Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poraďte prosím s nabíjením.
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 15:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
Koupil jsem si SWALLOW a vzápětí jsem zjistil, že není automatická. No nevadí, alespoň se zdokonalím v elektrice.
Ale prosím poraďte mi, na kolik V vybíjet článek, jak velkým vybíjecím proudem, jaký nastavit nabíjecí proud, jak se to počítá atp.
Díky a ahoj.

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 15:53 
0,75V na Ä


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
abych taky prispel svoji troskou, zkusim aspon trosku doplnit barnyho strucnou odpoved ;) :s vybijecimi proudy to zalezi na tom, co chces s baterkama delat- pri cyklovani se obvykle pouzivaji nizke vybijeci proudy 0.1-0.5C a nabijeni 0.5-1C, to jen pokud udelas novou sadu a chces clanky srovnat nebo pokud jim chces doprat ozdravnou kuru po delsim pouzivani. jinak vybijeci proudy celkem cokoli-vzdyt v letadle byvaji zatezovany bezne proudy i pres 5C, takze vysoke vybijeci proudy jim neuskodi vic nez normalni provoz, jenom nezapomen ze pri zatizeni proudem bude na tech baterkach klesat napeti a mohly by se dostat neprijemne nizko... tech 0.75V/cl se mi zda dost malo, ja bych vybijel na 0.9V..?? ale jelikoz vybijecku nevlastnim a vybijim jen na motoru, tak presnou hodnotu nevim(!) a nabijeci proud je obvykle zavisly na stavu baterek a jejich typu- lipoly a liiony nabijet ne vice jak 1C(ne ze bych to tak nak uplne dusledne dodrzoval, na letisti sem vzdycky hrozne netrpelivej abych mel uz uz nabito, takze sem nabijel 2,2C, ale to dostavaj hrozne na p***l :oops: , takze uz sem se polepsil a tu hodinku si cekam.. ;) )... no a treba nicd pokud jsou urceny pro vysoky proudy a sou hodne tvrdy, tak je muzes nabijet i kolem 6-7C, nimhy asi min... taky zalezi na tom k cemu budes clanky pouzivat-prijimacovy a vysilacovy bych vybijel i nabijel proudama kolem 1C a min.... vydrzi ti dyl. a jestli chces konkretni vzorecek pro urceni proudu, tak to si jen tak nezjistis- obvykle vyrobce udava na bateriich doporucene hodnoty pro nabijeci a vybijeci proudy, ale neznam moc lidi kteri by se tim ridili... nabijecky obvykle meri hodnoty jako vnitrni odpor clanku a zmenu napeti pod proudovym zatizenim a z toho nak pocitaji nejvyssi mozny nabijeci proud, ale jak presne, to netusim.. :roll: no kdyz si nebudes jistej, radsi uber a s trochou stesti se ti zadny baterky nepodari znicit.. :roll: ;) :lol: ce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Barny a co nabíjení?
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
Barny píše:
0,75V na článek , proud na dovybití podle accu 1C-3C


Je na to nějaký jednoduchý vzorec, kam např. dosadím počet článků, jejich kapacitu a ten mi řekne, kolik max. ampér do toho cpát z nabíječky?

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:27 
No asi nejlepší "vzorec" je se podívat na datasheet výrobce baterek , ale ty to máš na toho wing dragona že ?


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Jo, přesně tak.
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2004
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha-východ
Zatím jsem moc nestudoval, co je na tom Packu napsáno, vím jen, že 1000 mAh NiMH :D

- ale příští rok už si koupím něco lepšího, mám vybranou FX-18, doufám, že je to slušná volba

_________________
MirMin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:34 
Czernitko : To sem rád že ses polepÅ¡il a Ä


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
FX-18 je myslim velmi slusna volba, ty baterky jestli sou to pohonny nimhy tak myslim ze 3-5A nabijeni snesou docela dobre.. ;) jinak nabijeci proud neni myslim napetim clanku vyrazne ovlivnen-jenom nektery nabijecky pri nabijeni treba deseti nebo triceti clanku nemaji menic stavenej na takovej vykon, takze treba kdyz budes mit 15 a 8 clanku stejneho typu bude tech 15clanku nabijet 4A a 8clanku 7A, i kdyz obe sady by byly schopny byt nabijeny 7A, ale bude to jen proto, ze by nabijecka nezvladla nacpat do tech baterek takovej proud pri danym nabijecim napeti, i kdyz te 15cl.sade by to nevadilo.. podotykam ze ty proudy sou jen od boku, konkretni hodnoty netusim.. :roll: :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:39 
MinMin : ty dragonský nabíjej tak 0,5 C až 0,75C aÅ¥ jim nedáváš zbyteÄ


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
aha, pardon, vsim sem si toho az ted-jestli ty nimhy budou do vysilace, tak pokud je nebudes nabijet takovym proudem, budou mit mensi samovybijeni- treba pohonny sanyo nicd1700 uz sou tak tvrdy, ze za nakej tyden bys je mel skoro vybity... oproti tomu nimhy sou dost mekky a vetsinou takovy samovybijeni nemaji(budou se ti vybijet treba mesic nebo dva a nebo dyl, v zavislosti na jejich vnitrnim odporu...), nicmene na lipoly nedosahnou-samovybijeni 6% za mesic,... :roll: ja mam ve vysilaci stary jety e-tec 1200mah a plna spokojenost... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Barny: no to nevim, uz premyslim o ty nahradni sade, tak az bude, snad se dostanu k tem 0.75C ;) :lol: ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:50 
Já je nenabíjim ani těma 0.75C jelikož mě to tam Belka nepustí :lol: , Lipol 1200mah nabíjim 400mah 8)


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 16:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
huh, tak to by se mi nechtelo... 8O ... :) cekat tri hodiny je fakt docela dost... :o :? ;) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 17:00 
No jo no :roll: , stejnÄ› by mi na druhej let ve stejnej den nestaÄ


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2004 17:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
hmm, hmm, v tom pripade mozna pred koupi dalsi sady udelam nakej ten stroj a pak se budu rozhodovat.. ;) :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz