Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nováčkovy blbý otázky
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2004 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
Ahoj všichni. Jsem absolutní nováček a budu se tady ptát na věci co mě zajímají .( pro vás jsou to samozřejmosti ) . Předem děkuji všem co mi odpoví na moje blbý otázky. Pokud mi někdo chce pomoct tak sem občas zavítejte. ( nebo se sem přijdte zasmát ale ne nahlas. :) )


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2004 21:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
dostal jsem starýho Kombata 120 cm rozpětí. Mám vysílač Futaba F14 , přijímač futaba FP R118 F , serva Samara standart. mix TEMAMIX . Baterie pakl 6V. Bude mi totok všechno fungovat do kupy? A není 6V moc na ten přijímač a ten mix?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.11.2004 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Sice jsem o tech servech moc neslysel, ale asi to bude fungovat. Baterie jestli je to 4x NiXX a maji 6V tak je to v pohode, pouzivej jedine nabijeci baterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Baterky
PříspěvekNapsal: sob 20.11.2004 20:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
S kombatem jsem dostal i starší baterky a řikal že si s nima ještě tak hodinku polítám. To mi stačí.( pro první lety ) Ale zaráží mě .... Je to pakl 5 baterek Nicd sanyo 700 mAh. Přijímač a serva mám odzkoušený na tenhle pakl a jede to ale nechal jsem si koupit mix a v manuálu píšou provozní napětí 3 - 6V ale zdůraznujou MAX. 4 Články tak nevim jestli nemám radši z toho paklu jednu odpárat. Taky bych se rád zeptal jakej je rozdíl mezi krystaly Futaba a Hradecký a jestli bych nemohl mít problém dát tam ten Hradecký.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.11.2004 20:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2004
Příspěvky: 164
Bydliště: PRAHA
Jestli píšou max 4články tak je to taky vydrží. Hradecký krystaly jsou v poho a neměly by dělat problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.11.2004 21:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Taky pouzivam krystaly z hradce, originalni mpx se mi zdaji trochu drahy, a jeste sem s hradeckejma nemel zadny problemy. provozuju je s rex5, v RCV2 i elektro, vsude v poho,... Tx cockpitMM ;) nevim jestli ma smysl mit tam pet clanku, uznavam ze je to vhodny u velkych letadel na spalovak kde se obcas stane ze se na baterky krapet pozapomene a ve vzduchu se potom tech par voltiku hodi, ale myslim ze u kombatu ti celkem moc nepomuzou,...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2004 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
5 článků se dává když chceš větší sílu a rychlost serv. Jinak s tím mixem nevim, sice je do 6 Volt, ale plně nabitý pětičlánek bude mít, pokud se nepletu, vyšší napětí a elektronika obecně je na překročení max. napětí citlivější než na vyšší proud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2004 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Prave ze si rikam, nakolik je u svahovyho samokridla dulezity ze se serva budou hybat o neco rychlejc. uznavam ze u kombatu se rychlost reakci letadla hodi, ale nevim jestli 5clanky dozenes zmenu kterou muzes udelat jen jinym-rychlejsim typem serv, pripadne zmenou tvaru/vzepeti/negativu/hmotnosti/... kridla. navic pokud mas takovej problem jako s tim mixem, nevidim duvod ho trapit kdyz staci jen oddelat jeden clanek?..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 13:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
Dnes jsem to zkoušel '' nasucho ''. Oddělal jsem radši ten článek a fungovalo to. Jen serva SAMARA jsem vyměnil , nešly stejně rychle byly pomalý a pocukávaly . Nevim co to bylo ale když jsem tam dal futaby FP - s148 tak ty chodili celkem pěkně ( zdá se mi že jedno se mi trochu spožduje ale možná je to jenom zdání ) nedá se to nějak doladit?

Někde jsem tady četl že byvodiče od baterií měly bejt dál od přijímače kvůli rušení ale nevztahuje se to jen na vodiče k motoru? nebo to platí i tady?

Na potažení krídel stačí obyčejná isolepa a trochu zažehlit?
Já jsem tu původní strhal a zdála se mi trochu '' gumovější '' než mám

Jinak Vám děkuji že jste se mě ujali a že se mi nesmějete.
Modelářská literatura je pro mě ještě nesrozumitelná a
snad do toho trochu spadnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 14:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
ohledně těch baterek. Pokud jsou nabíjecí, tak buď bez obav. Napětí nabíjecích článků je 1,2V. Tj. 5*1,2=6V. Nabitý mají o něco víc. Ve velkejch obrech je úplně běžné používání 5článků, protože serva jsou rychlejší a silnější. Takže 5článku bych se nebál....... pokud nejsou nabíjecí, tak 5*1,5=7,5V se mi zdá už trochu moc!!!!

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 14:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: LM - KE (SVK)
Vodiče dalej od prijímača, to platí pri veľkých odberových prúdoch (väčšinou el. motory).
Mne sa ešte nikdy nestalo že by ma rušili prijímačové Acc.
K tomu svah. kombatu ti môzem poradiť osobnú skúsenosť.
Mal som tornádo 11, v ňom 2 standart. serva, 4xNiCd saft 950mAh, 40g prijímač.
Lietalo to vcelku slušne ale nemal som s kým bojovať tak som to motorizoval S 400 s prevodom a je s toho vcelku nebezbečná zbraň.
Ked ho budeš poťahovať tak použi odporúčaný sprej(asi 3M alebo tak nejak) inak sa ti stane, že sa tá páska do mesiaca zvlní a odlepí.
S tou žehličkou som to skúšal a výsledok bol perfektný lenže vydržal tak 2 týždne.
Inak 5 článok sa pri malých modeloch používa relatívne málo, väčšinou sa používa do obrích modelov pre väčšiu silu, rýchlosť a zálohu pri prípadnom skrate 1 článku.
Veľa zdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
ee Sakile
Dovolím si nesouhlasit. Předně se nebavíme o obru, ale o mixeru pro samokřídlo, jehož max. provozní napětí je 6V (nabitý čtyřčlánek skousne) a potom nabitý pětičlánek má větší napětí než 6V a mohl by mixer poškodit.

Dokážu:
když odpojím vysílač z nabíječe, má pack 8V, při 6 článcích tedy 1,333 V/článek
Plně nabitý 4čl bude mít přibližně 1,333*4=5,332V........to je OK
Plně nabitý 5čl bude mít přibližně 1,333*5=6,664V........to je MOOOOC!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 14:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
Honza: ano, napětí naprázdno je vyšší, jenže po zatížení proudem, napětí klesne(definice reálného zdroje). Doma máme měřák, který měří napětí packu při odběru 1A, a max napětí je 6,3, pokud je pack zcela nabitý. Jenže táta používá poměrně tvrdé baterky, které prasopes pravděpodobně nebude mít. Takže že by to něměl být problém....Každopádně pokud tam dá 4 článek, bude vše OK...

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
To jasně, ale kdo mu zabrání připojit mixer do Rx a pak třeba zkoušet serva..... rady bych viděl riziko vyššího napětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2004 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
to mu nezabrání nikdo....Tam by to mohlo asi vadit....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz