Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Boj s elektrosamokřídly
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2003 10:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2003
Příspěvky: 84
Bydliště: Sokolov a okolí
Ahoj kombaťáci. Dali jsme dohromady pár Tomů od Free airu a nějakej čásek už s nima bojujeme. Co dát dohromady nějaký pravidla a zasoutěžit si??? :D Moje normální přezdívka je Fík, ale byla moc krátká :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2003 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Jak s nimi bojujete? Se stuhou? To může být docela dobré! Jaká pravidla používáte teď?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2003 11:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2003
Příspěvky: 84
Bydliště: Sokolov a okolí
Kdepak stuha rovnou na tvrdo. Zatím počítáme kontakty. Pevná pravidla ještě nemáme. Zajímá mně jestli se najde pár zájemců a mohli by jsme udělat slezinu. :mrgreen: Psal jsem na toto téma článeka a poslal jsem ho do RCM snad to vyjde v září.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2003 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2003
Příspěvky: 34
Jojo, s touhle poletuchou jsem také bojoval. Bohužel jen o udržení ve vduchu a moc se to nedařilo. :( . Po natržení antény přijímače při dalším pádu mi došla trpělivost a putoval do sklepa. Ale když se to umí, je to paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2003 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2003
Příspěvky: 7
Neni to s tou 280 moc liny? Ja jsem s tim nelital, ale litam s Torem a zacinal jsem na MT a musim rict, ze to MT mi ted uz prijde strasne liny, byt jsem tam dal 280race. Ten kombat si dokazu spis predstavit s 300, nicmene, nevadi, ze to ma tlacnou vrtuli kvuli sekani stuh? Nebo kombatite "naostro"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.08.2003 0:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 5
Ja litam s MT a uz je to pekna nuda! Nemam penize na lepsi a tak to s tim bojovanim neni spatny napad! Rad se pridam! A ze by to bylo liny nevim...kdyz budou litat MT s MT tak no problem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2003 7:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2003
Příspěvky: 84
Bydliště: Sokolov a okolí
Ahoj bojovníci. Přečetl jsem si Vaše odpovědi a po víkendu mam za sebou asi 30 minut boje. V jednu chvíli nás bylo v luftu najednou až 10 !!!! Kdo tomu neříká sranda, ten nežije. Honíme to MiG 280 race, vrtule Gunter a líné to rozhodně neni. Já osobně v používám stříďáka z CDmechaniky s regulátorem JES 08 - 3P vrtule GWS a jsem o něco málo rychlejší než ostatní. Ten kdo psal, že mu TOM nelétá, musí určitě zpevnit elevony a omezit výchylky na výškovce. Já mám na svém stroji elevony z balsy tl 2, potažené nažehlovačkou. Je to lepší než ty potprony. V sobotu zalétán a čtyři "kontakty" z toho 2 x proti TORU. Nepřetlačil jsem ho :cry: , ale následky nula. Na éru ani škrábanec. Budu mít foto např. List mé vrtule v Kobrovo křídle :wink: atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2003 17:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2003
Příspěvky: 7
2 fikus:

prosimte, tohle bude pravda lehce OT, ale presto. Muzes mi prosim rict, podle jakeho navodu na webu jsi premotaval ten CDR motor? chci to zrealizovat, mam dokonce uz cca 20 vyrazenejch CDR mechanik, jenze tech navodu na netu je nekolik, takze nejsem schopnej se rozhodnout. Diky predem.

a ted k tematu: kam chodite kombatit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 7:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2003
Příspěvky: 84
Bydliště: Sokolov a okolí
Naše stálá základna je bývalé zemědělské letiště přezdívané Vrakoviště :D , cca 5 km od Kynšperka nad Ohří. Ty motory přemotává kamarád. Ten co používám já má 18 závitů 0,4 drátu na každém "válci" a bere s vrtulkou GWS cca + 3A. S Guntherkou okolo 5 A ale ta GWS je podstatně lepší. Pošlu Ti majlem obrázek jak se to motá. Vložil bych ho sem, ale neumim to. Jinak těch typů motorů je spousta a s počtem závitů si musíš pohrát podle toho, jaké máš baterky. Já mam 2 x Li ion 1800 zelené a jsem s tím max. spokojen. Motor se zahřeje i při bojovém režimu(plný knedl) max. asi na 40 stupňů (lehce vlažný) :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 8:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2003
Příspěvky: 7
diky za odpoved, co se tyce toho, jak motor navijet, tak v tom mam vcelku jasno, co je ovsem zatim problem, tak to je mechanicke provedeni. Zaprve se chci zeptat, zda meni magnety v rotacni casti motoru za neodymove, nebo s tim nic nedela a druhy dotaz je upevneni rotoru ke statorove casti a zda meni puvodni osu motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 9:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2003
Příspěvky: 84
Bydliště: Sokolov a okolí
To zase vyplývá z toho, jaký motor maš. Já mam osu původní, jenom trochu zkrácenou pr 3 mm. Je to vystředěné a vyvážené(do první větší rány na motor). Magnety mam původní. K neodymovým zatím nemáme přístup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 10:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2003
Příspěvky: 4
Pokud se motor používá jako tlačný, není třeba upevnění rotoru nijak řešit - je jednoduše nastrčený do statoru 8). Pokud se motor používá jako tažný, tak to řeším delší osou a na zadní straně ji zajistím nalepením ložiska (Loctitem). Chtěl bych zkusit nahradit i magnety. Neodymové magnety sice mám, ale zatím řeším, jak je nařezat na správný rozměr :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 16:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2003
Příspěvky: 7
dik za odpovedi, to nalepeni loziska me nenapadlo, to je mazany, ja porad vymyslel, jak tam vyfrezovat drazku a dat perovku :D
BTW, neni petrs2020, petr22 (mistral)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 18:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
2 fikus:
muzes prosim poslat ten obrazek jak premotat motor?
epoxy@seznam.cz
diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2003 22:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2003
Příspěvky: 4
To Osvold: Bohužel petr22 nejsem :(

To Epoxy: Zkus mrknout na http://elektrolet.hyperlinx.cz. To schema vinutí tam najdeš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz