Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Zdenek (ten motor neni muj) ho roztaci vzdy starterem. Rukou rikal, ze by to snad ani neslo (ale spis to nikdy nezkousel). Je dost pravdepodobne, ze pro rucni nahozeni to vyzaduje fajnovejsi zachazeni.

JInak celkove ten motor nema moc spolehlivy chod. Kdyz uz se mu povede vyladit otacky do optima, tak je to vzdy loterie, kdy motor zhasne (roztahuje s nim takoveho stareho vetrone s motorem na pilonu). Nekdy to ne a ne zhasnout a vetron uz je desne vysoko a nekdy to zdechne hned po startu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Já moc o tom jak tento motor funguje nevím, takže mi ještě neběžel. Já jsem se ten motor snažil nastartovat rukou. Palivo mi teklo všude možně, taky to nejspíš bylo tím, proč to nechytalo. S tou kličkou na kompresi jsem otáčel, ale už nevím o kolik. Já se na ten motor budu muset ještě kouknout. JEště je všude mokrej od paliva, no a když s ním pomalu točím tak se mi zdá, že to nedrží kompresi... To asi nebude normální jev.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.06.2006 23:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 337
Billy Bob Bean píše:
Já moc o tom jak tento motor funguje nevím, takže mi ještě neběžel. Já jsem se ten motor snažil nastartovat rukou. Palivo mi teklo všude možně, taky to nejspíš bylo tím, proč to nechytalo. S tou kličkou na kompresi jsem otáčel, ale už nevím o kolik. Já se na ten motor budu muset ještě kouknout. JEště je všude mokrej od paliva, no a když s ním pomalu točím tak se mi zdá, že to nedrží kompresi... To asi nebude normální jev.

Není to moc dobrý motor vrať ho zase do šuplete a koukni se po nějakém jiném, třeba malém žhavíku na metylové palivo. Výborný pro začátečníka je třeba OSMAX CV-A 15. Chytá na křivý pohled a aspoň si zalítáš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 13:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
asi zaáleží na kvalite a jak se sním dříve zacházelo.protože me dycky naskočil na druhý ťuknutí do vrtule(po nacupování) vyrobil jsem si k nemu i tqakový šoupě na dyfuzor,ztakže šli regulovat i otáčky v docela slušném rozsahu.
a to že ti z toho teče benzín,znamená že ti ho tam teče moc.tak trochu uber.opravdu je to citlivý.a tý komprese se neboj.jakmile ti to začne jakoby chytat tak přidávej kompresy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Patas_ píše:
Není to moc dobrý motor vrať ho zase do šuplete a koukni se po nějakém jiném, třeba malém žhavíku na metylové palivo. Výborný pro začátečníka je třeba OSMAX CV-A 15. Chytá na křivý pohled a aspoň si zalítáš.

Já si zalítám na 100%, sice ne moc dlouho, ale aspoň pár sekund se ve vzduchu udržím. Já se snažím naučit lítat. Mám Flying dragon, no a na tomhle se to snažím tak nějak svépomocí naučit. Už jsem stihnul rozbít motor, vrtuli a servo... Ale zpátky k MK-17. Chtěl jsem ho použít k pohonu vozítka na kolečkách.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: MK 17
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2006 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Vzduchoplavec píše:
V prve rade do nej patri detonacni palivo - ne methyl ani benzin. A pak to chce starter. Obavam se, ze rukou by to moc neslo. Nam ten motor chodi docela dobre.

Je to stará vykopávka, ale v tom je to kouzlo :lol: "poctivej" ruskej motor to je něco...už ho sice nějakej ten pátek nepoužívám, ale jednou jsem k němu sehnal EPP hornoplocha( 1100mm rozpětí) a bylo to opravdové žihadlo 8) Jen je člověk pak pěkně zasranej od paliva.. :P V době kdy jsem ho měl jsem startér ještě nevlastnil, takže opravdu nahodit rukou jde, ale musí být trpělivost a dost prstů :cry: Jinak pokud ten motor nemá mrtvý bod tak je docela velká pravděpodobnost, že ho nastartuje.Začne se seřízením difuzoru...jehla tak o standardní dvě,dvě a půl otáčky, pak to začně.Musí se nastavit protipíst tou kličkou na hlavě motoru.Ve chvilce kdy se dostaneš utahováním na správnou vůli, vytvoříš si dostatečnou kompresi, že palivo se v kompresi stlačí a samo zapálí.Z motoru se ozve zvuk, jako by praskla ojnice a k nebi stoupá malý obláček bílého hustého kouře :twisted: To je ta pravá chvíle se připravit na velkou show :wink: Pár pootočení a motor zachvilku nastartuje.Velice ti to ulehčí startér, ale jde to jak už jsem psal i bez něj :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Protipíst
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2006 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
A ještě co se týče protipístu, když nastavuješ kompresi..tak neexistuje žádná známá poloha co by fungovala jako předloha :lol: Já osobně jsem to řešil tak, že jsem jen volně protáčel vrtulí a utahoval protipíst, až jsem se nemohl dostat téměř přes kompresi.Protipíst se s pístem skoro dotýkali a to byla ta poloha, ze které jsem vycházel.Po dosednutí pístu na protipíst jsem kličku začal zas povolovat dokud jsem nebyl schopen rukou protočitr vrtuli.Jakmile jsem se dostal přes kompresi(vrtule šla otočit rukou,šlo to "lehce" ztuha :P )tak jsem tak ještě půl otočky povolil.Nastavil jehlu difuzoru na dvě až dvě a půl otočky.Nasál palivo a začalo startování(trápení :evil: ).Jinak motor mě taky lehce podcházel a v kompresi to neustál a " ušel " ,ale pokud to neni rapidní jako že to syčí jakmile se dostáváš k horní úvrati tak to snad půjde.Hodně štěstí :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2006 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Vadilo by kdybych ten motor startoval bez vrtule? Mám tady celekm hezkej motor 12V 60W a spojil bych jim hřídele hadičkou. Kdyby mi náhodou MK-17 chytnul, tak by tam měl ventilátor z procesoru abych to neupekl. Aspoň bych měl hezky čas na točení se šroubem protipístu... Už vidím ten bastl pohromadě.

Další vec. Zežere ten motor rok staré detonační palivo? Jestli z něho třeba za tu dobu nevyprchal ether. Jetě poslední věc bych měl na srdci. Můžu použít nádrž na žhavící palivo a nalít do ní detonační palivo? Já nevim jak moc agresivní to palivo je.
Díky moc za případné odrazení od mého šíleného nápadu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2006 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak na to rychle zapomeň :!: :!: . Pokud na tom motoru nebude vrtule tak se dostane do strašně velkých otáček a zničí se.

Rok staré deton. palivo sice není ideální ale pokud jsi ho nenechal otevřené tak to snad pojede a myslím že pokud máš klasickou plastovou nádrž tak to do ní můžeš nalít - nevidím v tom problém.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2006 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Tak tam místo originálního kužele dám matku. Snad to nemám nějaký speciální závit. Ale vod oka to tipuju na M5... To poalivo bylo hezky zašroubovaný v plechovce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2006 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Pokud máš v té nádrži silikonové hadičky, tak při styku s detonačním palivem naboptnají, zvětší průřez a délku. Ničemu to sice nevadilo, ale musel jsem s tím počítat u bimbátka a dávat pozor aby se mi nerozpojovaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2006 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2006
Příspěvky: 1185
Bydliště: Olomouc, přechodně Brno
Já zatím nemám žádnou nádrž :) . Tu budu teprve kupovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: MK 17
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2006 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Mám za to, že bez vrtule to ani nenastartuješ :!: Funguje jako setrvačník a když ti to nastartuje tak bez pomoci se to nedostane přes kompresi.To palivo co je rok straré pokud bylo dobře zavřené tak snad ještě schrousne, ale tu nádrž tu to neschroustne :!: Nádrž jako takovou použij, ale kup si hadičky pro detoňáka né silikonové ty ti ztvrdnou a jsou na vyhození, už s nima nehneš a praskaj :!:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2006 13:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2003
Příspěvky: 12
Bydliště: Plzeň
Co si pamatuju, tak základní nastavení protipístu se dělalo na dotyk s pístem v horní úvrati a vytočit o 2 otáčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pro vzduchoplavce!
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2006 14:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2006
Příspěvky: 165
omaha86 píše:
ty ten motor roztážíš rukou nebo startérém? já abych ho nahodil musel ubrat vždy kompresy cca o pul otáčky a když chytnul tak ho pokaždé zase vyladit na max.ot. dotažením komprese na puvodní mez...jak to děláš ty?


Přesně tak, MVVS 1,5D dělal totéž. Ze startéru bych měl obavy, rád se uchlastal a pak byl "tvrdý".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz