Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2005 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Motor mám upevněn na uhlíkové trubce s kleštinou.Vyosení:udělám si na desku osu trupu a úhloměrem nakreslím 2°.Pak na trubku osadím motor s vrtulí a opatrně za stálé kontroly vyvrtávám do EPP díru.Když je hotova musí se konce vrtule krýt s vyznačenou čarou na desce.Současně kontroluji,aby motor byl v nule výškově.Při troše pečlivosti to jde.Pak trubku zalepím prstolepem .
Páku jsem si udělal z laminátové destičky.Upevnil ji dvěma vruty na původní malou páku.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2005 15:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2004
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec
Sem něco mezi naprostým laikem, laikem a debilem. Jak zhruba vypadá uhlíková trubka s kleštinou :-)) Průměr tý trubky ? Asi musí odpovídat rozteči šroubů na motoru ?? Zbytek sem snad pochopil.
Furt váhám jestli koupit ten motor od hackra /kterej by mi seděl s motorovým ložem co je k letadlu / nebo koupit velkej modrej jako máš ty . Spíš to vidím na velkej modrej, zatím o něm nikdo neřek špatný slovo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2005 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Mpj modrej má vzadu vyvedenou trubku průměr 10 mm na kterou se nasune duralová trubička(dodává MPJet),která se zajistí červíkem.Do té duralové trubičky je z druhé strany nasunuta uhlíková trubička délky asi 6 cm,která je do ní zalepena prstolepem.Celé je to pak "zavrtáno" do trupu a po správném osazení zalepeno.Vyndání motoru - povolí se červík a vysune se motor.Jednoduché elegantní.
S modrýn MPJ jsem nadmíru spokojen.Teď jsem pořídil do Zooma,abych nemusel přehazovat stále motor ze Zoombi HCS 25/6/42E.Váží jen 34,25g,tah má parádní, takže se Zoomem cvičí jako MPJ,ale má podstatně větší proudový odběr.Takže jednoznačně bych šel do MPJ.
Zdraví Buki


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2005 7:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2004
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec
Včera sem do toho šlápnul a koupil regl TMM 1812-3s expert lt. Takže je rozhodnuto bude to MPJ! Dík za info , nejlepší bude až ten motor uvidím v realu . Pak budu mít další intelig. dotazy :-) Zatím čau.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.02.2005 4:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2005
Příspěvky: 1
Bydliště: Jižní morava
neski píše:
Buki: rozhod sem se, že tam vrazím místo drátu dvě 2,5 uhlíkový tyčky. Je to pružnější, pevnější , možná těžší ale to přežiju :-))
Jo, mám to taky tak, lupl jsem je i do křídel, je to beton a vána 00 nic. Prů . . . . je že jsem někde prod . . .plánek tak to nemůžu úspěšně dokončit. Ale asi to risknu pokud se nenajde nějaký dobrodinec, který by mě poskytl alespoň DF, maximálně to znovu vykuchám. Hezké ráno. 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2004
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec
buki: Tak konečně mám "velkej modrej" a chystám se ho tam narvat . Hledám na stránkách tu "duralová trubička(dodává MPJet),která se zajistí červíkem" jak si psal , ale nemůžu to najít. Nevíš jak se to jmenuje ??
Tu černou přírubu s těma 3 dírama pro vruty si z toho úplně sundal ?

Teď už mi chybí jen baterka /bude to etech 3s 1200/ a nabíječka /asi JETI Char 20/ a vrtule /podle toho co tady všichno píšou tak asi APC 10/4,7/ . Je to OK ? Dík za odpověď. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Tu trubičku dodává MPjet.Nejlépe jim zavolat a domluvit se.Na jejich stránkách jsem ji taky nenašel.Ta příruba se nepoužije,ta je na motorovou přepážku.
Zdravím Buki


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 22:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2003
Příspěvky: 48
co takhle udělat ocas z EPP jak jsem to udělal na Zoomu? s plovoucí výškovkou...A co tu Vaši balzu v trupu nahradit uhlíkovým rowingem??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 22:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2003
Příspěvky: 48
fota ocasu můžu zaslat na email...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2005 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
Já bych se na to ze zvědavosti juknul . Můžeš mi to prosím poslat ? Díky ... :)

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2005 6:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2004
Příspěvky: 560
Já bych se na to taky juknul.Místo balzy jsem zkoušel takovou umělou pásku co se lepí brusné pasy k sobě.Byla pevná,ale tenká,prohýbalo se to.
Ten uhlíkový rowing by musel být dost tlustý,aby " nehrál " v krutu.
Včera jsem zkoušel na Zooma velký červený. 2S a 3S lipolky.Bylo to dobrý i na dvě,ale tři to je paráda.
Zdravím Buki


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2005 19:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2003
Příspěvky: 48
jen pro upřesnění, na fotkách máte ten ocas, uhlík jsem nezkoušel, resp. namísto hliníku jsou uhl. dráty, ale trup se stejně trochu kroutí. nejste nekdo technik? že base dalo dohroda nějaký zpevňovací rozmístění uhlí...uhlí s diagonálama... 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2005 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.12.2004
Příspěvky: 279
Bydliště: Praha 9
Pěkný , pěkný .
Ta VOP je mi povědomá , není to náhodou ta co dává free air do stavebnic ? A bižuterie tomu taky odpovídá . Nerejpu , jen mě to zajímá... :oops:

_________________
Barny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2005 13:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2003
Příspěvky: 48
Joooo bystrý panáček. skutečně. Freeair :?


Naposledy upravil vonRichthofen dne pát 11.02.2005 13:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2005 13:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2003
Příspěvky: 48
Joooo bystrý panáček. skutečně. Freeair mi po loňském Slowflyeru ve Vyškově poslal na dobírku tak dobastelnou stavebnici 2COOlu, že jsem ji nedodělal, resp použitelné díly jsem použil na jiná letadlo ... Zoom - ocas :D . Mimochodem v té stavebnici byl tak blbě vyřezanej trup, že to nešlo sestavit rovně, resp byl velký rozdíl v šířce horní a dolní poloviny. Po slepení se trup kroutil ja banán, nešlo to srovnat.... každou chvíli se to otočilo někam jinam... zkoušel jsem se dmluvit na novým trupu, ale lidi z firmy jsou tak free, že jim to bylo úplně buřt...vůbec se mnou nekomunikovali. poloviny křídla byly řezaný z desek různé tloušťky, rozdíl byl cca 1,5 mm na deskách, který měly mít 8 mm, to samé sólo řezaná křidélka, takže na křídlo nepasovalo křidélko. dooost jsem se nas.al :evil: :evil: tj. už ode mne neuvidí nikdy ani korunu, težko to řešit jinak. :? tj. správně správně je to cas původně na 2COOL :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz