz udelas pri stavbe neco jinak, tak to lip poleti, mam to vyzkousene" nebo treba "bacha na rychlost pri pristani, ja jsem s tim jednou takhle prastil..."

Pavel
PS:Jasne ze jsem chtel akrobata, tohoto casu za rozumny peniz. Tahle Extra mi pripadala v tomto smeru vyhovujici.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
To ja jen tak z hecu... vis :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: zaludnosti
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 19:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
pp píše:
Krtecek píše:
Nechci ti do toho nak kecat ale:
jeste bych se rad pozeptal - ma tato Extra nejake zaludnosti pri stavbe nebo v letu? ... ptat se na tohle... to si mel udelat pred tim nez si model koupil...
no je to akrobat co by si od toho chtel cekat... :)


Krtecku, diky za nazor, ale bud priste trosku konstruktivnejsi :-) :-)
Ja jsem pred koupi prolezl snad cely net doma i venku ale nenasel jsem ze by na tenhle model nekdo zasadnim zpusobem nadaval. Je ale fakt, ze jsem moh poslat dotaz tady do fora... Cekal jsem odpovedi typu "dobry ero za ty penize" (nebo naopak) nebo treba "kdyz udelas pri stavbe neco jinak, tak to lip poleti, mam to vyzkousene" nebo treba "bacha na rychlost pri pristani, ja jsem s tim jednou takhle prastil..."

Pavel
PS:Jasne ze jsem chtel akrobata, tohoto casu za rozumny peniz. Tahle Extra mi pripadala v tomto smeru vyhovujici.


No, nevím jestli jsi hledal a koupil dobře:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=345714
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=431508
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=434966


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2006 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
na tankovani tam dej trojcestny ventyl...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 7:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
ZDZD Neviem preco by si nekupil dobre.Ved to je normalne lietadlo a asi ked sa to predava tak to lietat bude.sorry ZDZD ale ty musis do kazdeho podrypovat.

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
no nevim, ta extra je skutecna mrcha
u kazde firmy se najde model co se povede lip a model co se povede hur... a to ted radsi ani nepocitam odchylky pri vyrobe

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: zdzd (Re: zaludnosti)
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
zdzd, moc diky za prispevek, na mojehobby jsem zapomnel (uz mi davno neni 20 let :-), informace jsem googloval,seznamoval a vivisimoval.

Suma sumarum z mojehobby
1. Je to udajne pekna mrcha, neustale je ji treba ridit
2. 8ccm motor je z hlediska vykonu na hrane
3. Leta se s ni na rychlosti, otrhavani proudnic, vysoke plosne zatizeni (vyssi nez udavane vyrobcem)
4. Uchyceni podvozku je prilis krehke, je treba to vyztuzit laminovanim
5. soudruzi z Vietnamu obratili profil kridla?(vyrobni vada u nekolika kusu?)

Takze - (osobne jsem jeste nezkousel, dam Vam pak asi za 3 tydny vedet)

ad 1. To jsem cekal podle tvaru kridel, kubatury a hmotnosti. Nemam rad extremne hodna era (musim citit fyziku a aerodynamiku pri letani, jinak me to nebavi). Doufam jen ze to nebude az prilis velka mrcha, to pak cloveka otravi.

ad 2. Sam citim ze 8ccm neni nic moc, zkusim a pripadne vymenim za 10ccm, mozna i vic. Uvidime.

ad 3. Letani na rychlosti s troskou :-) akrobacie byl jeden z duvodu proc jsem do tehle Extry sel.

ad 4. Tohle (a bod 1) je presne to co jsem od teto diskuze cekal. Dam si na to bacha a uvidim.

ad 5. Tak tohle je snad zly sen? Nenapadlo by me tohle kontrolovat. Nebo to nekdo na mojehobby "vystrelil" naslepo mezi lidi?. Zkontroluju a uvidime.


zdzd, jeste jednou dik za info
hezky den
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
S tim obracenim kridla je to divne. Skoro bych rekl, ze ty letadla se vyrabeji strojove a ne, ze je montuje nejaka vitnamk ana koleni, jak to vyzniva z te diskuse. A i tak je nepravdepodobne, ze by se sem tam nekomu podarilo obratiti zebra vzhuru nohama... 8O

Tento bod bych bral silne s rezervou...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Pokud je to tenhle model, doporucuju precist a upravit. http://kratochvil-rc.wz.cz/index.php?section=extra300
Upravu podvozku vrele doporucuju, vydrzi pak vsechno. Reci o "mrchovosti" modelu povazuju za kecy. Kridelka jsou i pres svoji velikost docela ucinna a vyskovce staci take mensi vychylky. Faktem je, ze kdyz budes za vyskovku rvat jako za kul, budes vrtat, ale pak se uz nebavime o rizeni modelu. :) Pouzity motor 8ccm chodil s vyfukem (dusitkem) bez problemu a vykonove stacil, i kdyz s cernym vyfukem by to bylo lepsi. Pokud se vyvarujes blbosti a nic nezprasis, bude to litat.
Baterky a prijimac jsem mel mezi prepazkou a deskou serv. Vsechno bylo prichyceno gumami. Fotografii uz bohuzel dodat nemuzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 15:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
ja bych tam vrazil stridak, nebo benzin... :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 16:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
SrAjni píše:
ZDZD Neviem preco by si nekupil dobre.Ved to je normalne lietadlo a asi ked sa to predava tak to lietat bude.sorry ZDZD ale ty musis do kazdeho podrypovat.


Ty jsi snad spadnul z višně. :D

Opravdu věříš tomu, že vše co se prodává taky perfektně funguje?

Nezaměňuj, prosím, objektivní informace za podrypování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz