Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2006 20:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2003
Příspěvky: 59
Jestli myslíš závody v Aeru minulý rok v září tak to jsem rád že mě neznáš neb ačkoli jsem na tuhle soutěž jel éra zrušit a na kombat se vybodnout tak jsem nezničil nic a navíc vyhrál :-) ... asi to zní trochu nafoukaně, ale fakt to bylo tak. Takže hurá do Znojma a éra zase celá, i když jedno zařvalo po chybě v řízení, ale už je v cajku.
A co se boje a možných ztrát týče ... hodně záleží na štěstí, někdy prostě nerozbiješ nic, jindy všechno ... to jak lítáš má vliv jen do určité míry.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
jasne ale jestli litas stylem z jedny strany na druhou tak mas nejvetsi sanci jak nekoho potkat,ale pokud litas na okraji boje a utocis pouze na toho kdo proleti kolem tak mas mnohem mensi sanci ze nekoho potkas.ze se snikym nemuzes srazyt to nerikam.a v aeru sem taky skoncil z celim letadlem.ale ve znojme sem prisel u thuna o ocas ale prezilo kridlo tak pristi vikend letel znova.Uz to ma chudak za sebou ale aspon skoncil v boji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jeste dotazek jak serva mam pouzit na kridelka u toho Thuna a na vyskovku? Staci na vsechno HS-81?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.05.2006 18:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
když to dáš všude po jedné pohiblivé ploše jedno servo tak v poho ale na Aircombat doporučuji spýš a u thuna je to tak dělané jedno servo na křidélka a nejlepší jsou HS 225 v kovu déle ti vydrží převody


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2006 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No právě kvůli spolehlivosti bych měl radši po 1 servu na křidýlko. A ještě mi prosím řekněte jak velkou nádrž a jaké použít panty má cenu dávat tam panty s hřídelkou a volným chodem a nebo tam mám dát ty originál plastové (přijdou mi že mají dost odpor)

Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2006 17:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
klidně použij plasty


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2006 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jeste dotaz ktem plastovym pantum na kridelka. Pouzivate to nekdo mam tam takovy pruhledny plast a pri ohybu je videt jak se to jako mlecne zabarvuje teda netrha se to ale nejak tomu neverim. Pouzivate to a vpoho ?

A druhy dotaz staci na plyn u motoru MVVS 3,5 ekvivalent mikroserva HS55?

Dikes


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2006 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 328
Bydliště: Praha 5
v poho ty plastové plasty používám před zalepením mírně přebrousím . jo a ta HS 55 na notor taky OK


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 13:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
taky mě láká Airkombat. už rok se plácám se stavbou Spitfira na 2ccm motor.inu ty 2 roky jsou trochu zavádející.minulý rok jsem to v črvenci začal a tak za 3 týdny bylo hotovo křídlo, trup VOP,SOP a pak nák nebyl čas.škola Matura a pod.(nebila dokončena povrchová uprava a sestavení techto dílu do celku) ted se na to koukám do skříne a mam chute to dodelat.ale nák nevym co s tim ted. na křidélka jsem chtel použíít servo HS 322, na motor a SOP a VOP mikroserva.(dle návodu)ale nevim jestli to mikroservo tu výškovku utáhne :?: nedávno me zarazilo že v prevodej na křidálka mam trochu vetší vuli než se mi líbí. tak to trochu dodělávám.(ješte mi chybí doladit jedno.
Otázky:
1.chci tam dát motor 2ccm, nekdo mi radil ASP ale co to vlastne znamená ASP?
2. je to konstruovaný na motor objemu 2ccm, jak velkou nádrž a jak dlouho mi to palivo za letu vydrží?
3.nemam skušenosti se spalovákem v letadle, nechcípne to za letu na zádech nebo při letu ,,do kopce,,?nasaje si to ten motor?
4. stačí výchylka křidélek 10mm nahoru i dolu?
Dekuju Martin


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2006 13:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2006
Příspěvky: 142
Bydliště: Bystřice u Benešova
Obrázky: 4
jeste prosba.neposlali byste mi nekdo prosím náké foto vnitřního uspořádání elektroniky a ruzných hejblátek.abych vedel jak se to v praxi delá. např, uchycení motoru, táhla ke křidélkám, apod.
posílejto bud sem nebo na mail: omaha86@seznam.cz
díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02.07.2006 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
1) ASP je nazev vyrobce (neco jako Audi, Skoda nebo Toyota). Zrejme se jedna o nejakou zkratku. Co vsak znamena nevim. Motory ASP jsou cinske kopie motoru OS Max. Jejich vyhodou je zejmena pomer cena / vykon.

2) Pro motory ASP o velikosti 2ccm je vyrobcem doporucena nadrz 50 - 100 ml, ale spise to je podle moznosti a velikosti modelu.

3) Spalovaci motor se musi vyladit tak, aby nechcipal pri letu jakymkoliv smerem. Palivo si nasaje diky "bimbatku" v nadrzi, coz je zavazicko na konci hadicky v nadrzi, ktere se diky gravitaci pohybuje v nadrzce, tak, aby ve vsech smerech byl konec hadicky pod hladinou.

4) Vychylka 1 cm u maleho modelu bude mozna az moc, ale chce to vyzkouset. Pro zacatek je nejlepsi dodrzet to co je v navodu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz