Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potrebujem radu k vetronu
PříspěvekNapsal: sob 05.02.2005 16:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
Zdravim vsetkych modelarov. Potrebujem poradit. Robim lietadlo teda vetron ktory ma rozpetie 2500 mm a chcem sa spytat ci by to bolo mozne spravit aj s EPP a potiahnut balzou. Teda ci by to nebolo priliz tazke. Prosim kto sa tomu rozumiete poradte mi. Za radu dakujem

No mam jeden taky problem kupil som od kamosa trup dal mi ktomu rebra a povedal mi ze to ma 2500 rozpetie no a potreboval by som poradit ake vzpetie usi tam treba dat. Moc by ste mi pomohly. Nechcem to spackat tak mi poradte taky co sa tomuto fachu rozumiete. Pocul som ze ked ho dam priliz velke alebo priliz male tak to nebude lietat. Tak potrebujem od niekoho kto ma ten model alebo priblizne model s takym istym vzpetim..........
Cize potrebujem jednoznacne to vzpetie tych usi popripade aj centerplanu ale myslim ze tak VEGA ma centerplan rovny lebo mam s toho fotku ale tie usi sa neodvazim odhadnut. Tak please poradte mi niekto.
Pocul som ze take velke modeli perfekne lietaju a vydrzia aj 10 min. lietat. Teda chcem si to jednoznacne zbuchat a nechce sa mi to robit s balzy.
Chcel by som to spravit s gulickoveho polistyrenu (popripadeEPP) je to mozne zbuchat aj s takeho polistaku a cim to potiahnut balzou ci foliou.

.:JURO:.


Naposledy upravil helbo dne sob 12.02.2005 21:46, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.02.2005 17:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2003
Příspěvky: 272
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
udelej to z epp a dej tam uhlikovy nosniky a cele to potahni nazehlovackou na epp.balzou nee.bylo by to moc tezky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.02.2005 17:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
Proč zrovna z EPP a pak potah? EPP je materiál s velkou absorční schopností a tím i malou poškoditelností a snadnou opravitelností, ale větroň 1800 je již dost. Propočítej náklady na pořízení EPP, uhlíku a potahu a pak je na zvážení zda nevýjde levněji a hlavně lehčeji klasika. Jak tlustý profil bude třeba? Odhaduju to na desky EPP síly kolem 20mm a to se prohneš.
Jinak proč né! Mám pocit, že za čásek se z EPP budou dělat i akrobaty o rozpětí 3m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.02.2005 18:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
Oprava:
rozpetie kridel je 2500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05.02.2005 18:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
ak je rozpätie 2500mm tak na EPP rýchlo zabudni, jednak ťa tem model výde balík a na druhej strane vysoká hmotnosť... EPP je proste materiál na malé modely a nie na dvaapol metrové hovada...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2005 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
cuki píše:
ak je rozpätie 2500mm tak na EPP rýchlo zabudni, jednak ťa tem model výde balík a na druhej strane vysoká hmotnosť... EPP je proste materiál na malé modely a nie na dvaapol metrové hovada...


Úplně souhlasím, nevím proč proboha zrovna epp-je proti polystyrenu těžší a gumovější(to nepovažuju za výhodu-víc se kroutí), polystyren je tvrdší, když už bys to potahoval balzou nevidim duvod k použití epp,když s tim křápneš tak ti epp nepomůže když bude sešrotovanej potah. určitě bys musel použít uhlík, jestli chceš řezat tak z polystyrenu a potah dýha/balza, nechápu co by řešilo potažení epp nažehlovací fólií, pevnost by byla v podstatě nulová, váha by byla jen na nosnících. ještě kdybys použil místo normálního stavebního polystyrenu modrý nebo červený jemný(název nevím :( ) byl by výřez určitě přesnější, zvlášť u máloprocentního profilu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2005 22:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
czernitko píše:
cuki píše:
ak je rozpätie 2500mm tak na EPP rýchlo zabudni, jednak ťa tem model výde balík a na druhej strane vysoká hmotnosť... EPP je proste materiál na malé modely a nie na dvaapol metrové hovada...


Úplně souhlasím, nevím proč proboha zrovna epp-je proti polystyrenu těžší a gumovější(to nepovažuju za výhodu-víc se kroutí), polystyren je tvrdší, když už bys to potahoval balzou nevidim duvod k použití epp,když s tim křápneš tak ti epp nepomůže když bude sešrotovanej potah. určitě bys musel použít uhlík, jestli chceš řezat tak z polystyrenu a potah dýha/balza, nechápu co by řešilo potažení epp nažehlovací fólií, pevnost by byla v podstatě nulová, váha by byla jen na nosnících. ještě kdybys použil místo normálního stavebního polystyrenu modrý nebo červený jemný(název nevím :( ) byl by výřez určitě přesnější, zvlášť u máloprocentního profilu.


diky za radu a teraz pekne po SLOVENSKY :)
ty mi radis to spravit s obycajneho gulickoveho polystirenu nato som myslel od sameho zaciatku aj ja ale chcel som sa spytat na EPP. No a ty to myslis vlasne tak ze vypalit to s gulickoveho a dat tam tiez vystuze a potom potiahnut balzou a radis mi napajat usi alebo centerplan ???? no so zvedavy co napises. Nebude to tazke s toho gulickoveho alebo na tu plochu kridel to nevadi ? :) tak ? No ked odpises ja ti napisem este spet beha mi kopa toho po rozume zatial sa MAJ :):):)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 14:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
z normálního polystyrenu to bude zaručeně lehčí než z epp, má menší hustotu. jestli chceš dát křidýlka udělej křídla lomený jednou, jestli bez křidýlek lomený třikrát. budeš potřebovat víc šablon, ale to snad nevadí. já bych ho postavil konstrukčně, jestli si myslíš že tím ušetříš tolik práce tak to zjistíš až uvidíš kolik času ti zabere výroba šablon, nařezání polystyrenu, zabroušení křídla, vypálení a zapuštění výztuh,náběžky a odtokovky a hlavně potahování, je jedno jestli dýhou nebo balzou. staví se tak akrobaty, na 2.5m vetroně to snad bude stačit taky. vyřízni si víc jader ať můžeš experimentovat s různými způsoby potahování a zapouštění nosníků. jestli budeš dělat křidýlka tak se začni rozhlížet po 1.5m trubkách nebo jiných výztuhách. jejich materiál a velikost podle předpokládané výsledné váhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 19:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
czernitko píše:
z normálního polystyrenu to bude zaručeně lehčí než z epp, má menší hustotu. jestli chceš dát křidýlka udělej křídla lomený jednou, jestli bez křidýlek lomený třikrát. budeš potřebovat víc šablon, ale to snad nevadí. já bych ho postavil konstrukčně, jestli si myslíš že tím ušetříš tolik práce tak to zjistíš až uvidíš kolik času ti zabere výroba šablon, nařezání polystyrenu, zabroušení křídla, vypálení a zapuštění výztuh,náběžky a odtokovky a hlavně potahování, je jedno jestli dýhou nebo balzou. staví se tak akrobaty, na 2.5m vetroně to snad bude stačit taky. vyřízni si víc jader ať můžeš experimentovat s různými způsoby potahování a zapouštění nosníků. jestli budeš dělat křidýlka tak se začni rozhlížet po 1.5m trubkách nebo jiných výztuhách. jejich materiál a velikost podle předpokládané výsledné váhy.


dik za radu
premna to kridlo niej problem spravit s polystirenu totis mam ich uz niekolko za sebou a asi to rozdelim na tri casti aby som mohol davat kridla na srob. Len neviem ako vymyslim napajanie usi to bude trosku problem ale dufam ze to zvladnem............ :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2005 19:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
no toto som mal v starsom prispevku ale nikto sa mi nato neohlasil tak to skusim dat sem

No mam jeden taky problem kupil som od kamosa trup dal mi ktomu rebra a povedal mi ze to ma 2500 rozpetie no a potreboval by som poradit ake vzpetie usi tam treba dat. Moc by ste mi pomohly. Nechcem to spackat tak mi poradte taky co sa tomuto fachu rozumiete. Pocul som ze ked ho dam priliz velke alebo priliz male tak to nebude lietat. Tak potrebujem od niekoho kto ma ten model alebo priblizne model s takym istym vzpetim..........
Cize potrebujem jednoznacne to vzpetie tych usi popripade aj centerplanu ale myslim ze tak VEGA ma centerplan rovny lebo mam s toho fotku ale tie usi sa neodvazim odhadnut. Tak please poradte mi niekto.
Pocul som ze take velke modeli perfekne lietaju a vydrzia aj 10 min. lietat. Teda chcem si to jednoznacne zbuchat a nechce sa mi to robit s balzy.
Chcel by som to spravit s gulickoveho polistyrenu (popripadeEPP) je to mozne zbuchat aj s takeho polistaku a cim to potiahnut balzou ci foliou.
Tázající


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2005 21:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
no co vy nato


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2005 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Prešov
Ked sa Ti uz nechce staviat konstrukcne kridlo, :wink: tak nejlepsi bude asi ten polystyren o hustote 25kg/m (fasadny) a potiahnut to balzou
1,5- 2 mm. prip. dyha. ako lepidlo je asi najvyhodnejsi purex... ale to treba poriadne zatazit, najlepsie vakuovat. S uspechom sa da pouzit epoxy- najvhodnejsi je nejaky na laminovanie lebo je riedky a dobre sa natiera. v pripade epoxy1200 treba zriedit s liehom a po naneseni nechat odvetrat 20-30min. aby sa lieh odparil a tak to zlepit. pri epoxide je vsak potrebne nalakovat vnutornu stranu potahu aby nevsiakol. s uspechom sa som dyhu lepil aj s herkulesom :D treba to nechat vo forme z aspon 2 dni. Nosnik to kludne zvladne aj dreveny...
este jednoduchsie je kridlo vyrezat s toho modreho prip. ruzoveho polystyrenu... nosnik zapustit iba zospodu (aby sa nenarusila vrchna strana, nabezku prelaminovat tkaninou cca 80g/m odtokovku balzovu a potiahnut to papierom. najlepsie asa na tento ucel osvedcil papier z kvetinarstva co sa pouziva na aranzovanie kytic. je sice pokrceny, lae da sa vcelku vyzehlit a nalepuje sa to uplne namokro. (velmi sa nestahuje, takze ked sa pracuje rychlo nepokruti sa kridlo) potom sa to necha vyschnut pri izbovej teplote. Videl somk take kridlo potiahnute aj s samolepiacou foliou. Je vsak nutne kvalitne vyrezat kridlo. Obe tieto riesenia maju sice kapanek vecsiu hmotnost, ale na aero takych rozmerov je to max. v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2005 23:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
ok THX, ale uz mi sem nemusite pisat zohnal som si nato plan cize spravim to konstrukcne :):):)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz